Poczet królów i książąt polskich dla dzieci w.2019

EAN:

9788363624835

Wydawnictwo:

Klasa:

6+

Rok wydania:

2019

Oprawa:

twarda

Format:

20,5x28,5 cm

Strony:

96

Cena sugerowana brutto:

24.99zł

Stawka vat:

5%

Historia Polski jest piękna, ale i skomplikowana. Jak w przystępny sposób wyjaśnić dzieciom zawiłości związane z rozbiciem dzielnicowym czy przyczyny rozbioru Polski? Pomocna jest w tym poezja. Władysław Bełza, autor słynnego wiersza Kto ty jesteś? Polak mały, stał się dla wielu pokoleń młodych Polaków nauczycielem historii i patriotyzmu. Pragniemy nawiązać do jego patriotycznej i dydaktycznej twórczości. W naszej książce Poczet królów i książąt polskich dla dzieci zamieszczamy jego mądre wiersze opisujące monarchów rządzących Polską. Zostały przedstawione sylwetki 39 władców naszego państwa począwszy od Mieszka I i skończywszy na Stanisławie Auguście Poniatowskim.
Specjalnie dla potrzeb książki opracowaliśmy noty biograficzne każdego z władców. Dzięki nim dzieci poznają nie tylko sylwetki królów i książąt, ale także tło historyczne. Dodatkowo książka została wzbogacona o przystępne kalendarium, które pozwoli dzieciom usytuować w czasie poszczególne wydarzenia z historii. Staraliśmy się zwrócić uwagę na związek Kościoła katolickiego z historią naszej Ojczyzny.
Daliśmy dzieciom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Publikacja została wzbogacona o quiz historyczny. Pytania dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci pobudzają ich ciekawość i inspirują do samodzielnego poszukiwania wiedzy.
Publikacja zawiera ilustracje przedstawiające wizerunki władców Polski.
Dzięki tej książce Wasze dzieci:
- poznają sylwetki najważniejszych władców Polski;
- otrzymają idealną pomoc w lekcji historii;
- rozwijają pamięć i wyobraźnię;
- dobrze się bawią.


Inni klienci kupowali także