Pokolenie dżihadu

EAN:

9788328704558

Autor:

Petra Ramsauer

Wydawnictwo:

Muza

Data premiery:

2016-05-18

Rok wydania:

2016

Oprawa:

broszurowa

Format:

13,5x20 cm

Strony:

320

Cena sugerowana brutto:

34.90zł

Stawka vat:

5%

Bez prawa zwrotu

"Duży nóż nam wystarczy!" woła Mohammed Mahmoud do swoich zwolenników w Austrii w przesłaniu nagranym na video.
"Kto nie może przybyć do państwa islamskiego, ten powinien dokonywać zamachów we własnym kraju".
Tysiące młodych ludzi wyjechało z Europy do Syrii, aby włączyć się do dżihadu. Co ich motywuje, aby wejść w szeregi barbarzyńskiej milicji terroru państwa islamskiego i walczyć w krwawej wojnie domowej?
Do państwa terroru przybywają także setki kobiet. Obok pełnienia stereotypowej roli posłusznej "narzeczonej dżihadu", wiele z nich uczestniczy aktywnie w zbrodniach "kalifatu".
Wyniki śledztwa dziennikarskiego Petry Ramsauer, ekspertki od spraw bliskowschodnich umożliwiają wyjątkowy wgląd w struktury tego ruchu terrorystycznego, który uważany jest za jeszcze bardziej niebezpieczny niż al.-Kaida.
W swojej książce autorka przedstawia także głos byłych dżihadystów,, ekspertów od spraw walki z terroryzmem oraz członków rodzin i przyjaciół sympatyków państwa islamskiego.
Petra Ramsauer, politolog i reporterka z terenów objętych kryzysami, pracuje od 1999 roku jako korespondentka na Bliskim Wschodzie , ostatnio w Libii, Egipcie, Tunezji i Syrii. Materiały do tej książki zbierała wśród członków milicji islamistycznych, oraz głównych "bazach dżihadystów" w Europie.


Inni klienci kupowali także