Strefa marek
J.Polski SP 8 Nowe Słowa na start! Podr. 2021 NE

EAN:

9788326742187

Wydawnictwo:

Przedmiot:

Język polski

Klasa:

SP 7-8

Data premiery:

2021-06-18

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

20,2x26,5 cm

Strony:

352

Kod dostawcy:

062942

Cena sugerowana brutto:

45.90zł

Stawka vat:

5%

Nowa Edycja 20212023
Podręcznik NOWE Słowa na start! 8 został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego przygotowanie do egzaminu.
Do układu problemowego, który stanowi kontynuację struktury podręczników klasach 46, został włączony porządek chronologiczny podobnie jak w podręczniku dla klasy 7. Pozwala to uczniom na poznawanie literatury według ważnych tematów i z większą świadomością procesu historycznoliterackiego.
Spiralny układ umożliwia powtarzanie i poszerzanie wiadomości z kształcenia językowego z poprzednich klas.
Na infografikach Spotkanie z lekturą zebrano wszystkie najważniejsze wiadomości z życia danego twórcy, tak aby przed omówieniem jego dzieł zapewnić uczniom całościowy kontekst biograficzny, który pomaga je zrozumieć.
Infografiki Podróż w czasy w przystępny sposób przybliżają informacje o epoce, w której powstała lektura. Atrakcyjne zestawienia dzieł sztuki z danego okresu i współczesnych nawiązań uświadamiają przepływ treści kulturowych na przestrzeni czasów.
Konteksty gatunkowe oraz historycznoliterackie, a także uporządkowane zestawy zagadnień do analizy lektury, ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
Rozkładówki Co już wiemy o twórczości ułatwiają podsumowanie i utrwalenie wiadomości związanych z poznanymi już utworami danego autora.
Liczne fragmenty powieści współczesnych (autorstwa znanych i lubianych przez młodzież pisarzy), poruszające aktualne, bliskie uczniom problemy, zachęcają do rozwijania zainteresowań czytelniczych.
Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia wykorzystanie w praktyce nabytych umiejętności z zakresu wiedzy o języku.
Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz zdobywać najważniejsze umiejętności z retoryki.
Na blok WIESZ, UMIESZ, ZDASZ składają się testy w formule egzaminacyjnej po każdym rozdziale oraz zestawy egzaminacyjne do lektur fragmenty lektur obowiązkowych czytanych w całości obudowane są zestawem zadań egzaminacyjnych, co pozwala na taką pracę z tekstem, która jest ukierunkowana na ćwiczenie umiejętności wymaganych na egzaminie po klasie ósmej.
Układ powtórek i kolejność omawiania lektur umożliwia przypomnienie całego materiału przed egzaminem ósmoklasisty.
Graficzna forma przekazu w postaci atrakcyjnych wizualnie schematów, tabel, grafik, wykresów w tym map pojęć podsumowujących rozdział wzbudza zainteresowanie prezentowanymi zagadnieniami i ułatwia ich zrozumienie, a wykorzystanie notatki graficznej przy omawianiu lektur pomaga uporządkować wiedzę o utworach.
Twój niezbędnik, czyli zebrane w jednym miejscu w formie praktycznych schematów definicje ważnych pojęć literackich oraz zagadnienia z nauki o języku realizuje postulat podstawy programowej dotyczący samokształcenia.