Strefa marek
300 lat milczenia. W poszukiwaniu ukrytych japońsk

EAN:

9788326824906

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2017-02-24

Rok wydania:

2017

Format:

13,5x21 cm

Strony:

320

Cena sugerowana brutto:

39.99zł

Stawka vat:

5%

Historia prześladowań, tajemnicy i przetrwania,która zainspirowała MARTINA SCORSESE do filmu MILCZENIE
Fascynujący reportaż i nieznana, wstrząsająca historia. John Dougill, niczym detektyw docierał do potomków ukrywających na japońskich wyspach chrześcijan. Ludzi, którzy przez stulecia musieli ukrywać swoją wiarę, której otwarte wyznawanie groziło prześladowaniami, torturami i śmiercią.
Wszystko zaczęło się w roku 1543, gdy u japońskich brzegów przypadkowo, bo zbaczając z kursu, zacumowała dżonka z dwoma portugalskimi jezuitami na pokładzie. Pierwsi Europejczycy byli nie mniej zaskoczeni mieszkańcami i ich obyczajami, co tubylcy. Podróżni pokazali zachwyconym Japończykom muszkiet. Sześć lat później Biblię.
Jak zmieniła się przyniesiona z Europy wiara w Jezusa w zderzeniu z japońską mentalnością i kulturą? Dlaczego stała się przedmiotem nienawiści japońskich władców a jej wyznawcy byli masowo skazywani na śmierć?
Autor wplata w barwną opowieść filmy Kurosawy, wizytę Jana Pawła II w Nagasaki znaną z serialu powieść Szogun i syndrom Madame Butterfly i historię Shusaku Endo, jego Milczenia i spotkania pisarza z Martinem Scorsese, przez trzydzieści lat myślącym o ekranizacji, którą właśnie zrealizował.
"To jedna z najważniejszych książek o Japonii, jaka powstała w ostatnich latach."
Chris Rowthorn, autor przewodników Lonely Planet JapaniLonely Planet Kyoto
Milczenie Martina Scorsese w kinach od 17 lutego!