Kryzys wolnego rynku? TW

EAN:

9788379437269

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2015-04-22

Rok wydania:

2015

Oprawa:

twarda

Format:

13,5x21,5 cm

Strony:

608

Cena sugerowana brutto:

54.90zł

Stawka vat:

5%

Bestseller "New York Timesa"
National Book Award 2013 w kategorii literatury faktu
Od bankrutujących farmerów z Południa i robotników z upadających stalowni - do Oprah Winfrey, Newta Gingricha i miliarderów z Doliny Krzemowej. Książka George'a Packera to wnikliwie przedstawiony obraz społeczeństwa amerykańskiego i przemian w Stanach Zjednoczonych, które doprowadziły do krachu finansowego, a następnie kryzysu gospodarczego w Ameryce i na całym świecie.
Nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy to się rozpoczęło, kiedy zaczęły puszczać więzi trzymające Amerykanów razem, w bezpiecznym, chociaż czasami dławiącym uścisku - i w pewnej chwili kraj, od zawsze taki sam, przekroczył historyczną linię i już nieodwracalnie stał się zupełnie inny.
Teraz więcej Amerykanów żyje samotnie, nawet rodziny egzystują w izolacji, ledwie wiążąc koniec z końcem. Stara metropolia może stracić przemysłowy fundament i dwie trzecie mieszkańców, a wszystkie jej filary - kościoły, przedsiębiorstwa, organizacje charytatywne, związki zawodowe - padają jak budynki podczas huraganu, tylko bezszelestnie.
George Packer jest jak współczesny George Orwell.
Jed Lipiński, "Village Voice"
Ludzie, których życie legło w gruzach podczas drugiej wielkiej depresji zyskali swego trybuna []. Wolny rynek w kryzysie? to amerykańska tragedia i zwycięstwo literatury.
David Frum, autor Comeback i Why Romney Lost
Jak u Orwella, każde zdanie Packera niesie impuls siły moralnej. To książka opisująca temat wszechstronnie i o wielkiej sile oddziaływania. Każdy powinien ją przeczytać.
David Grann, autor The Lost City of Z
Teksty Packera są Steinbeckowskie w najlepszym znaczeniu tego słowa - arcydzieło literatury faktu.
"The New York Times"
George Packer jest dziennikarzem "The New Yorker" i autorem książki The Assassins' Gate: America in Iraq, która otrzymała wiele nagród i została uznana przez "The New York Times Book Review" za jedną dziesięciu najlepszych publikacji 2005 roku. Napisał także dwie powieści: The Half Man i Central Square i kilka pozycji z literatury faktu: Blood of the Liberals, która w 2001 roku zdobyła Robert F. Kennedy Book Award, The Village of Waiting oraz Interesting Times: Writings from a Turbulent Decade - zbiór esejów o przepaści jaka dzieli abstrakcyjne idee od konkretnej rzeczywistości. Autor mieszka na Brooklynie.