13 rzeczy, których nie robią silni psych. rodzice

EAN:

9788375796889

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2018-09-27

Rok wydania:

2018

Oprawa:

broszurowa

Format:

15,2x22,7 cm

Strony:

336

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Nie dajesz dziecku popełniać błędów? Pozwalasz, by dziecko tobą rządziło? W rodzicielstwie kierujesz się poczuciem winy? Jeśli tak, nie jesteś w tym osamotniony. Każdy rodzic chce zapewnić dziecku jak najlepszą i najbezpieczniejszą przyszłość. Ale w dzisiejszym coraz bardziej skomplikowanym i strasznym świecie wielu rodziców idzie o krok za daleko, wychodząc z mylnego przekonania, że tylko próbując uchronić dzieci od krzywdy i rzeczywistości, można dać im największą szansę na udane życie.
W książce 13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie rodzice Amy Morin pokazuje, jak nie należy postępować przedstawia niezdrowe sposoby myślenia, zachowania i uczucia utrudniające dorosłym wychowywanie silnych psychicznie dzieci.
Czerpiąc z wiedzy zyskanej na podstawie doświadczeń zgromadzonych w praktyce terapeutycznej i w roli matki zastępczej, autorka przedstawia opisy przypadków, praktyczne porady, konkretne strategie i sprawdzone ćwiczenia, które pomagają dziecku w każdym wieku od przedszkolaka do nastolatka wyrabiać upór i mentalne mięśnie potrzebne, by mogło wyrosnąć na zdrowego, silnego dorosłego.
Książka zawiera znakomite metody i ćwiczenia pozwalające wychować silne psychicznie dzieci, które osiągają sukces, szczęście i w pełni wykorzystują swój potencjał.
Silni psychicznie rodzice wychowują silne psychicznie dzieci i m.in:
nie akceptują mentalności ofiary
nie kierują się poczuciem winy
nie traktują dziecka jak pępek świata
nie dopuszczają, by dzieci nimi rządziły
nie pozwalają dzieciom unikać odpowiedzialności
nie chronią dzieci przed bólem
nie strzegą dzieci przed popełnianiem błędów
nie mylą dyscypliny z karą
nie szukają dróg na skróty, by uniknąć dyskomfortu
nie tracą z oczu swoich wartości