Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

EAN:

9788326827891

Autor:

Frdric Martel

Wydawnictwo:

Agora

Data premiery:

2019-04-03

Rok wydania:

2019

Oprawa:

broszurowa

Format:

13,5x21 cm

Strony:

640

Cena sugerowana brutto:

49.99zł

Stawka vat:

5%

Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Fredericem Martelem. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje, i dzięki którym poznał pilnie strzeżone tajemnice Watykanu.
Sodoma to opowieść o konsekwencjach ukrywania własnej orientacji. O podwójnym życiu Kościoła. O hipokryzji, która stoi za najważniejszymi decyzjami kościelnych hierarchów i wpływa na funkcjonowanie całego Kościoła. Zdaniem Martela to homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala najlepiej zrozumieć pontyfikaty Jana Pawła II, Benedykta XVI i być może Pawła VI oraz papieża Franciszka. Bowiem to właśnie w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.
Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Dlaczego ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Dlaczego zawsze zależało im i zależy nadal na zachowaniu w Kościele konserwatywnego status quo? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Na te i wiele innych pytań Martel szuka odpowiedzi w książce, która jest efektem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach.


Inni klienci kupowali także
Sekretne życie drzew

Peter Wohlleben

Naprawdę?

Jeremy Clarkson

Cham niezbuntowany

Rafał A. Ziemkiewicz

Policjanci. Bez munduru

Katarzyna Puzyńska

Brzydki, zły i szczery

Adam Ostrowski

Służące do wszystkiego

Joanna Kuciel-Frydryszak

Lawendowa Mafia

Dariusz Oko

O północy w Czarnobylu

Adam Higginbotham