Ateny i wyspy greckie. Przewodnik National...

EAN:

9788380537019

Autor:

Joanna Kakissis

Wydawnictwo:

Burda / National Geographic

Data premiery:

2021-06-02

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

214x133 mm

Strony:

272

Cena sugerowana brutto:

49.90zł

Stawka vat:

5%

  • Wycieczki poza utarte szlaki
  • Rady bywalców
  • Najważniejsze atrakcje
  • Nowe wydanie
  • Nikt nie zna świata lepiej niż my

Spędź urlop w Atenach i na greckich wyspach! Odkryj cuda starożytności, najpiękniejsze plaże Śródziemnomorza oraz wyśmienitą kuchnię grecką. Wejdź na Akropol w Atenach, obejrzyj unikatowe pamiątki kultury minojskiej, jak pałac w Knossos na Krecie, pobielone domy na wulkanicznych skałach Santorynu czy bogato dekorowany Achillejon - pałac austriackiej cesarzowej Elżbiety na Korfu. Odbądź rejs statkiem pomiędzy wyspami lub łodzią na zaciszne plaże.

MARSZRUTY - pomogą zaplanować pobyt odpowiednio do czasu, jakim dysponujemy, i zainteresowań.

NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA - od obejrzenia zmiany warty przed gmachem parlamentu w Atenach, spektaklu w starożytnym teatrze w Epidauros po degustację win na Santorynie.

RADY BYWALCÓW - od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.

TRASY SPACERÓW, WYCIECZEK ROWEREM I NA POKŁADZIE STATKU - uzupełnione planami lub mapami, na których zaznaczono opisane w tekście miejsca: spacer po ruinach starożytnych Aten, pływanie po kalderze Santorynu czy trasę rowerową w poprzek Krety.

PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW - jak wyprawa na wyspę Skiros w czasie karnawału, aby zobaczyć paradę tancerzy przebranych za kozły, na Cyklady - wyspy kościołów i monastyrów, czy na Kretę, by odbyć wędrówkę niezwykłym wąwozem Samaria.

LISTY TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO - w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki, wzbogacone o dokładne opisy szczególnie polecanych miejsc bądź atrakcji.

WSPANIAŁE ZDJĘCIA GRAFIKI, PLANY i MAPY - ułatwią podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.