EAN:
9788362981212
Wydawnictwo:
Rok wydania:
2016
Oprawa:
broszurowa
Format:
15x22,5 cm
Strony:
296
Cena sugerowana brutto:
42.00zł
Stawka vat:
5%
"Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance" to książka dla ludzi rozdartych między zaangażowanie w pracę i życie rodzinne, pracoholików i osób przeżywających wypalenie. Odpowiada na pytania nurtujące szefów i członków zespołów. Polecana szczególnie dla mężów i ojców, żon i matek, mężczyzn i kobiet pracujących zawodowo oraz tych ,,siedzących w domu". Napisana przez księdza, zajmującego się na co dzień pomocą małżeństwom w kryzysie, oraz kobietę - pracującą żonę i mamę trójki dzieci, zakorzeniona jest mocno w realiach dnia codziennego.
Tekst obfituje w przykłady z życia i odwołuje się do najgłębszych ludzkich potrzeb. Autorzy dzielą się pomysłami, w jaki sposób łączyć życie rodzinne i zawodowe, by obie dziedziny były miejscem twórczego rozwoju. Wiele miejsca poświęcają osobistemu dojrzewaniu, bagażowi, z którym trzeba się uporać, by osiągnąć emocjonalną wolność oraz budowaniu trwałych, wartościowych relacji z innymi ludźmi.
,,Raz się żyje" to książka napisana nie przez teoretyków, lecz praktyków, czyli ludzi, którym trudno jest pogodzić życie zawodowe z osobistym, ale próbują to robić i dzielą się swym doświadczeniem z czytelnikami. Publikacja szczególnie wskazana jest dla osób, które wpadają w pracoholizm i nie potrafią odpoczywać, mają wyrzuty sumienia, że zaniedbują rodzinę, borykają się z realizowaniem swego powołania lub narzekają na problemy z szefami czy podwładnymi. W związku z tym książka może liczyć na szeroki odbiór, ponieważ z tymi samymi wyzwaniami zmagają się dziś ogromne rzesze ludzi.
Grzegorz Górny
Autorom udało się znaleźć punkt, w którym spotyka się psychologia, teoria zarządzania i chrześcijańska duchowość - Abraham Maslow i Jan Paweł II, Stephen Covey i św. Ignacy Loyola. Ma to wymiar całkiem praktyczny. W książce tej chodzi bowiem o to, jak sensownie zarządzać swoją pracą, a cóż może być bardziej praktycznego niż praca? Forma poradnika w amerykańskim stylu uprzystępnia zawarte w nim treści.
Jarosław Dudała, Gość Niedzielny (gosc.pl)