Strefa marek
Pracownia rachunkowości firmy handlowej kw. A.22

EAN:

9788302150203

Wydawnictwo:

Klasa:

ZSZ 1-3

Rok wydania:

2015

Oprawa:

broszurowa

Format:

20,5x28,5 cm

Strony:

320

Kod dostawcy:

A165020

Cena sugerowana brutto:

57.10zł

Stawka vat:

5%

Publikacja przeznaczona do praktycznej nauki zawodu technik handlowiec w zakresie kwalifikacji A.22 (Prowadzenie  działalności handlowej). Publikacja ma na celu przygotowanie uczniów do obsługi finansowo-księgowej małej firmy handlowej, prowadzącej dokumentację księgową wymaganą w rozliczeniach podatkowych. Uczeń poznaje dokumenty (papierowe i elektroniczne) potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Ze względu na specyfikę działalności handlowej (bardzo popularnej i zróżnicowanej), w podręczniku są prezentowane dokumenty firmy prowadzonej zarówno przez osobę fizyczną, jak i osobę prawną. Pracownia pomoże uczniowi  zapoznać się z przepisami prawa bilansowego i podatkowego oraz zastosować je w konkretnych sytuacjach.

Prezentuje zasady obsługi firm handlowych różnej wielkości - począwszy od rozliczeń w formie karty podatkowej, stosowanych przez najmniejsze firmy, poprzez formę ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, księgi PKPiR, aż po księgi rachunkowe.

W książce znajdują się liczne karty pracy, które mają na celu sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości. Uczeń może także sprawdzić swoją wiedzę poprzez rozwiązywanie krótkich testów.

Publikacja jest skorelowana z podręcznikiem Zofii Mielczarczyk Dokumentacja ekonomiczno-finansowa. Wzbogaca treść podręcznika przykładami i ćwiczeniami, które można wykonać w pracowni komputerowej.