Każde twoje słowo

EAN:

9788382341782

Autor:

Marta Reich

Wydawnictwo:

Prószyński i S-ka

Data premiery:

2021-06-08

Rok wydania:

2021

Oprawa:

broszurowa

Format:

210x135 mm

Strony:

400

Cena sugerowana brutto:

39.99zł

Stawka vat:

5%

Rok 2017. Karolina ma wspaniałe życie i przeszłość z najgorszych snów. Z pozoru silna i niezależna, mierzy się z sekretami i traumami, do których trudno przyznać się nawet najbliższym. Kiedy pewnego wrześniowego poranka spóźniona wpada na spotkanie z Jackiem Stowe, nowym londyńskim współwłaścicielem firmy, zamiera. Ma przed sobą mężczyznę, na widok którego ożywają emocje sprzed lat
Rok 1999. Nelson i jego kumple żyją studiami, domówkami i marzeniami o wielkiej karierze w otwierającej się powoli Europie. Podczas jednej z imprez na warszawskiej Pradze dostrzega dziewczynę o szmaragdowych oczach i wie, że nie spocznie, póki nie pozna jej bliżej.
Co wiąże obie historie? Kim jest Jack Stowe i co łączyło go w przeszłości z Karoliną? Czy niespodziewane spotkanie dwojga ludzi, którzy mieli się już nigdy nie zobaczyć, przyniesie im ukojenie?
Pełna zwrotów akcji opowieść tocząca się na styku światów i czasów, w dwóch odległych, a jednak związanych ze sobą europejskich stolicach: Warszawie i Londynie. Wzruszająca historia o miłości i przebaczeniu, o drugich szansach i zapomnianych ideałach a przede wszystkim o sile słów, tych wypowiedzianych i tych tłumionych, tych romantycznych i tych bolesnych. Tych, które mają siłę niszczyć, ale też budować na nowo.
Marta Reich - absolwentka ekonomii, romanistyki i nauk politycznych w Wielkiej Brytanii oraz dyplomacji w Warszawie. Choć Anglię uważa za swój drugi dom, podjęła decyzję o powrocie do Polski i życiu na styku dwóch światów. Autorka kryminałów: "Morderstwo i cała reszta" oraz "Sztuki i sztuczki". "Każde twoje słowo" to jej pierwsza powieść obyczajowa z elementem suspensu, w której wykorzystuje wcześniejsze literackie doświadczenia dla wykreowania opowieści pełnej zaskakujących zwrotów akcji. To także osobisty zapis doświadczeń jej pokolenia - młodych Polaków, którzy w okresie wejścia Polski do UE zdecydowali się szukać swoich szans za granicą.


Inni klienci kupowali także
Tu i teraz

Santa Montefiore

Rączka rączkę myje

Olga Rudnicka

Koszmar arabskich służących

Marcin Margielewski

Odwróć wzrok

Rachel Abbott...

Instynkt

Nadia Szagdaj

Rosyjskie róże

Martha Hall Kelly...

Inne pozycje od Oficynka
Anna i Lekarz

Elka Noland

Spadkobierca

Agnieszka Pruska

Ten co walczy z potworami

Piotr Muszyński

W górę rzeki

Magdalena Wrocławiak

Chłopiec

Zbigniew Zyśk

Ganimedes

Bartosz Ejzak

Proza
Cukier w normie w.3

Sławomir Shuty

O piciu

Charles Bukowski...

Powiernik Witkacego. Pisma rozproszone

Ks. Henryk Kazimierowicz

Błysk rewolwru

Wisława Szymborska

Surogat

Tauman Witold