Strefa marek
Kapitan Nauka. Gra edukacyjna. Sylabuję i główkuję

EAN:

5903699821503

Producent:

Wymiary:

160x160 mm

Opakowanie:

pudełko

Data premiery:

2021-05-19

Cena sugerowana brutto:

54.89zł

Stawka vat:

23%

Sylabuję i główkuję (37 lat) to gra edukacyjna z sześcioma wariantami zabaw o różnym stopniu trudności, które sprawdzą się jako uzupełnienie klasycznych metod nauki czytania. Dzięki zabawom typu memory czy układanki sylabowe dzieci doskonalą umiejętność rozpoznawania samogłosek i spółgłosek i tworzenia z nich sylab, a następnie łączenia sylab w coraz trudniejsze słowa i odczytywania ich. W ten sposób rozwijają zasób słownictwa, trenują percepcję wzrokową, spostrzegawczość, a także umiejętność myślenia logicznego.
Progresywne zabawy językowe
Nauka czytania nie musi być ani nudna, ani trudna. Ta gra jest tego najlepszym przykładem. Różne jej warianty sprawiają, że rozgrywka szybko się nie znudzi, a nauka przerodzi się we wspaniałą zabawę. Poza nauką czytania dziecko rozwinie również wyobraźnię.
Ewelina Gancarz autorka strony Kreatywnie W domu
Sylabuję i główkuję (37 lat) umożliwia sześć wariantów rozgrywki. W zabawach z kołem uczestnicy układają wyrazy z wylosowanych spółgłosek i samogłosek, ćwicząc przy tym syntezę sylabową wyrazów. Do wygranej liczy się każde słowo wymyślone przez dziecko, nie tylko podpowiedzi przedstawione na kartach. W rozgrywkach karcianych gracze ćwiczą percepcję i pamięć wzrokową oraz refleks w łączeniu sylab w wyrazy. Na kartach przedstawiono 54 wyrazy 2-sylabowe o różnych stopniu trudności: od prostych wyrazów składających się z dwóch sylab otwartych (np. lala, kura) do trudniejszych słów ze znakami diakrytycznymi i sylabami zamkniętymi i otwartymi (bałwan, żaba, arbuz).
Barwne i realistyczne ilustracje Agnieszki Ulatowskiej ułatwiają naukę czytania i zachęcają do progresywnych ćwiczeń: od tworzenia wyrazów przedstawionych na kartach po wymyślanie własnych słów i rozgrywki z elementami strategicznego planowania.
Koło i żetony zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.
Rozwój
nauka czytania, pamięć, spostrzegawczość, myślenie logiczne
Autorzy
Agnieszka Ulatowska ilustratorka książek, czasopism i gier dla dzieci, samouk. Urodzona w Polsce, od prawie 20 lat mieszka i pracuje we Włoszech. Przez wiele lat pracowała jako graficzka w jednym z włoskich domów wydawniczych. Jednak to ilustracja od zawsze jest jej największą miłością i bardzo ważną częścią jej aktywności.
W serii
Gra edukacyjna. Alfabet na 3 sposoby
Gra edukacyjna Litera do litery
Gra edukacyjna Sylaba do sylaby
Układanka literowa. Czytam i układam słowa
Układanka sylabowa. Czytam i układam sylaby