Pandora

EAN:

9788375153521

Autor:

M.R. Carey

Wydawnictwo:

Otwarte

Data premiery:

2016-06-01

Rok wydania:

2016

Oprawa:

broszurowa

Format:

13,6x20,5 cm

Strony:

416

Cena sugerowana brutto:

36.90zł

Stawka vat:

5%

Pandora (gr. pan wszystko, d?ron dar) to według jednego z mitów greckich pierwsza kobieta. Kobieta, którą bogowie wyposażyli we wszystkie dary i posłali na ziemię jako karę dla ludzkości za nieposłuszeństwo Prometeusza.
Melanie ma dziesięć lat i odkąd pamięta, mieszka w celi bez okien. Każdego dnia uzbrojeni po zęby żołnierze przywiązują ją do wózka i zawożą na lekcje. Nie rozmawiają z nią. Chyba się boją, że ich zje tak jak głodni, którzy zjadają innych ludzi po tym, jak zarazili się dziesiątkującym ludzkość grzybem Ophiocordyceps unilateralis.
Gdy Melanie zostaje sama, lubi sobie wyobrażać, że jest niezwykła i odważna jak mityczna Pandora. Że tak jak ona została obdarowana. Że potrafi obronić swoją ukochaną nauczycielkę przed zagrożeniem. Także przed sobą
M.R. Carey brytyjski pisarz, autor powieści i scenariuszy wielu popularnych serii komiksowych, w tym Sandmana, Hellblazera i Lucyfera, oraz albumów o Batmanie, Fantastycznej Czwórce, Thorze i X-Menach. Twórca komiksowej biografii Ozzy'ego Osbourne'a. W Polsce ukazały się powieści Careya z gatunku urban fantasy: Mój własny diabeł, Błędny krąg, Przebierańcy, Krew nie woda, Nazwanie bestii.


Inni klienci kupowali także
Bezsenność

Stephen King

Życie na pełnej petardzie TW

ks. Jan Kaczkowski...

Nie odpuszczaj

Harlan Coben

Śpiące królewny

Owen King...

Skucha

Jacek Hugo-Bader

Fobos T.1

Victor Dixen

Przebudzenie

Stephen King

Horror
Castle Rock. Cujo

Stephen King...

Drakula

Ilona Czamańska

Ktoś jest w twoim domu

Stephanie Perkins...

Tajemnicza studnia

Tomasz Siwiec

Psychoza

Robert Bloch