Elementarz w podskokach

EAN:

9788327102430

Rok wydania:

2017

Oprawa:

twarda

Format:

24,2x27,5 cm

Strony:

160

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Promocja
Elementarz w podskokach, czyli czytanie w zabawie!
"W podskokach" bo adresowany do dzieci, a szczęśliwe i ciekawe świata dziecko nie chodzi, ale podskakuje.
"W podskokach" bo czytanie to bardzo złożony proces, który rozpoczyna się od... ruchu. Ruch zakotwicza myśl, ruch jest pożywieniem dla rozwijającego się mózgu małego dziecka. Nacisk na poruszanie się, wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, aktywności ruchowych, takich jak jeżdżenie na rowerze, skakanie przez skakankę znajduje się w naszym elementarzu na pierwszej stronie omawianej litery. Zaproszenie do ćwiczeń i aktywności przed czytaniem ma uzmysłowić dorosłym, że czytanie z małymi dziećmi, może odbywać się tylko przy współudziale ruchu, bo jest to zgodne z fizjologią dziecka.
"W podskokach" bo nauka czytania z małymi dziećmi nie może kojarzyć się z siedzeniem godzinami nad książką, ale z różnorodnymi aktywnościami gestami, mimiką, aktywnościami parateatralnymi.
I taki właśnie jest nasz najnowszy elementarz radosny i kreatywny. Napisany przez animatorkę, nauczycielkę, od wielu lat zajmującą się czytaniem wrażeniowym, Małgosię Swędrowską; z zabawnymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej i Ewy Poklewskiej - Koziełło. Z cudownymi wierszami Agnieszki Frączek.
Zapraszamy dzieci do krainy czytania w radosnych podskokach!