Ok, amen

EAN:

9788381350594

Autor:

Nina Solomin

Wydawnictwo:

Otwarte

Data premiery:

2020-09-16

Rok wydania:

2020

Oprawa:

broszurowa

Format:

13,5x20,5 cm

Strony:

320

Cena sugerowana brutto:

39.99zł

Stawka vat:

5%

Kiedy dziennikarka Nina Solomin mieszkała w Williamsburgu, zaledwie kilka przecznic od centrum Nowego Jorku, często miała wrażenie, że czas zatrzymał się tam lata temu... Mężczyźni w białych koszulach i czarnych płaszczach, z pejsami i brodami, w święta dodatkowo w sztrajmłach. Skromny strój kobiet osłaniający całe ciało niczym się nie wyróżniał, a peruka lub chusta była znakiem rozpoznawczym mężatki. Solomin nie wiedziała jeszcze, że życie członków tej społeczności regulują skrupulatnie spisane nakazy i zakazy dotyczące każdego obszaru ich aktywności.
Żyła po sąsiedzku z ultraortodoksyjnymi Żydami, ale oddzielał ją od nich niewidzialny mur. Jej fascynacja tą hermetyczną społecznością z dnia na dzień rosła. Niestety, dziennikarka nie mogła nawiązać z chasydami kontaktu. Aż któregoś dnia sami zapukali do jej drzwi...
OK, amen to ekscytująca podróż do osobliwego, zaskakującego i trudno dostępnego świata, po którym przewodnikami są rozmówcy Solomin. Dzięki nim poznajemy ludzi targanych sprzecznymi emocjami, i wspólnotę gotową do wielkich poświęceń, ale też do okrutnych rozwiązań, byle przetrwać.


Inni klienci kupowali także
Złap i ukręć łeb

Ronan Farrow

Oswoić raka

Agnieszka Witkowicz-Matolicz Adrianna Sobol

Wroną po Stanach

Marcin Wrona

Rozmowy z seryjnymi mordercami

Christopher Berry-Dee

Inne pozycje od Otwarte