Król

EAN:

9788308070956

Wydawnictwo:

Data premiery:

2020-10-28

Rok wydania:

2020

Oprawa:

broszurowa

Format:

207x145 mm

Strony:

432

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937.
Serial na podstawie bestsellerowej powieści na antenie Canal +
Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.
Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka.
Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą
Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.


Inni klienci kupowali także
Rok 1984

George Orwell

Gorzko, gorzko

Joanna Bator

Dom dzienny, dom nocny

Olga Tokarczuk

Grube wióry

Rafał Pacześ

Chłopcy Jo

Louis May Alcott

Opowiadania bizarne

Olga Tokarczuk

Szczepan Twardoch
Przemienienie

Szczepan Twardoch

Zabawy z bronią

Szczepan Twardoch

Królestwo

Szczepan Twardoch

Morfina TW

Szczepan Twardoch

Wieloryby i ćmy. Dzienniki

Szczepan Twardoch

Drach BR

Szczepan Twardoch

Drach w.2020

Szczepan Twardoch

Morfina. Audiobook

Szczepan Twardoch