Manchester United. Diabelska biografia

EAN:

9788379246922

Wydawnictwo:

Data premiery:

2017-03-29

Rok wydania:

2017

Oprawa:

twarda

Format:

14,5x20,5x3,7 cm

Strony:

488

Cena sugerowana brutto:

44.90zł

Stawka vat:

5%

Katastrofa w Monachium w1958 roku, wktórej zginęło ośmiu piłkarzy legendarnej drużyny Matta Busby'ego. Pierwszy whistorii angielskiej piłki Puchar Europy zdobyty dziesięć lat później. Spadek z ligi w 1974 roku. Dominacja wAnglii itriumfy wEuropie pod rządami sir Alexa Fergusona. Kontrowersyjna sprzedaż klubu Amerykaninowi Malcolmowi Glazerowi
Historia Manchesteru United obfitowała we wzloty iupadki. Wtej książce Jim White pokazuje ją od podszewki: zabiera czytelnika wfascynującą podróż od narodzin drużyny wkolejarskiej dzielnicy Newton Heath po obecny status jednego znajlepszych klubów wPremier League icałej Europie.
Opierając się na wspomnieniach piłkarzy, menedżerów, sztabu trenerskiego ikibiców, dziennikarz przedstawia narodziny, rozwój i umocnienie potęgi Czerwonych Diabłów. Ztego musiała wyjść fantastyczna lektura.
Ipowstała Diabelska biografia, którą powinien poznać każdy fan futbolu.
***
Wtej historii jest wszystko tragedia, triumf, łzy, szampan, upadki ipuchary. Bo taki jest Manchester United, od lat zawieszony pomiędzy skrajnościami. Jak powiedział kiedyś Gary Neville: Najbardziej kochany inajbardziej znienawidzony klub. Usiądźcie wygodnie wTeatrze Marzeń. Na sztukę zaprasza Jim White.
- Przemysław Rudzki, Przegląd Sportowy, NC+
W tej książce znajdziesz wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Manchesterze United. To także lektura, która daje odpowiedź na pytanie, jak powstawał wielki klub i jego legenda.
- Andrzej Twarowski, NC+
Płakałem, gdy spadali z ligi w 1974 roku. Straciłem głos po wygranej z Bayernem w finale Ligi Mistrzów 25 lat później. Szedłem z tysiącami fanów United w marszu przeciwko przejęciu klubu przez rodzinę Glazerów w 2005 roku i otworzyłem butelkę najlepszego wina z mojej piwniczki w dniu zakończenia pracy przez sir Alexa Fergusona Wiem, to sekta, to religia! Ale dla takich ludzi jak ja jest ten klub. I o klubie, który wywołuje takie emocje, jest ta książka.
- Hirek Wrona, Trójka Polskie Radio
Fragment książki - Manchester United. Diabelska biografia
issuu.com/wydawnictwosqn/docs/manchester_issuu