Miłość w cieniu wielkiej wojny

EAN:

9788380755987

Autor:

Bogna Ziembicka

Wydawnictwo:

Filia

Rok wydania:

2019

Oprawa:

broszurowa

Format:

14,5x20,5 cm

Cena sugerowana brutto:

39.90zł

Stawka vat:

5%

Dziewiętnastowieczna Europa płonie. Marsylia wypowiada posłuszeństwo rewolucyjnemu rządowi, na południu Francji wybucha krwawa wojna domowa.
Doktor Gaston Laval traci podczas walk całą rodzinę. Uwięziony i skazany na gilotynę, cudem unika śmierci, potem ucieka przed prześladowcami, zaciągając się do wojska.
Pewnego dnia do wojskowego szpitala, którym kieruje Laval, przybywa kobieta, przywożąc rannego polskiego żołnierza. Gaston jest zaintrygowany piękną nieznajomą, Muriel de Voss, która wydaje mu się zupełnie inna od spotkanych dotąd kobiet. Lekarz zakochuje się w kobiecie, której historia intryguje go i przejmuje do głębi. Okazuje się, że Muriel jest Polką, pochodzącą spod Krakowa. Dziewczyna, niegdyś przysposabiana do życia w klasztorze, uciekła w nieudane małżeństwo. Marzy o zostaniu lekarką. Zaskakuje Lavala swoją wiedzą dotyczącą anatomii, chirurgii i leków. Uczucie, które ich łączy, jest coraz silniejsze, niestety rozdzielają ich wojenne losy. Lekarz wyrusza za ukochaną przez Pireneje do Hiszpanii, nie bacząc na śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy będzie dane im się spotkać? Czy Muriel ma szansę na studiowanie ukochanej medycyny? Czy miłość zatriumfuje w czasach wojennego szaleństwa?
Epicka, pełna rozmachu powieść o miłości i podążaniu za własnymi marzeniami, rozgrywająca się w realiach bogato odmalowanej epoki napoleońskiej.


Inni klienci kupowali także
Taniec zegara

Anne Tyler

Mroczne cienie

Virginia C. Andrews...

Szklany klosz

Sylvia Plath

Wszystko oprócz prawdy

Gillian McAllister

Tatuażysta z Auschwitz

Heather Morris

Iskra światła

Jodi Picoult

Drzewo Anioła

Lucinda Riley

Powieść
Walka kotów

Eduardo Mendoza

Symfonia w bieli

Adriana Lisboa

Pałac zdrady

Jason Matthews

Blondynka z miasta Łodzi

Andrzej Kwietniewski

Celownik

Blaze Minevski

Człowiek znikąd

Wojciech Engelking

Basil

Wilkie Collins