Trump w rękach Putina

EAN:

9788375155723

Autor:

Craig Unger

Wydawnictwo:

Otwarte

Data premiery:

2019-03-11

Rok wydania:

2019

Oprawa:

broszurowa spirala

Format:

13,5x20,5 cm

Strony:

424

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Poznaj wyniki pierwszego tak obszernego śledztwa dotyczącego wieloletnich powiązań między Donaldem Trumpem, Władimirem Putinem i rosyjską mafią. To właśnie dzięki nim Donald Trump mógł zasiąść w Białym Domu.
Amerykański dziennikarz Craig Unger od lat tropi tajne powiązania między osobami u szczytu władzy. W niniejszej książce prześledził karierę Donalda Trumpa od początku lat siedemdziesiątych, gdy ten jako biznesmen wkroczył na dynamicznie rozwijający się nowojorski rynek nieruchomości, po dzień, gdy jako polityk został zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ten dzień był punktem kulminacyjnym przebiegłego planu Władimira Putina od dawna jawnie i skrycie atakującego zachodnią demokrację.
Większość czytelników z przerażeniem odkryje, że zimna wojna nie skończyła się w 1991 roku, tylko zmieniły się metody walki. Rosja zaś wzrasta na zgliszczach ZSRR i nieustannie próbuje odzyskać status światowego supermocarstwa. Wykorzystuje do tego nie tylko najważniejszych politycznych graczy, ale także państwa takie jak Polska.
Bez prezydenta Trumpa Rosji brakowałoby kluczowego elementu w dążeniu do odzyskania imperialnej wielkości.
Bez Rosji Trump nie zostałby prezydentem.


Inne pozycje od Otwarte