Rękopis znaleziony w Saragossie VESPER

EAN:

9788377312407

Autor:

Jan Potocki

Wydawnictwo:

Vesper

Data premiery:

2016-08-11

Rok wydania:

2016

Oprawa:

broszurowa

Format:

14x20,5 cm

Strony:

640

Cena sugerowana brutto:

39.90zł

Stawka vat:

5%

Rękopis znaleziony w Saragossie to fantastyczna, pełna przygód i zagadek opowieść, która zagarnia czytelnika w swój niesamowity, nieco mroczny świat. Wstępujemy na teren przypominający Księgę tysiąca i jednej nocy: egzotyczną krainę innych kultur, obcych obyczajów, nieznanych obrzędów, wreszcie magii, która z jednej strony znajduje swe racjonalne wytłumaczenie, z drugiej pozostaje nieustającą tajemnicą.
Akcja Rękopisu rozgrywa się w ciągu 66 dni w hiszpańskiej Andaluzji. [] Jednak ten, kto szukałby w tej książce obrazu Hiszpanii z czasów Filipa V Burbona, rozczaruje się srodze. Historia Alfonsa von Wordena, mająca swój początek w dolinie Los Hermanom, toczy się w gruncie rzeczy w przestrzeni baśniowej, zawieszającej prawa czasu i miejsca.
[] dla jednych Rękopis to arcydzieło epoki rozumu, dla innych typowy tekst preromantyczny, dla jeszcze innych: prekursorska powieść fantastyczna.
Powieść znikąd? Być może I na tym polega Twoja szansa, Czytelniku. Bo oto Rękopis może stać się po prostu Twoją Ulubioną Powieścią.


Inni klienci kupowali także
Inne pozycje od Literackie