Saga rodu Forsyte'ów T.3 Przebudzenie DL

EAN:

9788381697262

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2019

Oprawa:

broszurowa

Format:

16x23,5 cm

Strony:

506

Cena sugerowana brutto:

48.00zł

Stawka vat:

5%

Powieść wszech czasów w nowym, pięknym wydaniu!
Londyn, 1886 rok. Spotkanie na zaręczynowym przyjęciu staje się początkiem dramatycznych zdarzeń, które na zawsze dzielą zamożną mieszczańską rodzinę Forsyte'ów, a ich losy przez następne kilkadziesiąt lat śledzimy w trzech tomach tej mistrzowskiej powieści.
Żaden z utworów Johna Galsworthy'ego, laureata literackiej Nagrody Nobla, nie cieszył się taką poczytnością jak "Saga rodu Forsyte'ów". Co decyduje o tym, że ta książka intryguje czytelników do dziś? Krytycy pisali o epickim rozmachu i kronikarskim obiektywizmie, starannie wyważonej narracji, bezstronności i chłodnym dystansie w kreowaniu bohaterów. Zgoda, ale jest jeszcze jeden walor - psychologia. Mistrzowskie operowanie introspekcją, opisy wahań moralnych i uczuciowych, finezyjne wyrażanie stanów wewnętrznych, szczególnie w sytuacjach krańcowych - oto wartości, które decydują o tym, że "Saga rodu Forsyte'ów" brzmi ciągle świeżo i współcześnie.
To one sprawiły, że książka była wielokrotnie ekranizowana, a ostatnia wersja serialu na jej podstawie zainspirowała m.in. twórców "Downton Abbey".


Powieść
Sto dni po ślubie

Emily Giffin

Śnieg, ogień i krew 1807

Sławomir Skowronek

Jej inne życie

Arthur de Fer

Spełnione sny

Edyta Fiutek

Trędowata

Mniszek Helena

Czarodziejska góra w.3

Thomas Mann...

Rejs po miłość

Danuta Korolewicz