Strefa marek
Wojna Sambre'ów. Trzecie pokolenie

EAN:

9788328197015

Wydawnictwo:

Data premiery:

2019-10-23

Rok wydania:

2019

Oprawa:

twarda

Format:

290x215 mm

Strony:

112

Cena sugerowana brutto:

69.99zł

Stawka vat:

5%

Kontynuacja wielotomowej sagi o rodzie, którego korzenie sięgają pradziejów, kiedy odbyła się najstarsza wojna ludzkości wojna oczu.
Lata 50. XIX wieku. Rządzący Francją cesarz Napoleon III wydaje rozkaz wywiezienia do Gujany więźniów politycznych. Jest wśród nich czerwonooka Julia, którą utrzymuje przy życiu rozpaczliwe pragnienie odnalezienia syna odebranego jej i oddanego na wychowanie rodzinie Sambre'ów. Statek z deportowanymi rozbija się u wybrzeży Irlandii, a z takich katastrof mało kto uchodzi z życiem...
Tymczasem dorastający chłopiec jest powoli wprowadzany w pełną mrocznych sekretów historię rodu i związaną z nią tajemnicę wojny oczu. Czy fatalne przeznaczenie, od tylu pokoleń ciążące na Sambre'ach, dotknie też ich najmłodsze pokolenie?
Autorem zarówno scenariusza, jak i rysunków do serii Sambre jest belgijski twórca Yslaire (właśc. Bernard Hislaire), od trzydziestu lat zajmujący się historią rodu Sambre'ów (przedstawianego także w cyklu Wojna Sambre'ów). Yslaire jest ceniony również za inne dzieła, m.in. Niebo nad Brukselą.