Ludzkość. Historia, o jakiej nie mieliście pojęcia

EAN:

9788324584390

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2021-05-05

Rok wydania:

2021

Oprawa:

twarda

Format:

225x145x36 mm

Strony:

480

Cena sugerowana brutto:

54.90zł

Stawka vat:

5%

Co łączy Wielki Mur Chiński z bostońską herbatą, a krucjaty z systemem bankowym? Gdzie byli Saraceni, gdy zachodnia cywilizacja eksplorowała świat? Ansary udziela odpowiedzi nie tylko na pytania, które chcecie zadać, ale także na te, o których nikt nawet by nie pomyślał!
LUDZKOŚĆ to fascynujący wywód o tym, jak kształtowaliśmy historię od epoki kamienia po erę cyfrową. Autor dowodzi, że machinę dziejów wprawiały w ruch nie zwycięskie bitwy, rozwój rolnictwa czy nawet podbój planety, lecz opowieści! Zaczęliśmy je tworzyć przed tysiącami lat, dzięki nim mogliśmy budować społeczności, zgłębiać tajemnice świata i szukać sensu życia. To opowieści stanowiły podwalinę imperiów, a ich wzajemne przenikanie się przynosiło zarówno zamęt i wojny, jak i rozkwit kultury, ożywienie religijne czy przełomy intelektualne.
Ansary rzuca nowe światło na naszą powikłaną teraźniejszość. Przede wszystkim jednak stawia pytanie o przyszłość: czy zdołamy wymyślić nową opowieść, która przyniesie lepsze jutro następnym pokoleniom?
Pouczająca lektura, która nie pozostawi cię obojętnym.
Khaled Hosseini, autor Chłopca z latawcem oraz Tysiąca wspaniałych słońc
Pełna błyskotliwych spostrzeżeń, klarownie napisana oto historia świata, jakiej dziś potrzebujemy.
prof. Lynn Hunt, profesor historii, autorka ksiażki Writing History In The Global Era