Helion
Rynek Zabawek
 
AKTUALNOŚCI
25-08-2017
Szanowni Klienci,Na prośbę wydawnictwa Skrzat prosimy o zwrot do Ateneum dwóch książek „Królowa w kolorze karminu” oraz „Signora Fiorella....
25-08-2017
Szanowni Klienci, W związku z coraz większym zainteresowaniem naszą ofertą oraz w celu usprawnienia pracy magazynu, od dnia 28.08.2017r., zamówienia...
 
ATENEUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Sp.K.
MARR BUSINESS PARK Hala B1.1.
ul. Nad Drwiną 10, 30-741 Kraków
tel. 12 263 73 73   tel. 12 263 82 98
tel. 12 263 70 70   tel. 12 263 82 99
wew: fax - 401, dz. sprzedaży - 400
email: biuro@ateneum.net.pl
 
 
 
ZOBACZ CO U NAS SŁYCHAĆ


WIADOMOŚCI
WIADOMOŚCI
Zwrot książek wydawnicta Skrzat
25-08-2017
Szanowni Klienci,

Na prośbę wydawnictwa Skrzat prosimy o zwrot do Ateneum dwóch książek „Królowa w kolorze karminu” oraz „Signora Fiorella. Kapeluszniczka królowej Bony” autorstwa Renaty Czarneckiej. Sprzedaż tych książek jest wstrzymana do odwołania.
dodał: Dariusz Żurek
Usprawnienie w realizacji zamówień
25-08-2017
Szanowni Klienci,

W związku z coraz większym zainteresowaniem naszą ofertą oraz w celu usprawnienia pracy magazynu, od dnia 28.08.2017r., zamówienia złożone poprzez platformę B2B Ateneum wysyłane przesyłką kurierską i spełniające przynajmniej jedno z poniższych kryteriów, będą przekazywane do realizacji o godzinie 15:00. Oto parametry, które będą o tym decydowały:
- ilość indeksów na zamówieniu 100 lub więcej
- wartość 5 000 zł lub więcej

Zamówienia spełniające przynajmniej jeden z tych parametrów złożone po godzinie 15:00 będą przekazywane do realizacji od razu. Opisany zabieg ma na celu stworzenie takich warunków, aby Hurtownia w dalszym ciągu mogła realizować na dzień następny zamówienia złożone do godziny 17:00

Prosimy, aby nie zwlekali Państwo ze złożeniem zamówienia do ostatniej chwili ponieważ takie zamówienie może zostać zrealizowane dopiero kolejnego dnia.
dodał: Dariusz Żurek
Zasady zwrotów posezonowych 2017
10-08-2017
Szanowni Klienci,

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez wydawców edukacyjnych, przedstawiamy poniżej szczegółowe wytyczne dotyczące przygotowania i realizacji zwrotów posezonowych podręczników szkolnych, obowiązujących w bieżącym roku w naszej hurtowni.

Całość wytycznych na ten temat znajduje się w dokumencie pod linkiem: Zasady zwrotów posezonowych 2017

Oświadczenie dotyczące wysyłki dokumentów drogą elektroniczną: Dokumenty elektroniczne
dodał: Sławomir Żywczak
Zmiana cennika na wyd. OE Pazdro
10-07-2017
Szanowni Klienci,

w dniu 1 lipca br. uległ zmianie cennik na pozycje wydawnictwa OE Pazdro. Ceny zostały zaktualizowane na platformie internetowej B2B Ateneum w dniu 30 czerwca br.

dodał: Dariusz Żurek
Zwrot książek wydawnictwa Algo
05-07-2017
Szanowni Klienci,

Wydawnictwo Algo wywołało zwrot książek. Pozycje od wydawnictwa Algo można zwracać do 14.07.2017 r. Po tym terminie zwrot tych książek nie będzie możliwy.

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą do naszego magazynu po 14.07.2017 r. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.
dodał: Dariusz Żurek
Zmiana cennika na wyd. Operon
01-07-2017
Szanowni Klienci,w dniu 1 lipca zmianie uległ cennik na wyd. Operon. Na naszej platformie B2B ceny zostały zaktualizowane w dniu 30 czerwca.
dodał: Monika Biedroń
Zmiana rabatów na wydawnictwo Nowa Era
21-06-2017
Szanowni Klienci,

w związku ze zmianą warunków handlowych na pozycje wydawnictwa Nowa Era, uległy zmianie wysokości rabatów na to wydawnictwo.

Informujemy również, iż aktualnie jesteśmy w trakcie negocjowania warunków handlowych z pozostałymi wydawcami podręcznikowymi, co w konsekwencji może spowodować zmianę rabatów na pozostałe wydawnictwa.

O wszelkich zmianach informować będziemy Państwa na bieżąco.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu nasi przedstawiciele handlowi.
dodał: Monika Biedroń
Zwroty beletrystyki
01-06-2017
Szanowni Państwo,

Przypominamy o możliwości skorzystania z półrocznego prawa zwrotu na pozycje poza podręcznikowe – beletrystyka.

Zwroty przyjmowane będą na stan naszego magazynu do 15 czerwca 2017 r. Termin ten jest nieprzekraczalny.

Okres prawa zwrotu liczony jest od dokonanych zakupów po 1 grudnia 2016 do 30 kwietnia 2017 r.

Przypominamy o wcześniejszym uregulowaniu płatności oraz kontakcie z działem zwrotów zwroty@ateneum.net.pl w celu wyliczenia przysługującego limitu oraz nadania numeru awizo (zwrot można również zaawizować na stronie Ateneum po zalogowaniu).

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, książki zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą do naszego magazynu po 15 czerwca br. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Uwaga: Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji. Prosimy również o niedołączanie podręczników do zwrotów beletrystyki.
dodał: Monika Biedroń
Harmonogram pracy hurtowni w weekend majowy
24-04-2017
Szanowni Klienci,

W dniach od 01.05.2017 r. (poniedziałek) do 03.05.2017 r. (środa) hurtownia Ateneum będzie zamknięta.

W związku z tym następują zmiany w trasach naszych kierowców. W sobotę 29.04.2017 r. zostają odwołane trasy naszych kierowców. Zamówienia na trasy, które pojadą w czwartek tj. 04.05.2017 r., prosimy składać do soboty 29.04.2017 r. do godziny 11:00.

Przepraszamy za utrudnienia.

dodał: Dariusz Żurek
Zwrot oferty maturalnej - Operon i Nowa Era
20-04-2017
Szanowni Klienci,

Przypominamy o możliwości zwrotu towaru z oferty maturalnej Operon i Nowa Era w nieprzekraczalnym terminie do 30. 04. 2017r.

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

Wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 30.04.2017r. nie zostaną przyjęte.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć tych zwrotów ze zwrotami beletrystyki lub defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.
dodał: Monika Biedroń
Życzenia świąteczne
13-04-2017
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

pragniemy złożyć Naszym Klientom i Partnerom Biznesowym

najlepsze życzenia, wszelkiej pomyślności i radości w sferze prywatnej

oraz wspólnych sukcesów biznesowych


dodał: Dariusz Żurek
Harmonogram pracy hurtowni w okresie Wielkanocy
12-04-2017
Szanowni Klienci,

Informujemy, iż trasy kierowców Ateneum w dniach 14 - 18 kwietnia 2017 r. (piątek - wtorek) zostają odwołane. Od dnia 19 kwietnia 2017 r. (środa) nasi kierowcy będą kursować według standardowego harmonogramu trasy.

Przepraszamy za utrudnienia.

dodał: Dariusz Żurek
Cennik hurtowy - informacje dla Klientów
13-03-2017
Szanowni Klienci,

zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w najbliższą środę tj. 15-03-2017 na platformie internetowej B2B Ateneum zostaną wprowadzone zmiany dotyczące nazewnictwa cen. Od tego dnia będą Państwo korzystali z trzech rodzajów cen:

- Sugerowana cena detaliczna

W przypadku asortymentu, którego wydawcy/producenci posługują się cennikami detalicznymi - cena detaliczna ustalona przez wydawcę. W przypadku asortymentu, którego wydawcy/producenci posługują się cennikami hurtowymi - cena detaliczna podana przez producentów lub ustalona przez pracowników naszego działu zakupów, na podstawie analizy aktualnych cen danego produktu na rynku.

- Cena bazowa

W przypadku asortymentu, którego wydawcy/producenci posługują się cennikami detalicznymi cena bazowa będzie równa sugerowanej cenie detalicznej.
W przypadku asortymentu, którego wydawcy/producenci posługują się cennikami hurtowymi cena bazowa będzie równa cenie hurtowej (cenie 100) z cenników wydawców/producentów.

-Cena zakupu

W odniesieniu do całości asortymentu będzie to cena bazowa netto po rabacie.

Wszystkie rabaty jakich nasza hurtownia udziela, od tego momentu będą liczone od ceny bazowej.

Ceny bazowe dla asortymentu, którego wydawcy/producenci posługują się cennikami hurtowymi będą wprowadzane sukcesywnie, a co za tym idzie zmianie będą ulegały wartości rabatów dotyczących tego typu asortymentu.
Wszelkie zmiany dokonywane są w celu zminimalizowania różnic, pomiędzy obecną ceną zakupu liczoną od ceny detalicznej netto, a nową ceną zakupu liczoną od ceny bazowej. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż w niektórych przypadkach takie różnice się pojawią.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących Państwa cen zakupu, bardzo prosimy o kontakt z Państwa opiekunem handlowym lub Biurem Obsługi Klienta.

W przypadku asortymentu, dla którego wydawcy/producenci posługują się cennikami detalicznymi warunki nie ulegną zmianie. Dotyczy to m.in. książek, kalendarzy itd.


Zmianie ulegnie również wzorzec wydruku faktur. Przykład nowego wzorca wydruku faktury przesyłamy poniżej.

Przykładowa faktura
dodał: Monika Biedroń
Ateneum – najlepsze z najlepszych
10-03-2017
Szanowni Klienci,

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że Ateneum po raz siódmy zdobyło nagrodę Gazeli Biznesu, która jest ogromnym wyróżnieniem dla polskich przedsiębiorstw. Zdaniem Pulsu Biznesu Ateneum jest najdynamiczniej rozwijającym się dystrybutorem gier, zabawek, artykułów papierniczych i książek w Polsce. Z roku na rok hurtownia osiąga coraz wyższy obrót, jednocześnie nie notując strat.

Warto przypomnieć, że w najnowszym rankingu ekspertów z angielskiej giełdy Ateneum jest jedną z trzydziestu najbardziej istotnych polskich firm w Europie, mającą realny wpływ na gospodarkę zarówno naszego kraju, jak i całej Unii Europejskiej.

Nasze sukcesy nigdy nie byłyby możliwe bez Państwa. Dziękujemy wszystkim naszym Klientom i życzymy Państwu, aby rok 2017 był jeszcze lepszy niż poprzedni.

dodał: Sławomir Żywczak
Nowe rabaty - Wolters Kluwer, Michallineum
03-03-2017
Szanowni Klienci,

mamy przyjemność poinformować Państwa o ustaleniu nowego, wyższego rabatu podstawowego na pozycje wydawnictw: Wolters Kluwer oraz Michallineum.

Aktualne ceny na konkretne pozycje mogą Państwo zweryfikować bezpośrednio po zalogowaniu się na platformie B2B Ateneum.

dodał: Dariusz Żurek
Zwrot książek wydawnictwa Grafag
03-03-2017
Szanowni Klienci,

prosimy o zwrot książek wydawnictwa Grafag znajdujących się pod poniższym linkiem w terminie do 15.03.2017 r.

Po tym terminie nie będą przyjmowane powyższe towary.

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 15.03.2017 r. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.

Lista książek: Zwrot książek wydawnictwa Grafag
dodał: Dariusz Żurek
Zwrot serii Scooby Doo - Media Service Zawada
02-03-2017
Szanowni Klienci, prosimy o zwrot książek wydawnictwa Media Service Zawada Sp.z o.o. znajdujących się pod poniższym linkiem w terminie do 15.03.2017 r.

Po tym terminie nie będą przyjmowane powyższe towary.

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 15.03.2017 r. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.

Lista książek: Zwrot serii Scooby Doo z wydawnictwa Media Service Zawada
dodał: Dariusz Żurek
Zwrot kodeksów wydawnictwa Norma
17-02-2017
Szanowni Klienci,

prosimy o zwrot kodeksów wydawnictwa Norma znajdujących się pod poniższym linkiem Lista kodeksów w terminie do 24.02.2017 r.

Po tym terminie nie będą przyjmowane powyższe wydania kodeksów.

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu,kodeksy zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 24.02.2017 r. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.
dodał: Sławomir Żywczak
Zwrot kodeksów wydawnictwa Od.Nowa
16-02-2017
Szanowni Klienci,

prosimy o zwrot kodeksów wydawnictwa Od.Nowa znajdujących się pod poniższym linkiem Lista kodeksów w terminie do 24.02.2017 r.

Po tym terminie nie będą przyjmowane powyższe wydania kodeksów.

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu,kodeksy zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 24.02.2017 r. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.
dodał: Sławomir Żywczak
Zwrot książek wydawnictwa Zielona Litera
16-02-2017
Szanowni Klienci,

informujemy, iż w związku z zakończeniem działalności wydawnictwa Zielona Litera do dnia 24.02.2017 r. będziemy przyjmować zwroty pozycji wydawnictwa Zielona Litera.

Po tym terminie zwrot książek wydawnictwa Zielona Litera nie będzie możliwy.

dodał: Dariusz Żurek
Zwrot kalendarzy
10-02-2017
Szanowni Klienci,

przypominamy, iż do 17 lutego br. obowiązuje prawo zwrotu na kalendarze. Nie dotyczy terminarzy akademickich i nauczyciela. Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, kalendarze zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 17 lutego 2017 r. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.


Kalendarze
dodał: Dariusz Żurek
Zmiany na platformie B2B Ateneum
07-02-2017
Szanowni Klienci,

W najbliższy czwartek o godz. 7.00 zostaną włączone zmiany na platformie internetowej B2B Ateneum.

Dzięki tym modyfikacjom będą mogli Państwo ustawić powiadomienie informujące o dostępności towaru, którego akurat w danym momencie nie ma na stanie w Ateneum, a także oznaczyć pozycje w naszej ofercie jako ulubione.

Wprowadzone udogodnienia umożliwią również podgląd ilości towaru dodanego do aktywnego koszyka oraz jego wartości. Po dodaniu towaru do koszyka nie będzie konieczności ręcznego powrotu do poziomu listy, z której dany towar był zamawiany.

Sekcja informacyjna dla danego produktu dotyczyć będzie historii jego zamawiania, informacji czy aktualnie towar jest w innym koszyku, czy jest objęty promocją, posiada lub nie posiada możliwości zwrotu i czy był w ostatnim czasie zamawiany.

W przypadku gdy strona nie działa w Państwa przeglądarce prawidłowo prosimy o kontakt i wysłanie informacji o występującym problemie na adres: admin@ateneum.net.pl

Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo pod poniższym linkiem: zmiany na platformie internetowej B2B Ateneum
dodał: Dariusz Żurek
Ateneum wyłącznym dystrybutorem gry Eurobusiness
01-02-2017
Szanowni Klienci,

miło nam poinformować, iż hurtownia Ateneum jest wyłącznym dystrybutorem kultowej gry Eurobusiness (EAN: 5907656600019).

Zachęcamy do składania zamówień.

Eurobusiness

Zwrot Teraz Matura Nowa Era
17-01-2017
Szanowni Klienci,

Zwrot "Teraz Matura" wyd. Nowa Era został przedłużony do dnia 30.04.2017r.
dodał: Monika Biedroń
Zwroty Wydawnictwa Katmar (Finna Oficyna)
17-01-2017
Szanowni Klienci,

Prosimy o przygotowanie zwrotu towaru wydawnictwa Finna Oficyna Wydawnicza w nieprzekraczalnym terminie do 31.01.2017.

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

Wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 31 stycznia 2017 r. nie zostaną przyjęte.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć tych zwrotów ze zwrotami beletrystyki lub defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.
dodał: Monika Biedroń
Cennik hurtowy dla zabawek i art. papierniczych
11-01-2017
Szanowni Klienci,

W związku z tym, iż na rynku obowiązują różne cenniki: detaliczny (dotyczący książek) oraz tzw. hurtowy (zabawki i art. papiernicze) podjęliśmy decyzję aby na platformie B2B Ateneum udostępnić cenniki hurtowe dla zabawek i art. papierniczych jakie stosowane są przez producentów.

Co za tym idzie zmienią się ceny hurtowe i rabaty na te towary. Ceny i zasady dotyczące książek pozostaną bez zmian.

Jednocześnie zostaną ujednolicone nazwy cen zarówno na platformie B2B Ateneum oraz na dokumentach sprzedażowych.

Będziemy Państwa na bieżąco informować, gdy dane modyfikacje zostaną włączone.
dodał: Monika Biedroń
Zwroty beletrystyki
03-01-2017
Szanowni Klienci,

Przypominamy o możliwości skorzystania z półrocznego prawa zwrotu na pozycje pozapodręcznikowe – beletrystyka.

Zwroty przyjmowane będą na stan naszego magazynu do 15 stycznia 2017 r. Termin ten jest nieprzekraczalny.

Okres prawa zwrotu liczony jest od dokonanych zakupów po 1 maja 2016 do 30 listopada 2016 r.

Przypominamy o wcześniejszym uregulowaniu płatności oraz kontakcie z działem zwrotów zwroty@ateneum.net.pl w celu wyliczenia przysługującego limitu oraz nadania numeru awizo (zwrot można również zaawizować na stronie Ateneum po zalogowaniu).

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, książki zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą do naszego magazynu po 15 stycznia zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Uwaga:

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji. Prosimy również o niedołączanie podręczników do zwrotów beletrystyki.
dodał: Monika Biedroń
Harmonogram pracy hurtowni w okresie świątecznym
22-12-2016
Szanowni Klienci,

poniżej przedstawiamy harmonogram pracy hurtowni Ateneum w okresie świąteczno-noworocznym.

23 grudnia 2016 r. (piątek) - hurtownia pracuje do godziny 21:00, bardzo prosimy o składanie zamówień dostarczanych przez firmy kurierskie do godziny 17:00.

Od 24 grudnia 2016 r. do 26 grudnia 2016 r. - hurtownia będzie nieczynna.

Ostatnim dniem, w którym dostarczymy do Państwa towar za pośrednictwem naszych kierowców jest piątek 23 grudnia 2016 r. Wznowienie tras po przerwie świątecznej nastąpi 27 grudnia 2016 r.

Zamówienia złożone w dniu 30 grudnia 2016 r. zostaną dostarczone przez firmy kurierskie w dniu 2 stycznia 2017 r. W sobotę 31 grudnia 2016 r. hurtownia pracuje do godziny 12:00 - w tym dniu nie będą realizowane dostawy transportem Ateneum. Prosimy o składanie zamówień z wysyłką kurierską do godziny 9:00. Dostawa przesyłek w dniu 3 stycznia 2017 r.
dodał: Monika Biedroń
Życzenia świąteczne
22-12-2016
Radosnych i spokojnych

Świąt Bożego Narodzenia,

wszelkiej pomyślności i wytrwałości w realizacji planów

oraz dalszej owocnej współpracy

w nadchodzącym 2017 roku

życzy Ateneum


Życzenia od Ateneum

dodał: Dariusz Żurek
Zwroty - Vademeca Operon
15-12-2016
Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zostały zmienione warunki handlowe na ofertę Vademeca Operon:
- termin płatności (dla Klientów z włączonym terminem płatności) wynosi 60 dni
- pełne prawo zwrotu do 30 kwietnia 2017 r.
- zamówienia prosimy na te pozycje składać osobno z kodem w uwagach "Operon0916"
dodał: Dariusz Żurek
Zwrot książek Wydawnictwa Nortom
08-12-2016
Szanowni Klienci,

informujemy, iż w związku z zakończeniem działalności Wydawnictwa Nortom do dnia 16 grudnia 2016 r. będziemy przyjmować zwroty pozycji wyd. Nortom.

Po tym terminie zwrot książek Wydawnictwa Nortom nie będzie możliwy.

dodał: Dariusz Żurek
Zwrot książek Wydawnictwa TRIO
06-12-2016
Szanowni Klienci,

informujemy, iż w związku z zakończeniem działalności Wydawnictwa TRIO do dnia 16 grudnia 2016 r. będziemy przyjmować zwroty pozycji wyd. TRIO.

Po tym terminie zwrot książek Wydawnictwa TRIO nie będzie możliwy.

dodał: Dariusz Żurek
Wygraj podróż marzeń z Wydawnictwem Pascal i SQN
02-12-2016
Zapraszamy do zapoznania się z fantastycznym konkursem organizowanym przed Wydawnictwo Pascal i SQN.

I miejsce bon wycieczkowy o wartości 5 000 zł do wykorzystania w biurze podróży ITAKA

II miejsce zegarek Tissot Quickster Chronograph NBA Chicago Bulls o wartości 1 580 zł

III miejsce pakiet książek o wartości 500 zł

Szczegóły konkursu: http://ateneum.net.pl/konkurs
dodał: Monika Biedroń
Jaglany Detoks. Kolejny krok - weryfikacja ceny
18-11-2016
Szanowni Klienci,

uprzejmie informujemy, iż Wydawnictwo Pascal omyłkowo wydrukowało na części nakładu "Jaglany Detoks. Kolejny krok" (EAN: 9788376428871) błędną cenę 24,90 zł. Prawidłowa wartość to 39,90 zł.

Zwracamy się z prośbą do Państwa o weryfikację ceny na okładce tej książki, jeśli nie wynosi ona 39,90 zł, prosimy o oklejenie jej zgodnie z tą wartością.

dodał: Dariusz Żurek
Realizacja zamówień - sezon świąteczny
14-11-2016
Szanowni Klienci,

w związku ze zbliżającym się sezonem świątecznym, a co za tym idzie zwiększoną liczbą zamówień, informujemy, że gwarantowana dostawa w ciągu 24h może ulec wydłużeniu do 48h. Dołożymy oczywiście wszelkich starań aby dotrzymać terminu 24h, jednak za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Zalecamy jak najwcześniejsze zaplanowanie zamówień oraz w celu ich sprawnego i szybkiego realizowania prosimy o dzielenie ich na odpowiednie sekcje - książki, art.papiernicze i zabawki.
dodał: Monika Biedroń
Najbardziej wpływowe polskie firmy w UE
14-11-2016
Szanowni Klienci,

miło nam poinformować, że hurtownia Ateneum została uznana w rankingu ekspertów londyńskiej giełdy za jedną z 30-tu najbardziej wpływowych polskich firm w Europie.

Raport zwraca uwagę na te przedsiębiorstwa, które są najbardziej atrakcyjne i dynamiczne w Europie.

Więcej informacji w Business Insider Polska Najbardziej wpływowe polskie firmy w UE
dodał: Sławomir Żywczak
Zmiana ceny detalicznej
10-11-2016
Szanowni Klienci,

uprzejmie informujemy iż, Wydawnictwo Egida zmieniło cenę detaliczną na książkę 9788394513030 "Ukryte terapie 2" na 59 zł, cena ta również została nadrukowana na książce.

Sugerowany detal widniejący na naszej stronie to 79,90 zł. Państwa cena zakupu tego tytułu w przedsprzedaży nie uległa zmianie i wynosi 49,50 zł netto.

W związku z tym zamieszaniem bardzo prosimy o zweryfikowanie Państwa zamówień.
dodał: Monika Biedroń
Konkurs - publikacje vademecum i testów, Cykl 2017
04-11-2016
Szanowni Klienci,

Poniżej wysyłamy informacje i regulamin konkursu dotyczącego publikacji vademecum i testów, Cykl 2017 Wydawnictwa Operon. Konkurs obowiązuje od 31.10 do 15.12.2016 r.

Polega na przesłaniu do Wydawnictwa Operon zdjęcia witryny/ekspozycji z publikacjami typu vademecum lub testy do gimnazjum i/lub do liceum.

Drugim elementem konkursu jest wskazanie przez księgarnie najbardziej aktywnego przedstawiciela handlowego hurtowni, który promował i prezentował ofertę Operonu.

W ramach Konkursu przewidziane są następujące nagrody:

A. Nagrody w konkursie dla księgarń:
- „Nagroda Główna” – za najładniejszą ekspozycję dla jednej księgarni bon Sodexo o wartości 1000 zł.
- „Nagrody Dodatkowe” – wyróżnienie za ładną ekspozycję dla dwóch księgarń bony Sodexo po 500 zł.

B. Nagrody w konkursie dla przedstawicieli handlowych hurtowni:
- „Nagroda Główna” – za najbardziej aktywną promocję publikacji w księgarniach bon Sodexo o wartości 600 zł.
- „Nagroda Dodatkowa” – za aktywną promocję publikacji w księgarniach bon Sodexo o wartości 400 zł.

Pod poniższym linkiem zamieszczamy pełny regulamin konkursu: „Regulamin Konkursu. Vademeca i testy Operonu Cykl 2017”
dodał: Dariusz Żurek
Zwrot Podręczny kodeks drogowy
20-10-2016
Szanowni Państwo,Prosimy w związku z planowanym nowym wydaniem książki o przygotowanie zwrotu następującej pozycji: "Podręczny kodeks drogowy w.2016" EAN- 9788363917487

Zwroty prosimy przesłać w terminie do 03 listopada 2016 roku z osobnym numerem awizo (prosimy nie łączyć ze zwrotami sezonowymi podręczników)

Po tym terminie zwroty nie będą przyjmowane.
dodał: Monika Biedroń
Zamówienie tytułu Harry Potter i przeklęte dziecko
19-10-2016
Szanowni Klienci,

najnowsza powieść J.K. Rowling "Harry Potter i przeklęte dziecko" będzie miała premierę 22 października 2016 r. Dostępne będą dwa wydania: w oprawie broszurowej (EAN: 9788380082281) oraz twardej (EAN: 9788380082274).

W przypadku, gdy chcieliby Państwo zakupić książki w Ateneum i posiadać je w dniu premiery zostają Państwo zobligowani do podpisania porozumienia handlowego znajdującego się pod poniższym linkiem: Porozumienie handlowe w sprawie 8-mej części Harrego Pottera.

Klienci, którzy podpiszą porozumienie handlowe, zeskanują i wyślą je do 19 października 2016 r. do godz. 20:00 na adres kontakt@ateneum.net.pl oraz złożą do tego samego dnia rezerwację u swojego przedstawiciela handlowego Ateneum, otrzymają książki w dniu 21 października 2016 r. W przypadku odbioru osobistego po podpisaniu porozumienia handlowego oraz dokonaniu rezerwacji u przedstawiciela handlowego Ateneum (z zachowaniem wyżej wymienionych terminów) będzie to możliwe w dniu 21 października 2016 r.

Klientom, którzy nie podpiszą porozumienia handlowego będziemy wysyłać zamówienia w piątek 21 października 2016 r. z opcją dostawy na sobotę. Jednakże nie gwarantujemy, że firma kurierska zdąży dostarczyć książki w sobotę. Odbiór osobisty bez podpisanego porozumienia będzie możliwy dopiero w sobotę 22 października 2016 r.
dodał: Sławomir Żywczak
Zwrot kodeksów
04-10-2016
Szanowni Klienci,

prosimy o zwrot poniższych kodeksów w terminie do 21.10.2016 br.

Po tym terminie nie będą przyjmowane poniższe wydania kodeksów.


9788365101303 Kodeks pracy 02/2016 folia
9788365101372 Kodeks cywilny 02/2016 BR
9788365101488 Kodeks postępowania administracyjnego 02/2016 BR
9788364427954 Kodeks postępowania cywilnego wrzesień 2015 folia
9788365101150 Prawo budowlane - 08/2015
9788365101402 Kodeks spółek handlowych 02/2016 BR
9788365101396 Kodeks postępowania cywilnego 02/2016 BR
9788365101600 Kodeks drogowy 02/2016 BR
9788365101365 Kodeks pracy 02/2016 BR
9788365101570 Ustawa o rachunkowości 02/2016
9788365101334 Kodeks spółek handlowych 02/2016 folia
9788365101310 Kodeks cywilny 02/2016 folia
dodał: Monika Biedroń
Zwrot Wydawnictwa Ekonomik
03-10-2016
Szanowni Państwo,Prosimy o przygotowanie zwrotu następującej książki: "Zarys przedsiębiorczości - ćwiczenia" wydanie z 2013 roku (ISBN 978-83-7735-026-3) i 2015 roku (ISBN 978-83-7735-050-8)

Zwroty prosimy przesłać w terminie do 06 października 2016 roku z osobnym numerem awizo (prosimy nie łączyć ze zwrotami sezonowymi podręczników)

Jeżeli zwrot nie zostanie dokonany w ww. terminie to tracicie Państwo prawo zwrotu tego tytułu.
dodał: Monika Biedroń
Zwrot terminarzy nauczyciela 2016/2017
22-09-2016
Szanowni Klienci,

w związku ze zbliżającym się terminem zwrotu kalendarzy nauczyciela 2016/2017, należy przesłać nam pełnowartościowe produkty na adres hurtowni Ateneum do dnia 7 października 2016 r. Po tej dacie nie będziemy przyjmować zwrotów.
dodał: Sławomir Żywczak
Zmiana terminu zwrotów posezonowych.
21-09-2016
Szanowni klienci,
w związku z licznymi prośbami dotyczącymi wydłużenia terminu zwrotów posezonowych, podjęta została decyzja o zmianie harmonogramu zwrotów.
Fizyczne zwroty będą przyjmowane, po uprzedniej awizacji w nieprzekraczalnym terminie do 07-10-2016 r.
Przekroczenie tej daty, będzie skutkowało utratą prawa zwrotu oraz odesłaniem zwrotu na koszt klienta.
dodał: Maciej Miczek
Zmiana limitów kredytowych
12-09-2016
Szanowni klienci,

przypominamy, że z dniem 15.09.2016 r. ulegną zmianie dostępne dla Państwa limity kredytowe - z sezonowych na obowiązujące poza sezonem podręcznikowym. Będzie się to wiązało z koniecznością uregulowania części należności. Jednocześnie informujemy, iż tego samego dnia obowiązujące terminy płatności ulegają wydłużeniu.
dodał: Dariusz Żurek
Zwrot Wydawnictwa Ekonomik
06-09-2016
Szanowni Klienci,

prosimy o zwrot pozycji Wydawnictwa Ekonomik:

1. "Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej - podręcznik" wydanie z 2014 roku (ISBN 978-83-7735-040-9)
2."Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej - ćwiczenia" wydanie z 2013 roku (ISBN 978-83-7735-030-0)
3."Elementy prawa - ćwiczenia" wydanie z 2013 roku (ISBN 978-83-7735-027-0)

W terminie nieprzekraczalnym do 13 września 2016 r.

Po tym terminie książki nie będą przyjmowane.

Dostępne są nowe wydania:

1. "Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej - podręcznik" wydanie z 2016 roku (ISBN 978-83-7735-060-7)
2. "Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej - ćwiczenia" wydanie z 2016 roku (ISBN 978-83-7735-061-4)
3. "Elementy prawa - ćwiczenia" wydanie z 2016 roku (ISBN 978-83-7735-063-8)
dodał: Monika Biedroń
System DPD- usunięcie awarii
05-09-2016
Szanowni Klienci,

pragniemy poinformować, iż awaria systemu firmy kurierskiej DPD została naprawiona, w związku z tym zamówienia złożone z wysyłką spedycją odbędą się bez zakłóceń za pośrednictwem firmy DPD do odwołania.

Przepraszamy za chwilowe utrudnienia.
dodał: Monika Biedroń
Awaria systemu DPD
05-09-2016
Szanowni Klienci,

W związku z awarią systemu DPD informujemy, że zamówienia złożone w dniu dzisiejszym z wysyłką spedycją odbędą się firmą kurierską GLS. Jak tylko usterka zostanie usunięta poinformujemy Państwa.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
dodał: Monika Biedroń
Dodruki GWO
02-09-2016
Szanowni Klienci,

W okolicach 14 września w naszej hurtowni ukażą się dodruki następujących pozycji:

9788374205078 Matematyka SP 6 ćw liczby i ... cz.1 w.2014 GWO

9788374205085 Matematyka SP 6 ćw liczby i ... cz.2 w.2014 GWO

9788374205092 Matematyka SP 6 ćw. Geometria w.2014 GWO


Aktualne warunki zakupu dodruku:
- 10% prawa zwrotu wyłącznie na nowy dodruk dostępny w Ateneum od dnia 9 września 2016 r.
- dokonując zakupu nowego dodruku, Klient traci możliwość zwrotu na tytuł zakupiony przed 9 września 2016 r.

dodał: Monika Biedroń
Zwrot książki - Całkiem zabawna historia
02-09-2016
Szanowni Klienci,

na prośbę rodziny autora książki "Całkiem zabawna historia" (EAN: 9788327620361) wyżej wspomniana pozycja zostaje wycofana z rynku. Prosimy o zwrot zakupionych w Ateneum książek "Całkiem zabawna historia" w nieprzekraczalnym terminie do 10 września 2016 r. Po tej dacie zwroty nie będą możliwe.
dodał: Dariusz Żurek
Zmiana cenników hurtowych- wydawnictwa edukacyjne
01-09-2016
Szanowni Klienci,

zmianie uległy cenniki hurtowe niektórych wydawnictw edukacyjnych. Aktualne ceny zakupów, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej po zalogowaniu się na konta Państwa firm.
dodał: Monika Biedroń
Harry Potter i przeklęte dziecko - przedsprzedaż
26-08-2016
Szanowni Klienci, informujemy, iż w Polsce ukaże się książka na podstawie scenariusza filmowego "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego

Zapraszamy do składania zamówień na adres kontakt@ateneum.net.pl.

Premiera książki 22 października 2016 roku.
dodał: Monika Biedroń
Ćwiczenia do j. polskiego dla kl. 6-tej, w. Wiking
17-08-2016
Szanowni Klienci,

nakład poniższego wydania ćwiczeń z 2014 r. do języka polskiego dla klasy szóstej został wyczerpany:

Język Polski SP kl.6/1 Wyspy szczęśliwe ćw. WIKING (EAN: 9788388323645) oraz Język Polski SP kl.6/2 Wyspy szczęśliwe ćw. WIKING (EAN: 9788388323669)

Informujemy, że posiadamy w swojej ofercie starsze wydania tych ćwiczeń, które różnią się jedynie szatą graficzną okładek:
Język Polski SP kl.6/1 ćw. WIKING oraz Język Polski SP kl.6/2 ćw. WIKING.
dodał: Sławomir Żywczak
Wdrożenie systemu kontroli rozrachunków
17-08-2016
Szanowni Klienci,

w dniu jutrzejszym na naszej platformie B2B zostanie wdrożony system kontroli rozrachunków.
W związku z tym faktem, będą mogli się Państwo spotkać z dwoma rodzajami komunikatów.

Komunikat informujący o przekroczeniu limitu kredytu kupieckiego, z prośbą o kontakt z działem rozliczeń, w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Uwaga!

Limit kredytu kupieckiego został przekroczony.
Szczegółowe informacje dotyczące salda znajdą Państwo w zakładce Płatności.
Prosimy o kontakt z działem rozliczeń.

Telefony komórkowe:
Joanna Szperłak - 534 777 110
Joanna Kosek - 690 969 698

Telefony stacjonarne:
12 263 73 73, 12 263 70 70, 12 263 82 98, 12 263 82 99
Joanna Szperłak - wew. 250
Joanna Kosek - wew. 252

W przypadku, gdy przekroczą Państwo limit kredytu kupieckiego i nie skontaktuje się w tej sprawie z działem rozliczeń, a zadłużenie będzie stale rosło, zostanie wyświetlony zamieszczony poniżej komunikat.

Uwaga!

Ze względu na przekroczenie limitu kredytu kupieckiego została zablokowana możliwość realizacji zamówień z odroczonym terminem płatności.

Szczegółowe informacje dotyczące salda znajdą Państwo w zakładce Płatności.

Zamówienia mogą zostać zrealizowane za pobraniem lub po zaksięgowaniu wpłaty pomniejszającej saldo minimum do poziomu limitu kredytu kupieckiego.

Aby zamówienie zostało zrealizowane za pobraniem, należy w uwagach zamówienia dopisać adnotację "ZA POBRANIEM".

Prosimy o pilny kontakt z działem rozliczeń.

Telefony komórkowe:
Joanna Szperłak - 534 777 110
Joanna Kosek - 690 969 698

Telefony stacjonarne:
12 263 73 73, 12 263 70 70, 12 263 82 98, 12 263 82 99
Joanna Szperłak - wew. 250
Joanna Kosek - wew. 252

W celu odblokowania zamówień, należy:
- dokonać wpłaty o wysokości pozwalającej minimum na zrealizowanie złożonego zamówienia w ramach przyznanego limitu kredytu kupieckiego,
- skontaktować się z działem rozliczeń.

Po wyświetleniu takiego komunikatu mają Państwo dalej możliwość składania zamówień, przy czym zamówienia takie zostaną wstrzymane do czasu kontaktu z działem rozliczeń i ustalenia kwestii uregulowania płatności.

Inną możliwością na zrealizowanie zamówienia złożonego po wyświetleniu poniższego komunikatu, jest dodanie w uwagach zamówienia adnotacji „ZA POBRANIEM”.
UWAGA: Użycie takiej adnotacji będzie automatycznie skutkowało wystawieniem faktury za pobraniem. W późniejszym etapie realizacji takiego zamówienia, nie ma możliwości zmiany tej formy płatności.

Ważne: Dział rozliczeń pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z działem rozliczeń.

dodał: Dariusz Żurek
Zasady zwrotów posezonowych 2016
01-08-2016
Szanowni Klienci,
poniżej przedstawiamy szczegółowe wytyczne dotyczące przygotowania i realizacji zwrotów posezonowych, obowiązujące w naszej hurtowni w roku bieżącym.

ZWROTY POZASEZONOWE
dodał: Maciej Miczek
Informacja dot. protokołu szkody
29-07-2016
Szanowni Klienci,

przypominamy o zwróceniu szczególnej uwagi na wygląd odbieranych od kuriera przesyłek wysłanych do Państwa z naszej firmy. Przesyłki, które Państwo odbierają powinny być zapakowane w szary karton i oklejone taśmą firmową ATENEUM. Jeżeli przesyłka zawiera jakiekolwiek widoczne uszkodzenia lub jest zapakowana inaczej niż zazwyczaj, bardzo prosimy o spisanie w obecności kuriera protokołu szkody w dniu dostarczenia. Ważne jest, aby data spisania protokołu szkody była taka sama jak data dostarczenia - w innym przypadku protokół jest nieważny.

Jest to szczególnie istotne w procesie reklamacji usług firm kurierskich. W przypadkach niektórych przesyłek musimy stosować się do wyznaczonych reguł dotyczących reklamacji z uwagi na zniszczenia spowodowane nieuwagą firm kurierskich.

Poniżej zamieszczamy wzór protokołu szkody, z którego mogą Państwo skorzystać w przypadku, gdy kurier nie posiada własnego druku: wzór protokołu szkody
dodał: Monika Biedroń
Światowe Dni Młodzieży- piątek i poniedziałek
28-07-2016
Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 29.07.2016r. (piątek) będziemy realizować wszystkie zamówienia złożone do godziny 15:00. Wysyłka odbywać się będzie spedycją. Hurtownia w dniu jutrzejszym będzie czynna 7:30-18:00

W dniu 01.08.2016r. (poniedziałek) odwołane zostają wszystkie trasy naszych kierowców. Wznowione zostaną we wtorek 2.08.2016r.
dodał: Monika Biedroń
Światowe Dni Młodzieży- aktualizacja informacji
27-07-2016
Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 28.07.2016r. (czwartek) będziemy realizować wszystkie zamówienia złożone do godziny 16:00. Wysyłka odbywać się będzie spedycją.

Informacja o organizacji pracy Hurtowni w dniu 29.07.2016r. (piątek) zostanie podana w dniu jutrzejszym.

W dniu 30.07.2016r. (sobota) Hurtownia będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.
dodał: Monika Biedroń
Zmiana terminów płatności
22-07-2016
Szanowni Klienci,

W związku ze zbliżającym się okresem ścisłego sezonu podręcznikowego w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy zmianę terminów płatności na zgodne z przypadającym okresem.

Sukcesywnie zostaną zmienione terminy wszystkich kontrahentów.
dodał: Monika Biedroń
Zwroty- zatowarowania wydłużony termin
22-07-2016
Szanowni Klienci,

W związku ze zbliżającymi się w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży i utrudnieniami jakie mogą wystąpić w przyjmowaniu zwrotów, informujemy iż termin zwrotów z zatowarowań został przedłużony do 06.08.2016 r.

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

Uwaga:

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.
dodał: Monika Biedroń
Światowe Dni Młodzieży- informacje dla klientów
21-07-2016
Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy przekazać dodatkowe informacje dotyczące realizacji zamówień, w związku z odbywającymi się w przyszłym tygodniu Światowymi Dniami Młodzieży.

Trasy naszych kierowców zostają odwołane w przyszłym tygodniu (25.07-31.07). Wszystkie zamówienia w terminie 25.07-27.07 będą realizowane spedycją. Będziemy dokładać wszelkich starań aby zamówienia realizowane były przez firmy kurierskie, które do tej pory obsługiwały Państwa. Część dostaw może wyjątkowo zostać do Państwa dostarczona poprzez firmę GLS, mimo iż do tej pory obsługiwani byli Państwo przez DPD. Zamówienia realizowane przez spedycję prosimy składać do godziny 17:00. W związku z planowanymi utrudnieniami zalecamy składanie zamówień w tym tygodniu abyśmy mogli zapewnić Państwu dostawy bez opóźnień.

Zachęcamy do śledzenia informacji w związku z możliwymi utrudnieniami.

W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej www.ateneum.net.pl przedstawimy kolejne informacje dotyczące organizacji pracy Hurtowni w dniach 28.07-31.07
dodał: Monika Biedroń
Informacja o otwarciu w czasie trwania Światowych
18-07-2016
Szanowni Państwo,

pod koniec lipca w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. W związku z tym przewidziane są duże utrudnienia komunikacyjne w całym mieście. Większość dróg będzie zamkniętych, problem z przejazdem mogą mieć również firmy kurierskie.

Dlatego informujemy, że w dniach 25-31.07.2016 mogą wystąpić utrudnienia w realizacji zamówień. Dołożymy wszelkich starań, aby były one dla Państwa jak najmniej uciążliwe, lecz prosimy o wyrozumiałość w tym czasie.

dodał: Monika Biedroń
Zwroty- Nieziemski kalendarz cwaniaczka 2016
14-07-2016
Szanowni Klienci,

przypominamy, iż do 8 sierpnia br. obowiązuje prawo zwrotu na "Nieziemski kalendarz cwaniaczka 2016" Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, kalendarze zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 8 sierpnia 2016 r. nie zostaną przyjęte

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.
dodał: Monika Biedroń
Nowe cenniki
13-07-2016
Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, iż zmianą uległy cenniki:
- Wydawnictwo OE Pazdro
- Wydawnictwo Operon
- Wydawnictwo Ekonomik

oraz cenniki hurtowe:
- Wydawnictwo Longman
- Wydawnictwo Oxford
dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo WAM- pismo do księgarń
12-07-2016
Drodzy Klienci,

Publikujemy oświadczenie pełnomocnika wydawnictwa WAM w sprawie rzekomego naruszenia praw autorskich przez powyższe wydawnictwo. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią dokumentu.

Oświadczenie pełnomocnika wydawnictwa WAM
dodał: Monika Biedroń
Wydawnictwo WAM – oświadczenie
04-07-2016
Drodzy Klienci,

Publikujemy oświadczenie pełnomocnika wydawnictwa WAM w sprawie rzekomego naruszenia praw autorskich przez powyższe wydawnictwo. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią dokumentu. W razie jakichkolwiek pytań w tej kwestii prosimy o kontakt pod adresem e-mail: marketing@ateneum.net.pl Państwa pytania przekażemy bezpośrednio do wydawnictwa WAM.

Oświadczenie pełnomocnika wydawnictwa WAM

dodał: Dariusz Żurek
Zwroty - beletrystyka
03-06-2016
Szanowni Klienci,

Przypominamy o możliwości skorzystania z półrocznego prawa zwrotu na pozycje pozapodręcznikowe – beletrystyka.
Zwroty przyjmowane będą na stan naszego magazynu do 15 czerwca 2016 r. Termin ten jest nieprzekraczalny.

Okres prawa zwrotu liczony jest od dokonanych zakupów po 1 grudnia 2015 do 30 kwietnia br.
Przypominamy o wcześniejszym uregulowaniu płatności oraz kontakcie z działem zwrotów zwroty@ateneum.net.pl w celu wyliczenia przysługującego limitu oraz nadania numeru awizo (zwrot można również zaawizować na stronie Ateneum po zalogowaniu).

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, książki zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą do naszego magazynu po 15 czerwca br. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Uwaga:
Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji. Prosimy również o niedołączanie podręczników do zwrotów beletrystyki.

dodał: Dariusz Żurek
Zwroty - oferta nagrodowa
03-06-2016
Szanowni Klienci,

Przypominamy, iż pełno prawo zwrotu na ofertę nagrodową upływa z dniem 09 lipca 2016 r. Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

dodał: Dariusz Żurek
Zwroty - oferta komunijna
01-06-2016
Szanowni Klienci,

Przypominamy, iż pełno prawo zwrotu na ofertę komunijną mija z dniem 10 czerwca 2016 r.
Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

dodał: Dariusz Żurek
Nowe rabaty - Wolters Kluwer, C.H. Beck, LexisNexi
16-05-2016
Szanowni Klienci,

mamy przyjemność poinformować Państwa o ustaleniu nowego, wyższego rabatu podstawowego na pozycje wydawnictw: Wolters Kluwer, C.H. Beck oraz LexisNexis.

Aktualne ceny na konkretne pozycje mogą Państwo zweryfikować bezpośrednio po zalogowaniu się na platformie B2B Ateneum.
dodał: Dariusz Żurek
Nowy cennik - Wydawnictwo Pearson
05-05-2016
Szanowni Klienci,

Zapraszamy do zapoznania się z nowym cennikiem pozycji Wydawnictwa Pearsona.
Ceny obowiązują od dnia 04.05.2016 r.

dodał: Dariusz Żurek
Harmonogram pracy hurtowni w weekend majowy
26-04-2016
Szanowni Klienci,

W dniach od 01.05.2016 r. (niedziela) do 03.05.2016 r. (wtorek) hurtownia Ateneum będzie zamknięta.

W związku z tym następują zmiany w trasach naszych kierowców. W sobotę 30.04.2016 r. zostają odwołane trasy Nowy Sącz oraz Nowy Targ. Zamówienia na trasy, które pojadą w środę (Nowy Sącz, Nowy Targ, Beskid oraz Śląsk Centrum) tj. 04.05.2016 r., klienci powinni składać do piątku 29.04.2016 r. do godziny 20:00.

Klienci, którzy złożą w dniu 30.04.2016 r. zamówienia dostarczane przez zewnętrzną firmę kurierską, otrzymają przesyłki w dniu 4.05.2016 r.

Przepraszamy za utrudnienia.
dodał: Dariusz Żurek
Zwroty - VADEMECA i TESTY
21-04-2016
Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące zwrotów:

1 A. Zwrot NOWA ERA
- Zwrotowi podlegają tylko pozycje załączone w pliku: „NOWA ERA – Teraz Matura 2016”
- Zwrotu należy fizycznie dokonać do nieprzekraczalnego terminu: 30 kwietnia br.

1 B. Zwrot NOWA ERA – Kolekcja przedszkolaka: pięciolatek
- Pozycja zostaje wycofana ze sprzedaży i dostosowana przez wydawnictwo do zmian zachodzących w Ustawie o systemie oświaty od dnia 1 września 2016r.
- Zwrotowi podlega tylko pozycja: 9788326717437 (11010) Kolekcja przedszkolaka RPP BOX
- Zwrotu należy fizycznie dokonać do nieprzekraczalnego terminu: 30 kwietnia br. (można zwracać wraz z repetytoriami Nowej Ery)

2. Zwrot WSIP - Zwrotowi podlegają tylko pozycje załączone w pliku: „WSIP – repetytoria 2016”
- Zwrotu fizycznie należy dokonać do dnia: 30 kwietnia br.

3. Zwrot OPERON
- Zwrotowi podlegają tylko pozycje załączone w pliku: „OPERON – Vademeca 2016”
- Zwrotu fizycznie należy dokonać do dnia: 15 maja br.

4. Zwrot pozostałych pozycji egzaminacyjnych i maturalnych – do 15 maja br.

Przypominamy, iż wszystkie zwracane egzemplarze muszą być w stanie nienagannym: bez metek, śladów po ich usuwaniu, bez uszkodzeń mechanicznych, zadrapań oraz rys. Przyjmowane będą tylko i wyłącznie pozycje zakupione w Ateneum. Przed wysłaniem zwrotu do naszego magazynu proszę wcześniej uzyskać numer awizo.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Działem Reklamacji i Zwrotów zwroty@ateneum.net.pl

dodał: Dariusz Żurek
Wydawnictwo Czarna Owca - zwroty
04-04-2016
Szanowni Klienci,

Informujemy, iż Wydawnictwo Czarna Owca wycofało ze sprzedaży następujące pozycje – Lista wycofanych książek. W przypadku zakupienia przez Państwa w hurtowni Ateneum, którejkolwiek z wymienionych pozycji po dacie 1 kwietnia 2015 r. – istnieje możliwość zwrotu do nas niesprzedanych egzemplarzy.
Zwrot należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie – do dnia 15 kwietnia 2016 r.
Zwracane książki muszą być w stanie pełnowartościowym. Przypominamy o wcześniejszym zaawizowaniu wysyłki.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: zwroty@ateneum.net.pl
W imieniu Wydawnictwa Czarna Owca przepraszamy za utrudnienia.
dodał: Dariusz Żurek
Zwrot - Wydawnictwo Żywioły
30-03-2016
Szanowni Klienci,

Informujemy, iż w związku z wycofaniem ze sprzedaży książki Wojny żywiołów. Przebudzenie ziemi. Udręczeni (EAN:9788394053703), istnieje możliwość zwrócenia do nas w/w pozycji do nieprzekraczalnego terminu: 8 kwietnia 2016 r.
dodał: Dariusz Żurek
Życzenia świąteczne
24-03-2016


Z okazji Świąt Wielkanocnych

pragniemy złożyć

Naszym Klientom i Partnerom Biznesowym

najserdeczniejsze życzenia

dni pełnych radości i sukcesów

oraz dalszej efektywnej współpracyKartka Wielkanocna


dodał: Dariusz Żurek
Harmonogram pracy hurtowni w okresie Wielkanocy
18-03-2016
Szanowni Klienci,

Informujemy, iż hurtownia Ateneum w dniach 26-28 marca 2016 r. (sobota-poniedziałek) będzie nieczynna. Trasy w dniach 26 marca (sobota), 28 marca (poniedziałek) oraz 29 marca 2016 r. (wtorek) zostają odwołane. Od dnia 30 marca 2016 r. (środa) nasi kierowcy będą kursować według standardowego harmonogramu trasy.

Przepraszamy za utrudnienia.

dodał: Dariusz Żurek
Nowy rabat - producent Hape
01-03-2016
Szanowni Klienci,

mamy niezwykłą przyjemność poinformować Państwa o ustaleniu wraz z producentem zabawek HAPE nowego, podstawowego rabatu, który wzrasta aż o 4% licząc od cen detalicznych netto.

dodał: Dariusz Żurek
Zmiana cen detalicznych - producent Chicco
18-02-2016
Szanowni Klienci,

nastąpiła zmiana cen detalicznych dla pozycji producenta Chicco.

Aktualne ceny na konkretne pozycje mogą Państwo zweryfikować na platformie B2B Ateneum .
dodał: Dariusz Żurek
Zwroty - Wydawnictwo Od.Nowa
17-02-2016
Szanowni Klienci,

Do dnia 23 lutego br. przyjmowane będą przez nasz magazyn kodeksy wydawnictwa Od.Nowa. Zwrotowi podlegają tylko niżej wymienione pozycje Lista pozycji

Przypominamy, iż przed fizycznym wysłaniem zwrotu należy uzyskać numer awizo. Pozycje spoza listy, niezakupione w Ateneum, ze śladami po metkach oraz defekty zostaną odesłane na koszt odbiorcy.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail zwroty@ateneum.net.pl
dodał: Dariusz Żurek
Zamknięcie platformy iTests.com
04-02-2016
Drodzy Klienci,

wydawnictwo Pearson informuje, że platforma iTests.com będzie funkcjonowała do 30 czerwca 2016 r. W związku z tym korzystanie z testów po tym terminie będzie niemożliwe. Lista książek z dostępem do iTests obejmuje następujące tytuły: Lista tytułów

Dotychczasowi użytkownicy platformy, którzy chcą zachować informacje na temat swoich osiągnięć, powinni wydrukować wyniki i historię swoich testów, ponieważ nie będą one dostępne po wygaśnięciu portalu.

Aby dobrze przygotować się do egzaminów z języka angielskiego wydawnictwo Pearson poleca korzystanie z ćwiczeń MyEnglishLab, które oferują użytkownikom szereg możliwości:
- automatyczne sprawdzanie prac domowych,
- natychmiastową informację na temat popełnionych błędów,
- skuteczne przygotowanie do egzaminu,
- przeprowadzanie testów online i porównanie wyników dzięki systemowi automatycznej oceny.
dodał: Dariusz Żurek
Zwrot kalendarzy 2016
03-02-2016
Szanowni Klienci,

przypominamy, iż do 21 lutego br. obowiązuje prawo zwrotu na kalendarze. Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, kalendarze zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 21 lutego 2016 r. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji.
dodał: Dariusz Żurek
Zmiana rabatów - wydawnictwa MAC i JUKA
11-01-2016
Szanowni Klienci,

nastąpiła zmiana w systemie rabatów dla pozycji wydawnictw MAC oraz JUKA.

Aktualna wysokość rabatów na konkretne pozycje mogą Państwo zweryfikować na platformie B2B Ateneum.
dodał: Dariusz Żurek
Nowe ceny podręczników wydawnictwa Stentor
07-01-2016
Szanowni Klienci,

informujemy, iż nastąpiły zmiany w cenach detalicznych podręczników wydawnictwa Stentor. Pod poniższym linkiem znajduje się zestawienie prezentujące ceny obowiązujące od dnia 4 stycznia 2016 r.: Lista podręczników.
dodał: Dariusz Żurek
Wznowienie pracy hurtowni
04-01-2016
Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, iż z dniem dzisiejszym tj. 04-01-2016 r. Hurtowania Ateneum wznawia realizację zamówień po zakończonej inwentaryzacji. W dniu dzisiejszym odbędą się wysyłki spedycyjne, natomiast jutro tj. 05-01-2016 r. nasi kierowcy pojadą w trasy.

Serdecznie zapraszamy do składania zamówień.
dodał: Monika Biedroń
Brak dostępu do platformy internetowej Ateneum
22-12-2015
Szanowni Klienci,

Informujemy, że ze względu na prace modernizacyjne na serwerze hurtowni Ateneum w dniach od 28 grudnia 2015 r. do 03 stycznia 2016 r. nie będzie dostępna strona internetowa naszej platformy B2B (www.ateneum.net.pl). W tych dniach zostanie wstrzymane składanie zamówień oraz dostęp do podglądu oferty hurtowni on-line, a także aktualizacje bazy towarowej i plików z cenami.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
dodał: Sławomir Żywczak
Harmonogram pracy hurtowni w okresie świątecznym
22-12-2015
Szanowni Klienci, poniżej znajduje się harmonogram prac hurtowni Ateneum. 23 grudnia 2015 r. (środa) - hurtownia pracuje do godziny 18:00, bardzo prosimy o składanie zamówień dostarczanych przez firmy kurierskie do godziny 16:00.

Od 24 grudnia 2015 r. do 3 stycznia 2016 r. - hurtownia będzie nieczynna.

Ostatnim dniem, w którym dostarczymy do Państwa towar za pośrednictwem naszych kierowców jest środa 23 grudnia 2015 r. Wznowienie tras po przerwie świątecznej nastąpi 5 stycznia 2016 r.

W przypadku jakichkolwiek zmian w powyższym harmonogramie, zostaną Państwo poinformowani drogą mailową.

Przepraszamy za utrudnienia
dodał: Sławomir Żywczak
Życzenia świąteczne
22-12-2015
Radosnych i spokojnych

Świąt Bożego Narodzenia,

wszelkiej pomyślności i wytrwałości w realizacji planów

oraz dalszej owocnej współpracy

w nadchodzącym 2016 roku

życzy Ateneum


Życzenia od Ateneum
dodał: Dariusz Żurek
Inwentaryzacja, zwrot pozycji poza podręcznikowych
16-12-2015
Szanowni Klienci,

Informujemy, że ze względu na przeprowadzaną w okresie świąteczno-noworocznym inwentaryzację, hurtownia w dniach od 24.12.2015 do 03.01.2016 będzie nieczynna. O wznowieniu pracy hurtowni po inwentaryzacji, zostaną Państwo poinformowani drogą mailową.

Magazyn przyjmuje wszelkie dostawy i zwroty do dnia 19 grudnia 2015 r. Przesyłki dostarczone do Ateneum po tym terminie będą automatycznie zwracane do nadawcy na jego koszt.

Otwarcie magazynu w celu przyjęcia przesyłek nastąpi w dniu 7 stycznia 2016 r.
Od tego dnia rozpocznie się akcja zwrotów pozycji poza podręcznikowych, do nieprzekraczalnego terminu: 15 stycznia 2016 r.

Okres prawa zwrotu liczony jest dla pozycji zakupionych od dnia 1 maja 2015 r. do 30 listopada 2015 r. Przypominamy o wcześniejszym uregulowaniu płatności oraz kontakcie z działem zwrotów w celu wyliczenia przysługującego limitu wartościowego oraz nadania numeru awizo. (Zwrot można również zaawizować na stronie Ateneum po zalogowaniu).

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania. Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, książki zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 15 stycznia 2016 r. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Wszystkim Klientom przypominamy, iż nie można łączyć zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji. W takim przypadku defekty automatycznie zostaną uznane za niezgłoszane, bez możliwości zmiany tego statusu. Prosimy o niedołączanie podręczników do zwrotów beletrystyki.

Przepraszamy za utrudnienia związane z prowadzeniem inwentaryzacji w hurtowni Ateneum.
dodał: Dariusz Żurek
Repetytoria WSiP - wydłużony termin zwrotu
15-12-2015
Szanowni Klienci,

W związku z wydłużeniem terminu zwrotu repetytoriów przez WSiP, pragniemy poinformować, iż pełne prawo zwrotu na repetytoria WSiP 2016 obowiązuje w hurtowni Ateneum do 15 maja 2016 r.

Zwracamy się również z prośbą o przesłanie do Ateneum aktualnych stanów repetytoriów WSiP w Państwa księgarniach (w formacie: EAN oraz ilość egzemplarzy) na adres e-mail: robert@ateneum.net.pl
Godziny składania zamówień
18-09-2015
Szanowni Klienci.

Informujemy, iż od dnia 19-09-2015 Hurtownia Ateneum przyjmuje zamówienia z gwarantem dostawy na kolejny dzień roboczy:
Spedycja, zamówienia faksowe do godziny 16:00
Spedycja, zamówienia internetowe do godziny 17:00
Spedycja,wysyłka w sobotę, z dostawą na poniedziałek - zamówienia faksowe do godziny 11:30
Spedycja,wysyłka w sobotę, z dostawą na poniedziałek - zamówienia internetowe do godziny 12:00
Nasz transport, zamówienia faksowe do godziny 19:00
Nasz transport, zamówienia internetowe do godziny 20:00
Nasz transport, zamówienia w sobotę z dostawą na poniedziałek - zamówienia faksowe do godziny 13:00
Nasz transport, zamówienia w sobotę z dostawą na poniedziałek - zamówienia internetowe do godziny 14:00

W niedzielę nie dostarczamy paczek.

dodał: Maciej Miczek
Repetytoria i Vademeca - Nowa Era
17-09-2015
Szanowni Klienci,

zapraszamy do zapoznania się z ofertą Wydawnictwa Nowa Era Repetytoria i Vademeca - seria Teraz matura

Warunki handlowe:
-pełne prawo zwrotu do 30.04.2016r.
-termin płatności 30 dni (termin dotyczy Klientów, którzy mają możliwość zakupu na termin),
-zamówienia prosimy składać osobno, z obowiązkową adnotacją "Teraz matura 2016".

Szanowni Państwo, adnotacja z tym oznaczeniem jest konieczna do zapewnia prawidłowej obsługi Państwa zleceń.

dodał: Dariusz Żurek
Zwrot terminarzy nauczyciela 2015/2016
15-09-2015
Szanowni Klienci,

w związku ze zbliżającym się terminem zwrotu kalendarzy nauczyciela 2015/2016, należy przesłać nam pełnowartościowe produkty na adres hurtowni Ateneum do dnia 15 października 2015 r. Po tej dacie nie będziemy przyjmować zwrotów. Poniżej znajdują się kalendarze objęte prawem zwrotu: Zwrot terminarzy nauczyciela
dodał: Dariusz Żurek
Zmiana obowiązujących limitów kredytowych
11-09-2015
Szanowni Klienci,

Informujemy, że z dniem 14.09.2015 r ulegają zmianie obowiązujące limity kredytowe. Z wartości sezonowych (wyższych) powracamy do limitów tradycyjnych tj. posezonowych. Aktualne dane dostępne są po zalogowaniu na platformie internetowej B2B Ateneum w panelu PŁATNOŚCI
Szanowni Klienci,

Hurtownia Ateneum w trosce o ciągły rozwój i podnoszenie jakości obsługi Klienta od dnia 27 sierpnia 2015 r. wprowadziła nowy moduł ułatwiający kontrolę finansów. Aby móc skorzystać z nowej usługi należy zalogować się na platformę internetową B2B Ateneum
www.ateneum.net.pl, przejść do zakładki "Płatności", gdzie odnajdą Państwo bieżące rozrachunki (faktury i korekty), a także istotne informacje dodatkowe jak: obowiązujący limit, termin płatności oraz, kto jest Państwa opiekunem handlowym.

Dodatkowym, usprawniającym naszą współpracę, rozwiązaniem jest elektroniczna wysyłka wystawionych faktur korygujących umożliwiająca rozliczenie tych dokumentów w dowolnym momencie z pominięciem takich formalności jak oświadczenie mailowe czy kompensata. W celu skorzystania z tej możliwości należy uzupełnić formularz dotyczący akceptacji faktur wystawianych i przesyłanych drogą elektroniczną za pomocą skanu na adres: rozliczenia@ateneum.net.pl, dokumentu faksowego na numer 12 263 73 73 wew. 401 lub pocztą tradycyjną na adres:

Dział Rozliczeń
Ateneum Sp. z o.o. Sp. k.
MARR BUSINESS PARK Hala B1.1
ul. Nad Drwiną 10 30-741 Kraków


Mamy nadzieję, iż nasze udoskonalenia spotkają się z Państwa pozytywnym przyjęciem i przyczynią się do usprawnienia i rozwoju naszej współpracy.
dodał: Dariusz Żurek
Zamówienia za pomocą transportu Ateneum
21-08-2015
Drodzy Klienci,

w związku z trwającym szczytem sezonu podręcznikowego, informujemy, że gwarantujemy dostarczenie przesyłki na następny dzień na zamówienia złożone przed godziną 23:00 w dniach poniedziałek-piątek, jedynie w przypadku wyboru opcji transportu pojazdem Ateneum.

Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie dostarczone naszym transportem w poniedziałek, należy złożyć zamówienie najpóźniej do godziny 20-tej w niedzielę.
dodał: Dariusz Żurek
Informacja dot. protokołu szkody
21-08-2015
Szanowni Klienci,

w trosce o naszą dobrą współpracę oraz poprawę jakości świadczonych przez nas usług zwracamy się z uprzejmą prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na wygląd odbieranych od kuriera przesyłek wysłanych do Państwa z naszej firmy. Przesyłki, które Państwo odbierają powinny być zapakowane w szary karton i oklejone taśmą firmową ATENEUM. Jeżeli przesyłka zawiera jakiekolwiek widoczne uszkodzenia lub jest zapakowana inaczej niż zazwyczaj, bardzo prosimy o spisanie w obecności kuriera protokołu szkody w dniu dostarczenia. Ważne jest, aby data spisania protokołu szkody była taka sama jak data dostarczenia - w innym przypadku protokół jest nieważny.

Jest to szczególnie istotne w procesie reklamacji usług firm kurierskich. W przypadkach niektórych przesyłek musimy stosować się do wyznaczonych reguł dotyczących reklamacji z uwagi na zniszczenia spowodowane nieuwagą firm kurierskich. Poniżej zamieszczamy wzór protokołu szkody, z którego mogą Państwo skorzystać w przypadku, gdy kurier nie posiada własnego druku: wzór protokołu szkody. Podpisany protokół prosimy niezwłocznie przesłać na adres: przesylki@ateneum.net.pl.

Prosimy również, aby informowali nas Państwo telefonicznie (12 263 73 73) lub na podany powyżej adres e-mail o jakimkolwiek opóźnieniu w otrzymaniu przesyłek.
dodał: Dariusz Żurek
Opcja dostawy w sobotę
17-08-2015
Szanowni Klienci,

w związku ze zbliżającym się okresem ścisłego sezonu, a co za tym idzie zwiększoną liczbą Państwa zamówień, wprowadzamy zmianę w realizacji zamówień z opcją dostawy firmą kurierską DPD w sobotę.

Jeżeli życzą sobie Państwo otrzymać towar w sobotę, niezbędne jest dopisanie w polu uwagi informacji "Dostawa w sobotę".

Zamówienia bez takiego dopisku będą realizowane z dostawą w poniedziałek.

Uwaga: W przypadku mniejszych miejscowości, znacznie oddalonych od sortowni firmy kurierskiej, DPD nie gwarantuje doręczenia przesyłki w sobotę.
dodał: Dariusz Żurek
Zasady zwrotów posezonowych 2015
31-07-2015
W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Wydawców Edukacyjnych (wskutek wejścia w życie nowelizacji ustawy o systemie oświaty z dnia 22 marca 2014 roku) przedstawiamy szczegółowe wytyczne dotyczące przygotowania i realizacji zwrotów posezonowych, obowiązujące w naszej hurtowni w roku bieżącym.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad zwrotów pozasezonowych, jak i tytułów bez prawa zwrotu znajda Państwo pod poniższymi linkami:

ZWROTY POZASEZONOWE

TYTUŁY BEZ PRAWA ZWROTU
dodał: Dariusz Żurek
WSiP - informacja o zwrocie
14-07-2015
Szanowni Państwo,

W związku z wycofywaniem z rynku podręczników, w których nastąpiły zmiany merytoryczne informujemy, iż istnieje możliwość dokonania zwrotu pozycji wydawnictwa WSiP, umieszczonych w załączonej pod poniższym linkiem tabeli TABELA.

Uwaga, zwrotowi podlegają tylko pozycje o innym numerze partii, niż ta wypisana w załączniku [partia to dwie ostatnie cyfry w kodzie ISBN, np. pozycja 9788302120732(53) - podlega zwrotowi, pozycja 9788302120732(55) – NIE].

Zainteresowanych, prosimy o dostarczenie zwrotu do magazynu hurtowni do dnia 18 lipca 2015 r. Termin ten jest ostateczny, a jego przekroczenie skutkować będzie nieprzyjęciem zwrotu.

Wymogiem koniecznym przyjęcia przez magazyn zwrotu jest również wcześniejsze uzyskanie numeru awizo oraz odpowiednie opisanie paczek tym numerem i nazwą firmy. Proszę skorzystać z załączonego szablonu: szablon - awiza.

Wszystkie zwracane egzemplarze muszą być w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po ich usuwaniu oraz muszą być wolne od wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Korygowane będą jedynie pozycje zakupione w naszej firmie po 1 stycznia 2014r. Zwroty nie spełniające wyżej wymienionych kryteriów będą odsyłane na koszt klienta.

Wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio od pracowników Działu Zwrotów i Reklamacji pod adresem e-mail: zwroty@ateneum.net.pl.
dodał: Dariusz Żurek
Zwrot - Wydawnictwo Rubikon
06-07-2015
Drodzy Klienci,

W związku z reformą MEN i koniecznością dostosowania podręczników do wieloletniości wydawnictwo RUBIKON zdecydowało o wycofaniu ze sprzedaży następujących podręczników i ćwiczeń:

9788389947246 Wędrując ku dorosłości GIM 1-3 podr. 2011 RUBIKON

9788389947444 Wędrując ku dorosłości LO 1-3 podr. NPP RUBIKON

9788389947338 Wędrując ku dorosłości GIM 1 ćw. w. 2012 RUBIKON

Zainteresowanych zwrotem, prosimy o przesłanie do dnia 10 lipca 2015r. (tego dnia książki muszą się już znaleźć w naszym magazynie i termin ten jest nieprzekraczalny) wcześniej uzyskując numer awizo.

Zwrotowi podlegają podręczniki pełnowartościowe, bez metek, śladów po nich oraz jakichkolwiek uszkodzeń. Korygowane będą jedynie pozycje zakupione w naszej hurtowni po dniu 1 stycznia 2014 r.

Opisując paczkę proszę skorzystać z załączonego szablonu awizacyjnego, znajdującego się pod poniższym linkiem: szablon awizo
dodał: Dariusz Żurek
Operon - informacja o zwrocie ZR
26-06-2015
Drodzy Klienci,

Wydawnictwo Operon wywołało następną akcję zwrotu. Tym razem wycofywane ze sprzedaży zostają podręczniki z zakresu rozszerzonego do klasy 1 LO. Książki zostaną zastąpione nowymi wersjami.

W związku z tym istnieje możliwość zwrotu pozycji zamieszczonych pod poniższym linkiem: Podręczniki 1 LO ZR

Proszę zwracać tylko pozycje umieszczone na liście o identycznym numerze ISBN. Zwracane egzemplarze muszą być w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez jakichkolwiek wad. Przyjęte zostaną tylko pozycje zakupione od 1 stycznia 2014 r.

Zwrot musi zostać dostarczony do hurtowni najpóźniej do dnia 2 lipca 2015r. (magazyn nie przyjmie paczek po tej dacie) po wcześniejszym otrzymaniu numeru awizo. Uwaga, wrostek awiza będzie oznaczony symbolem: OP, np. 1234 – OP – 2015. Bardzo prosimy o dopilnowanie tego oznaczenia, ponieważ błędne wypełnienie będzie skutkować ewentualnym nieprzyjęciem zwrotu.

Do paczki koniecznie proszę dołączyć formularz ze zwracanymi ilościami.

Opisując paczkę proszę skorzystać z załączonego szablonu awizacyjnego, znajdującego się pod poniższym linkiem: Szablon - awizo

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mail: zwroty@ateneum.net.pl
dodał: Sławomir Żywczak
Operon - informacja o zwrocie
19-06-2015
Drodzy Klienci,

Wydawnictwo Operon poinformowało nas o wycofaniu z rynku podręczników z zakresu podstawowego do klasy 1 LO i zastąpienie ich nowymi wersjami.

W związku z tym istnieje możliwość zwrotu pozycji zamieszczone w pliku pod linkiem: Operon - Formularz

Proszę zwracać tylko pozycje umieszczone na liście o identycznym numerze ISBN. Zwracane egzemplarze muszą być w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez jakichkolwiek wad. Przyjęte zostaną tylko pozycje zakupione od 1 stycznia 2014 r.

Zwrot musi zostać dostarczony do hurtowni do dnia 25 czerwca 2015r. po wcześniejszym otrzymaniu numeru awizo. Zwrot po terminie nie zostanie przyjęty. Do paczki koniecznie proszę dołączyć formularz ze zwracanymi ilościami.

Opisując paczkę proszę skorzystać z załączonego szablonu awizacyjnego, znajdującego się pod poniższym linkiem: Szablon awizacyjny
dodał: Sławomir Żywczak
Wydawnictwo Nowa Era - zwrot pozycji
17-06-2015
Drodzy Klienci,

Wydawnictwo Nowa Era wywołało zwrot pozycji, które zostają wycofane ze sprzedaży. Lista tytułów możliwych do zwrotu znajduje się pod poniższym linkiem: Lista nr 1 format xls , Lista nr 1 format pdf

Poniżej umieszczamy listę pozycji, których zwrot możliwy jest jedynie w przypadku zakupienia u nas podręczników po dniu 10 listopada 2014 r. Przyjęcie książki zakupionej przed tą datą będzie niemożliwe. Lista nr 2 format xls , Lista nr 2 format pdf

Wszystkie zwracane podręczniki muszą być w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz muszą być wolne od jakichkolwiek wad. Pozycje, które nie będą spełniać powyższych kryteriów będą odsyłane na koszt Klienta. Zainteresowanych prosimy o przesłanie zwrotu do naszej hurtowni do dnia 22 czerwca 2015 r. po wcześniejszym uzyskaniu numeru awizo. Do zwrotu proszę też dołączyć listę z ilościami, które Państwo zwracacie - wzór listy znajduje się pod poniższym linkiem: Lista zwrotu format xls , Lista zwrotu format pdf

Opisując paczkę proszę skorzystać z załączonego szablonu awizacyjnego, znajdującego się pod poniższym linkiem: szablon awizacyjny format xls , szablon awizacyjny format pdf
dodał: Sławomir Żywczak
Konkurs - Wygraj Wakacje z Mattel
09-06-2015
Szanowni Państwo,

Wydawnictwo Ameet wraz z firmą Mattel organizują loterię konsumencką dla Państwa Klientów. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. voucher na rodzinne wakacje o wartości 20 000 zł. Więcej informacji można uzyskać na stronie Wygraj Wakacje z Mattel, a warunki promocji loterii dla księgarń i sklepów znajdują się pod poniższym linkiem Akcja promocyjna Mattel Ateneum nie zajmuje się dystrybucją materiałów promocyjnych związanych z wyżej opisaną loterią.
dodał: Sławomir Żywczak
Zwroty handlowe pozycji pozapodręcznikowych
03-06-2015
Drodzy Klienci,

Przypominamy o możliwości skorzystania z półrocznego prawa zwrotu na pozycje pozapodręcznikowe (beletrystyka, oferta komunijna). Zwroty przyjmowane będą na stan naszego magazynu do 13 czerwca 2015 roku. Termin ten jest nieprzekraczalny.

Okres prawa zwrotu liczony jest od dokonanych zakupów po 01 grudnia 2014 do dnia zwrotu. Przypominamy o wcześniejszym uregulowaniu płatności oraz kontakcie z działem zwrotów zwroty@ateneum.net.pl w celu wyliczenia przysługującego limitu oraz nadania numeru awizo. (Zwrot można również zaawizować na stronie Ateneum po zalogowaniu).

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, książki zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą do naszego magazynu po 13 czerwca br. zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Uwaga: Wszystkim Klientom przypominamy, iż niedopuszczalne jest łączenie zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji! Prosimy również o niedołączanie podręczników do zwrotów beletrystyki!
dodał: Sławomir Żywczak
Zwrot pozycji maturalnych
27-04-2015
Drodzy Klienci,

Informujemy o możliwości dokonania zwrotów pozycji przygotowujących do egzaminu maturalnego oraz gimnazjalnego.

Poniżej przedstawiamy terminy przyjmowania przez nasz magazyn zwrotów z oferty poszczególnych wydawnictw.

Nowa Era – fizyczny zwrot do 30 kwietnia 2015 r.

WSIP – fizyczny zwrot do 30 kwietnia 2015 r.

OPERON – fizyczny zwrot do 15 maja 2015 r.

Pozostałe wydawnictwa z oferty – fizyczny zwrot do 31 maja 2015 r.


Przypominamy również o możliwości skorzystania z prawa zwrotu wszystkich podręczników zakupionych od 1 stycznia 2015 r.
Zwrot musi zostać dostarczony do hurtowni do dnia 3 maja 2015 r.

Każda partia zwrotu przed jego fizycznym wysłaniem musi zostać wcześniej zaawizowana przez hurtownię.
Wszystkie zwracane egzemplarze muszą być w stanie pełnowartościowym, bez jakichkolwiek śladów użytkowania, wolne od wad.
Z możliwości dokonania zwrotu mogą skorzystać tylko klienci, którzy mają uregulowane płatności.

W przypadku dalszych pytań zachęcamy do kontaktu mailowego zwroty@ateneum.net.pl lub telefonicznego z pracownikami Działu Zwrotów i Reklamacji.

Szczegółowych informacji dotyczących zwrotów udzielą Państwu pracownicy Działu Zwrotów i Reklamacji: zwroty@ateneum.net.pl
dodał: Sławomir Żywczak
Wznowienie tras po przerwie świątecznej
03-04-2015
Drodzy Klienci,

w najbliższy wtorek 7 kwietnia 2015 r. nastąpi wznowienie pracy hurtowni po przerwie świątecznej, jednakże w tym dniu nasi kierowcy nie wyjeżdżają w trasy.
Następnego dnia, tj. 8 kwietnia 2015 r. kierowcy rozpoczną do Państwa kursy.
dodał: Sławomir Żywczak
ZWROTY - Nowa Era
24-03-2015
Szanowni Państwo,

Wydawnictwo NOWA ERA wywołuje zwrot niżej wymienionych tytułów:

9788326720482 Teraz matura. Matematyka. Zb.zadań zestawy mat. ZP
9788326720499 Teraz matura. Matematyka. Zb.zadań zestawy mat. ZR
9788326719455 Teraz matura. Biologia.Zadania i arkusze maturalne

Ostateczny termin przyjęcia zwrotu do naszego magazynu mija 3 kwietnia br.
W późniejszym terminie dokonanie zwrotu podanych pozycji będzie niemożliwe.
Zwracane egzemplarze muszą być wolne od wszelkiego rodzaju wad fizycznych.
dodał: Sławomir Żywczak
PROMOCJA - Vademeca Operon
10-03-2015
Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy przedstawić ofertę specjalną, którą przygotowaliśmy na publikacje maturalne 2015 oraz publikacje przygotowujące do Egzaminu Gimnazjalnego 2015. Wszystkie te publikację są już dostępne z obniżoną o 30% ceną detaliczną.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom na zamówienia objęte promocją obowiązywać będzie pełne prawo zwrotu .
Termin zwrotu publikacji objętych promocją wyznaczmy na 15 maja 2015 r..
Oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów.
Wykaz tytułów objętych promocją znajdą Państwo tutaj.
dodał: Maciej Miczek
Zakończenie inwentaryzacji
28-02-2015
Szanowni klienci

informujemy, iż zgodnie z planem wznowienie pracy hurtowni nastąpi w poniedziałek 2 marca 2015.
W pierwszej kolejności zostaną zrealizowane Państwa zamówienia złożone w czasie inwentaryzacji.
Jednocześnie informujemy, iż kursy naszych kierowców zostają wznowione od wtorku 3 marca 2015.
dodał: Maciej Miczek
Inwentaryzacja w Ateneum
20-02-2015
Szanowni Klienci,

uprzejmie informujemy, iż w dniach:

od 24-02-2015 (wtorek) do 01-03-2015 (niedziela)

nasza hurtownia będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.

Zamówienia, które zostaną zrealizowane jeszcze przed rozpoczęciem inwentaryzacji, przyjmujemy do godziny 17:00 w poniedziałek 23-02-2015. Zamówienia te zostaną dostarczone do Państwa firmami spedycyjnymi lub za pośrednictwem naszych kierowców we wtorek 24-02-2015.

W poniedziałek 02-03-2015 trasy naszych kierowców zostają odwołane. Wznowienie naszych tras nastąpi we wtorek 03-03-2015.

O wznowieniu pracy hurtowni lub ewentualnych zmianach w terminie zakończenia inwentaryzacji zostaną Państwo poinformowani drogą mailową.
dodał: Sławomir Żywczak
Gazela Biznesu 2014
09-02-2015
Drodzy Klienci,

mamy ogromną przyjemność poinformować, iż nasza firma po raz szósty z rzędu zdobyła nagrodę Gazela Biznesu. Organizator konkursu, Puls Biznesu, sklasyfikował nas jako najdynamiczniej rozwijającą się hurtownię książek w Polsce.

Nasz sukces i stabilność przedsiębiorstwa zawdzięczamy przede wszystkim Państwu, to dzięki naszym relacjom i wspólnej pracy jesteśmy w stanie zdobywać takie wyróżnienia jak Gazele Biznesu. Dziękujemy za zaufanie, jakim Państwo nas obdarzyli i mamy nadzieję na dalszą, tak owocną współpracę.

dodał: Sławomir Żywczak
Zwroty Kalendarzy 2015
29-01-2015
Drodzy Klienci,

Przypominamy o możliwości skorzystania ze zwrotu handlowego kalendarzy 2015.
Zwrot musi zostać dostarczony do hurtowni najpóźniej do dnia 15 lutego 2015r.
dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo PESTKA i SZTUKA AUDIOBOOKA
29-01-2015
Hurtownia Ateneum kończy współpracę z wydawcami: PESTKA oraz SZTUKA AUDIOBOOKA.

Jeżeli chcieliby Państwo dokonać zwrotu pozycji w/w wydawców prosimy o dokonanie zwrotu najpóźniej do dnia 6 lutego 2015r.
Późniejsze przyjęcie zwrotu będzie niemożliwe.
Od dnia dzisiejszego w/w wydawnictwa sprzedane są bez prawa zwrotu.
dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo ELITMAT
29-01-2015
Szanowni Państwo,

Wydawnictwo ELITMAT poinformowało nas o nowym wydaniu książki:
Jak zdać maturę z matematyki?

Nowe wydanie oparte jest na nowej podstawie programowej, w związku z tym artykuły oznaczone:

9788363975029 Jak zdać maturę z matematyki? Poziom rozszerzony,
9788363975012 Jak zdać maturę z matematyki? Poziom podstawowy,

obowiązywać będą tylko do starej matury.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zwrotem dezaktualizowanych, w/w pozycji proszę odesłać je do hurtowni najpóźniej do dnia 6 lutego 2015r.
Po przekroczeniu tego terminu przyjęcie zwrotu będzie niemożliwe.
dodał: Maciej Miczek
Konkurs Marginesy
28-01-2015
Szanowni Klienci,

gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą ekspozycję książek od Wydawnictwa Marginesy - sponsora nagród.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

- dokonać zakupu pozycji Wydawnictwa Marginesy w okresie od 28 stycznia 2015 do 3 lutego 2015 na wartość 1000 zł netto w Państwa cenach zakupu.

- zakupić po minimum 3 egzemplarze premier Wydawnictwa Marginesy, które ukażą się w okresie od 4 lutego 2015 do 27 lutego 2015.

- zorganizować ekspozycję książek Wydawnictwa Marginesy w okresie od 4 lutego 2015 do 27 lutego 2015.

- do dnia 4 marca 2015 do godziny 23:59 przesłać maila na adres marketing@ateneum.net.pl ze zdjęciami ekspozycji wykonanymi w dniach 4 luty 2015 oraz 27 luty 2015 (zdjęcia powinny datę wykonania).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 marca 2015

Pełny regulamin konkursu wraz z wykazem nagród znajdą Państwo tutaj.
dodał: Maciej Miczek
Zmiana warunków handlowych - Wydawnictwo Stentor
15-01-2015
W związku z sytuacją rynkową oraz zmianami, jakie czekają nas w tym roku w zakresie branży edukacyjnej podjęliśmy decyzję o zmianie warunków handlowych na Wydawnictwo Stentor.

Po zalogowaniu się na naszej platformie B2B mogą Państwo sprawdzić nową ofertę cenową.
dodał: Maciej Miczek
Zwroty handlowe pozycji poza podręcznikowych
08-01-2015
Drodzy Klienci,

Przypominamy o możliwości skorzystania z półrocznego prawa zwrotu na pozycje poza podręcznikowe.
Jak co roku, zwroty przyjmowane będą na magazyn do 17 stycznia 2015 roku.
Termin ten jest nieprzekraczalny.

Okres prawa zwrotu liczony jest od dokonanych zakupów po 01 czerwca 2014 do dnia zwrotu.

Przypominamy o wcześniejszym uregulowaniu płatności oraz kontakcie z działem zwrotów i reklamacji w celu wyliczenia przysługującego limitu oraz nadania numeru awizo.
(Zwrot można również zaawizować na stronie Ateneum po zalogowaniu).

Zwracane egzemplarze muszą znajdować się w stanie pełnowartościowym, bez metek, śladów po nich oraz bez oznak użytkowania.

Wszystkie defekty, pozycje wyłączone z prawa zwrotu, książki zakupione poza wskazanym okresem, zwroty niezaawizowane oraz wysyłki, które dotrą na nasz magazyn po 17 stycznia zostaną odesłane na koszt pierwotnego nadawcy.

Uwaga: Wszystkim Klientom przypominamy, iż niedopuszczalne jest łączenie zwrotów handlowych, ze zwrotami defektów uprzednio zgłoszonych w dziale reklamacji!
dodał: Maciej Miczek
Informacja Wydawnictwa Czarna Owca
29-12-2014
Szanowni Państwo,

Otrzymaliśmy informację z wydawnictwa Czarna Owca, iż cześć wypuszczonych na rynek w listopadzie książek: „Fabrykatka aniołków wyd.29788375546521” może posiadać defekt drukarski. Na pierwszych pięćdziesięciu stronach książki zostały pomieszane strony z dwóch książek: Fabrykantki aniołków oraz Niemieckiego Bękarta.

Jeżeli posiadają Państwo takie błędnie wydrukowane egzemplarze Fabrykanta aniołów - biała okładka (9788375546521), bądź Pakiet Camilla Lackberg t. 5-8 wyd.2 (9788380150607), w skład którego wchodzi książka, prosimy o bezpośredni kontakt z Wydawnictwem Czarna Owca, które wymieni Państwu wadliwy produkt.

kontakt:
Ewa Palkowska
Wydawnictwo Czarna Owca sp. z o.o.
ul. Alzacka 15a
03-972 Warszawa
tel. 22 616-29-36
www.czarnaowca.pl
dodał: Maciej Miczek
Godziny otwarcia Hurtowni w okresie świątecznym
23-12-2014
23 GRUDNIA: 6 - 18
24 - 26 GRUDNIA: NIECZYNNE
27 GRUDNIA: 8 - 14
29 - 30 GRUDNIA: 6 - 18
31 GRUDNIA: 7 - 14
01 STYCZNIA: NIECZYNNE
02 STYCZNIA: 6 - 18
03 STYCZNIA: 6 - 14
05 STYCZNIA: 6 - 18
06 STYCZNIA: NIECZYNNE
07 - 09 STYCZNIA: 6 - 18
10 STYCZNIA: 6 - 14
dodał: Natalia Kogut
Informacja Działu Zwrotów i Reklamacji
09-12-2014
Szanowni Klienci,

Pragniemy poinformować, iż podręczniki do klas 2SP, 4SP i 1GIM z Wydawnictwa Nowa Era oraz tytuły Wydawnictwa WSiP zamieszczone w tabeli, od dnia dzisiejszego, tj. 8 grudnia 2014r mogą Państwo kupować z PEŁNYM PRAWEM ZWROTU.

O ostatecznym terminie zwrotu poinformujemy Państwa na stronie internetowej na początku kwietnia 2015r.

W celu wyświetlenia tabeli tytułów Wydawnictwa WSiP należy kliknąć tutaj.

dodał: Maciej Miczek
Przerwa w pracy
07-11-2014
Organizacja pracy hurtowni w weekend listopadowy:

08-11-2014 sobota - 6-14.
10-11-2014 poniedziałek - hurtownia będzie zamknięta.
11-11-2014 wtorek - hurtownia będzie zamknięta.
12-11-2014 środa - 6-20, wznowienie tras.

dodał: Natalia Kogut
Teraz matura pakiety startowe
24-09-2014
Szanowni klienci, w dniu dzisiejszym na stan magazynu weszły poszczególne tytuły z serii Teraz matura.
Pakiety startowe będą dostępne w naszym magazynie w dniu jutrzejszym tj. 25 września 2014.
Zatem wszystkie Państwa zamówienia na pakiety startowe zostaną zrealizowane jutro.
dodał: Maciej Miczek
Nowa opcja awizacji zwrotów
24-09-2014
Szanowni Państwo,

informujemy, iż na naszej stronie internetowej pojawiła się możliwości awizacji zwrotów. Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z tego mechanizmu.

Po zalogowaniu się na swoje konto, w prawym górnym rogu strony została udostępniona zakładka Zwroty. W tym miejscu mają Państwo możliwość dodawania nowych awizacji, a także śledzenia historii oraz statusu awizacji zwrotu.

Dodawanie nowej awizacji zwrotu:
1. Klikamy w przycisk Nowa awizacja zwrotu.
2. W przypadku posiadania więcej niż jednego adresu odbioru wybieramy odpowiedni adres.
3. W polu Ilość paczek wpisujemy ilość paczek do zwrotu.
4. W polu Planowany termin odbioru wybieramy datę, odbioru zwrotu.
5. W polu Typ transportu wybieramy jedną z 4 możliwych opcji.
6. W polu Uwagi wpisujemy komentarz do zwrotu.
7. Naciskamy przycisk Wyślij.

W celu usystematyzowania informacji bardzo prosimy w polu Uwagi o wpisywanie następujących oznaczeń.
S1 - Dla awizacja 1 tury zwrotów posezonowych.
S2 - Dla awizacja 2 tury zwrotów posezonowych.
R - Dla awizacja do zwrotu reklamacji.
B - Dla awizacja do zwrotu beletrystyki.

Dostępne statusy awizacji zwrotu:
Usunięty - Awizacja zwrotu została anulowana.
Czeka na zatwierdzenie - Awizacja zwrotu została wysłana i czeka na zatwierdzenie.
Zaawizowany - Awizacja zwrotu została zatwierdzona, hurtownia czeka na dostarczenie zwrotu.
Przyjęty na magazyn/Przyjęty - Towar został przyjęty na nasz magazyn, zwrot jest procesowany.
Zakończony - Proces korygowania zwrotu został zakończony, zostały wystawione korekty.

dodał: Maciej Miczek
Nowy Cennik - Wydawnictwo Stentor
01-08-2014
Informujemy, iż z dniem dzisiejszym rozpoczyna obowiązywać nowy cennik Wydawnictwa Stentor.
Nowy cennik znajdą Państwo tutaj.
dodał: Maciej Miczek
Zasady zwrotów posezonowych 2014
31-07-2014

dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo Mac
29-07-2014
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 sierpnia 2014 publikacje Wydawnictw Mac oraz Juka będą sprzedawane bez prawa zwrotu.

Zakupy publikacji z tych wydawnictw w okresie od 1 czerwca 2014 do 31 lipca 2014 są objęte 5% prawem zwrotu.

Termin dokonania fizycznych zwrotów po wcześniejszej awizacji upływa 8 sierpnia 2014. Dokonanie zwrotu po wyznaczonym terminie będzie skutkowało automatycznym odesłaniem zwrotu na koszt Państwa firmy.

dodał: Maciej Miczek
Oxford - tytuły bez prawa zwrotu.
24-07-2014
Szanowni klienci,

bardzo prosimy o zapoznanie się z wykazem tytułów wydanych nakładem Wydawnictwa Oxford, na które w tym roku nie będzie przysługiwało prawo zwrotu.
Plik z wykazem znajdą Państwo tutaj
dodał: Maciej Miczek
Lektorklett - tytuły bez prawa zwrotu.
21-07-2014
Szanowni klienci,

bardzo prosimy o zapoznanie się z wykazem tytułów wydanych nakładem Wydawnictwa Oxford, na które w tym roku nie będzie przysługiwało prawo zwrotu.
Plik z wykazem znajdą Państwo tutaj
dodał: Maciej Miczek
Zwroty - Wydawnictwo ArsMachina oraz Jaguar
21-07-2014
Szanowni Klienci,

uprzejmie informujemy, iż do dnia 28 lipca 2014 mają Państwo możliwość dokonania fizycznych zwrotów z wydawnictw ArsMachina i Jaguar następujących pozycji:

- 9788393231904 Steampunk,
- 9788363523046 Behemoth,
- 9788363523022 Królowa Attolii,
- 9788363523107 Rozgwiazda,
- 9788393231959 Słońce Słońc. Pierwsza księga Virgi,
- 9788393231973 Złodziej,
- 9788393231928 Wir,
- 9788376862279 Play.

Zwrotowi podlegają powyższe tytułu zakupione w naszej hurtowni po dniu 01-01-2014.
dodał: Maciej Miczek
Matematyka SP 6 Zbiór Zadań GWO
18-07-2014
Szanowni Klienci,

w związku z licznymi pytaniami uprzejmie informujemy, iż tytuł Matematyka SP 6 Zbiór Zadań GWO jest aktualnie obowiązującym podręcznikiem i w tym roku nie będzie ulegał zmianie.
Poniżej informacja z działu sprzedaży Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego

Ostatecznie jest tak, że redakcja nie dokonuje w nim żadnych zmian, więc mamy go nadal w tej samej formie w sprzedaży.
Uznajemy, że jest jednym z tytułów, który można zamawiać i zwracać jesienią, jeśli będzie taka potrzeba- oczywiście w ramach ustalonego ogólnie limitu zwrotów.
dodał: Maciej Miczek
Przerwa w pracy hurtowni
18-07-2014
Szanowni klienci,

uprzejmie informujemy, iż z powodu konserwacji systemu informatycznego, w dniu jutrzejszym tj. 19-07-2014 (sobota) hurtownia będzie nieczynna.
W związku z tym faktem bardzo prosimy o jak najwcześniejsze składanie zamówień w dniu dzisiejszym.
dodał: Maciej Miczek
Nowy Cennik - Wydawnictwo Egis
15-07-2014
Informujemy, iż z dniem dzisiejszym rozpoczyna obowiązywać nowy cennik Wydawnictwa Egis.
Nowy cennik znajdą Państwo tutaj.
dodał: Maciej Miczek
Zwroty - Wydawnictwo WSiP
07-07-2014
Szanowni Państwo,

W związku ze zmianami publikacji wprowadzanymi przez wydawnictwo WSiP, istnieje możliwość zwrotu do naszej hurtowni, tytułów wymienionych w tabeli.

Zgodnie z wymaganiami Wydawnictwa przyjmowane będą jedynie egzemplarze nieuszkodzone, bez metek czy śladów po ich usuwaniu.

Zwrotu podlegają tylko podręczniki zakupione w naszej hurtowni po 1 czerwca 2013r.

Książki należy odesłać najpóźniej do czwartku 10 lipca 2014 roku, po uprzedniej awizacji.

- 9788302105906 AHA! 4 Neu podr CD Gratis ZR WSiP
- 9788302124068 Alles Klar 1A podr CD Gratis Z.P. w.2012 WSiP
- 9788302124099 Alles Klar 1B podr z ćw Z.P. w.2012 NPP WSiP
- 9788302133398 Alles Klar 2A podr CD Gratis Z.P. w.2013 WSiP
- 9788302135682 Alles Klar 2B podr CD Gratis Z.P. w.2013 WSiP
- 9788302111242 Dialog 1 podr CD Gratis Z.P WSiP
- 9788302134326 Dialog 2 podr CD Gratis Z.P WSiP
- 9788302110252 Echo 3 podr CD Gratis WSiP
- 9788302128448 J.polski LO Lustra świata cz. 1 podr w.2012 NPP
- 9788302133824 J.polski LO Lustra świata cz. 3 podr w.2013 NPP
- 9788302116902 J.polski LO Zrozumieć tekst 1/1 w.2012 NPP WSiP
- 9788302133671 J.polski LO Zrozumieć tekst 2/1 w.2013 NPP WSiP
- 9788302109652 Motive - Deutsch 1 podr WSiP
- 9788302134227 Motive - Deutsch 2 podr WSiP
- 9788302099908 Stupieni 3 kl. 6 podr CD Gratis WSiP
dodał: Maciej Miczek
Nowy cennik Wydawnictwo ZamKor
30-06-2014
Szanowni Klienci,
informujemy, iż w związku z podjęciem współpracy pomiędzy firmami Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. oraz Wydawnicwem ZamKor, zmianie uległ cennik detaliczny pozycj Wydawnictwa ZamKor, które od dnia dzisiejszego będą dystrybuowane przez Wydawnictwo WSiP.

Wykaz publikacji wydawnictwa ZamKor objętych prawem do dystrybucji przez WSiP sp. z o.o. wraz z nowymi cenami detalicznymi znajdą Państwo tutaj.
dodał: Maciej Miczek
Zwroty - Wydawnictwo Nowa Era
26-05-2014
Szanowni Klienci,

poniżej prezentujemy informację odnośnie zwrotów z Wydawnictwa Nowa Era.
Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się ze szczegółami.

Wszystkie zwroty należ oddać najpóźniej do 31 maja 2014 r. po uprzedniej awizacji.
Do zwrotu prosimy o dołączenie wykazu faktur źródłowych do danych pozycji.

1. Pozycje wycofywane – kl. 3SP, 6SP i 3LO

W związku z kontynuacją reformy edukacyjnej prosimy o zwrot podręczników do następujących poziomów nauczania:

- kl. 3 Nauczania Zintegrowanego,
- kl. 6 Szkoły Podstawowej oraz
- kl. 3 Szkoły Ponadgimnazjalnej.

Wykaz pozycji podlegających zwrotom znajdziecie Państwo tutaj.
Zwrotowi podlegają tylko i wyłącznie pozycje pełnowartościowe, zakupione w naszej hurtowni od 15 listopada 2013r.

2. Zmiany – zeszyty ćwiczeń cz.3, cz.4

Od maja 2014r. Wydawnictwo Nowa Era wprowadziło do sprzedaży zeszyty ćwiczeń cz.3 oraz cz. 4 z dołączonym kodem dostępu do Portalu EduQrsor.
Treść w zeszytach nie uległa zmianie jednak egzemplarze bez kodów dostępu zostają wycofywane ze sprzedaży.
W związku z tymi zmianami istnieje możliwość zwrotu pozycji nieuszkodzonych, zakupionych w naszej hurtowni.
Listę pozycji, w których nastąpi zmiana znajdą Państwo tutaj.

3. Zmiany – zeszyty ćwiczeń serii: Matematyka z kluczem

Ze względu na zmianę formuły egzaminu po klasie 6SP wydawnictwo Nowa Era wprowadziła modyfikację do zadań powtórzeniowych w zeszytach ćwiczeń serii Matematyka z kluczem w klasach 4, 5, 6 oraz w zeszytach ćwiczeń Matematyka z kluczem. Radzę sobie coraz lepiej.
Na okładkach i stronach tytułowych wszystkich zmienionych zeszytów została umieszczona pieczątka informująca o tej zmianie.
Zważywszy na powyższy fakt, istnieje możliwość zwrotu pozycji zakupionych w naszej hurtowni.
Zwrotowi podlegają tylko i wyłącznie pełnowartościowe pozycje, które zostały zakupione w naszej hurtowni.
Dokładny wykaz tytułów znajdą Państwo tutaj.

dodał: Maciej Miczek
Zwroty - Wydawnictwo Express Publishing
26-05-2014
Szanowni Klienci,

Informujemy, iż zawartość pakietu dla ucznia do podręcznika Smart Time 1 9781471509230 ulega zmianie.
Nowym komponentem jest interaktywny ebook, który zastąpi płytę audio.
Inne suplementy pakietu pozostają bez zmian.
Prosimy o zwrot posiadanych przez Państwa zapasów.

Wszystkie zwroty należ oddać najpóźniej do 31 maja 2014 r. po uprzedniej awizacji.
Do zwrotu prosimy o dołączenie wykazu faktur źródłowych do danych pozycji.

dodał: Maciej Miczek
Zwroty - Wydawnictwo WSiP
29-04-2014
Szanowni Klienci,
Informujemy o możliwości zwrotu tytułów z wydawnictwa WSiP wycofywanych z obrotu w tegorocznym sezonie podręcznikowym.
Wykaz poszczególnych tytułów znajdą Państwo tutaj.
Zwrotowi podlegają tylko i wyłącznie pozycje kupione w naszej hurtowni w okresie od 20 stycznia 2014 do dnia dzisiejszego.
Podręczniki te prosimy przesłać do naszego magazynu do dnia 9 maja 2014 po uprzedniej awizacji.
dodał: Maciej Miczek
Weekend majowy
28-04-2014
Organizacja pracy hurtowni:

30-04-2014 środa - bardzo prosimy o składanie zamówień na spedycję do godziny 16:00.
02-05-2014 piątek - hurtownia będzie zamknięta.
05-05-2014 poniedziałek - wznowienie pracy hurtowni, w tym dniu nasi kierowcy nie jadą w trasy.
06-05-2014 wtorek - wznowienie tras.

dodał: Maciej Miczek
Przerwa świąteczna
18-04-2014
Organizacja pracy hurtowni:

18-04-2014 piątek - bardzo prosimy o składanie zamówień na spedycję do godziny 16:00.
19-04-2014 sobota - hurtownia będzie zamknięta.
22-04-2014 wtorek - wznowienie pracy hurtowni, w tym dniu nasi kierowcy nie jadą w trasy.
23-04-2014 środa - wznowienie tras.

dodał: Maciej Miczek
Zakończenie realizacji projektu
31-03-2014
Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym zakończyliśmy realizację projektu : " Wdrożenie zintegrowanego systemu B2B usprawniającego transakcje Hurtowni Ateneum z wydawnictwami i księgarniami". Z sukcesem wdrożony został system B2B w związku z czym zachęcamy do korzystania z nowych rozwiązań.
dodał: Konrad Olaf Imach
Wyprzedaż Wydawnictwa Św. Stanisława BM
12-03-2014
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyprzedaży wybranych tytułów Wydawnictwa Św. Stanisława BM.
Tylko teraz rabaty nawet do 75% od cen detalicznych netto!

Oferta dostępna w zakładce Wyprzedaże lub po kliknięciu tutaj.

dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo Nowa Era zmienia ceny.
03-03-2014
Szanowni klienci,
pragniemy poinformować, iż Wydawnictwo Nowa Era zmienia ceny detaliczne swoich publikacji.
Nowy cennik zaczyna obowiązywać z dniem dzisiejszym tj. 03-03-2014.
Z nowym cennikiem mogą zapoznać się Państwo tutaj tutaj.
dodał: Maciej Miczek
Gazela Biznesu 2013
25-02-2014
Drodzy klienci.


Po raz piąty zostaliśmy uhonorowani Gazelą Biznesu - nagrodą dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia.

Dziękujemy wszystkim naszym klientom za współpracę. To właśnie dzięki Państwu udało nam się zdobyć to prestiżowe wyróżnienie. Mamy nadzieję, że ciągle podnoszona jakość naszych usług będzie wpływała pozytywnie na rozwój naszych stosunków handlowych.

dodał: Maciej Miczek
Zmiana w podręcznikach wydawnictwa NOWA ERA
03-02-2014
Szanowni Państwo,

Wydawnictwo Nowa Era poinformowało o zmianach wprowadzanych w wybranych podręcznikach językowych. W związku z powyższym istnieje możliwość dokonania zwrotu następujących tytułów:

9788326704369 J. Angielski SP 4 World Explorer podręcznik w.2012

9788326710742 J. Angielski SP 5 World Explorer podręcznik w.2013

9788326703652 J. Niemiecki 2 Welttour Podr z ćw NE

9788326711268 J. Niemiecki 3 Welttour Podr z ćw NE

Zwrotów prosimy dokonać do dnia 10 lutego 2014 roku. Przyjmować będziemy jedynie towary nieuszkodzone, zakupione w naszej hurtowni nie wcześniej niż w 2013 roku;

Poniżej zamieszczamy informację udostępnioną przez Wydawcę:

1. Ze względu na wprowadzenie przez MEN Sprawdzianu Szóstoklasisty z języka angielskiego na koniec II etapu nauczania w szkole podstawowej od 2015 roku. Do nw. pozycji będziemy dołączać broszury uwzględniające te zmiany, które będą nierozłącznym elementem podręcznika.

9788326704369 Język Angielski SP WORLD EXPLORER kl. 4 Podręcznik
9788326710742 Język Angielski SP WORLD EXPLORER kl. 5 Podręcznik

2. W związku z nową formą egzaminu maturalnego, która zostanie wprowadzona od 2015 roku również podręczniki do nauczania języka niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej zostaną dostosowane do nadchodzących zmian. Do nw. pozycji również będziemy dołączać broszury uwzględniające te zmiany.

9788326703652 Język Niemiecki PG WELTTOUR cz.2 Podręcznik z zeszytem ćwiczeń oraz CD i DVD
9788326711268 Język Niemiecki PG WELTTOUR cz.3 Podręcznik z zeszytem ćwiczeń oraz CD i DVD

Nie ulega zmianie treść samych podręczników oraz zeszytów ćwiczeń.

W przypadku dalszych pytań zachęcamy do kontaktu mailowego zwroty@ateneum.net.pl lub telefonicznego z pracownikami działu zwrotów i reklamacji

dodał: Rafał Maślanka
Zwroty beletrystyki
07-01-2014
Szanowni Państwo,

Przypominamy o możliwości dokonania zwrotów handlowych beletrystki towarów zakupionych w okresie między 01.05.2013 a 30.11.2013 roku.
Towary zakupione w grudniu minionego roku objęte są prawem zwrotu do czerwca 2014, zatem nie ma konieczności ich zwrotu w tym momencie.

Zwroty, po obowiązkowej wcześniejszej awizacji, przyjmujemy do środy 15.01.2014 roku.

Jednocześnie przypominamy, że gry i puzzle są wykluczone z możliwości zwrotu.

W celu uzyskania szerszych informacji w temacie zwrotów zachęcamy do kontaktu z pracownikami działu zwrotów i reklamacji, drogą mailową zwroty@ateneum.net.pl lub telefonicznie, numery wewnętrzne: 212 i 223.

dodał: Maciej Miczek
Wznowienie pracy hurtowni.
02-01-2014
Witamy w nowym 2014 roku!

Uprzejmie informujemy, iż z dniem dzisiejszym tj. 02-01-2014 r. Hurtowania Ateneum wznawia realizację zamówień. Dzisiaj również zostaną zrealizowane wszystkie zamówienia, które złożyli Państwo w okresie trwania inwentaryzacji w naszej hurtowni.
Od 03-01-2014 (piątek) zostają wznowione dostawy naszym transportem.
Zamówienia na wysyłkę spedycyjną prosimy składać do godziny 17:00
Zamówienia na dostawy naszym transportem prosimy składać do godziny 18:00

dodał: Maciej Miczek
Nowe Wydawnictwa
27-12-2013
Szanowni Klienci,

zapraszamy do zapoznania się z naszym działem "Nowości w ofercie". Prezentujemy w nim nowe wydawnictwa, które pojawiają się w ofercie naszej hurtowni.
dodał: Maciej Miczek
Praca hurtowni w okresie świątecznym
16-12-2013
Szanowni Klienci,

W związku z inwentaryzacją od dnia 23.12.2013 (poniedziałek) nasza hurtownia będzie nieczynna.
Ostatnim dniem pracy przed przerwą świąteczną będzie 21.12.2013 (sobota).
Zamówienia na wysyłkę spedycją w tym dniu prosimy składać do godziny 11:00.
Przypominamy, iż w sobotę wysyłamy wyłącznie firmą kurierską DPD.
Wznowienie pracy hurtowni nastąpi na początku stycznia.
O dokładnej dacie wznowienia pracy hurtowni zostaną Państwo poinformowani drogą mailową.

dodał: Maciej Miczek
Zwroty - Wydawnictwo Mac
04-11-2013
Szanowni Państwo,

Wydawnictwo Edukacyjne MAC przekazało listę tytułów przeznaczonych do zmiany lub wycofania po tegorocznym sezonie. W związku z powyższym informujemy, że istnieje możliwość zwrotu wskazanych tytułów do naszej hurtowni.

W związku z powyższym prosimy o odesłanie wypełnionego FORMULARZA PROPOZYCJI ZWROTU (załącznik dostępny po kliknięciu tutaj) na adres zwroty@ateneum.net.pl lub faksem do dnia 7 listopada 2013 roku.

Jedynie po przesłaniu propozycji zostanie przydzielony numer awizacji oraz umówiony termin obioru/dostarczenia zwracanych towarów.

Zwracane egzemplarze muszą być nieuszkodzone, bez metek jak też śladów po nich. Przyjmować będziemy towary zakupione w hurtowni Ateneum w roku 2013.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z pracownikami działu zwrotów i reklamacji.

dodał: Maciej Miczek
Promocja świąteczna.
01-11-2013
Święta już się zbliżają...
Żeby lepiej przygotować Państwa na ich nadejście będziemy proponowali różne promocje, które ułatwią Państwu przejście przez ten magiczny okres.

Dzisiaj proponujemy rabat o wysokości 40% na niektóre pozycje wydawnictwa Egmont. Sprawdź teraz klikając tutaj.

Dodatkowo zaglądając tutaj znajdziecie Państwo pozycje, na które przysługuje pełne prawo zwrotu do końca
stycznia 2009 r.

dodał: Michał Koczor
Zwroty - Wydawnictwo WSiP
02-10-2013
Szanowni Klienci,


Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne poinformowało o tytułach wycofywanych z obrotu po tegorocznym sezonie podręcznikowym. W związku z tym prosimy o zwrot całości posiadanych zapasów niżej wymienionych tytułów.

Zgodnie z wymaganiami Wydawcy, zwracane towary muszą być wolne od wad oraz śladów użytkowania. Przyjmowane będą towary zakupione w naszej hurtowni w roku 2013 w ramach przysługującego limitu na zwroty.

Tytuły te prosimy przesłać do naszego magazynu do dnia 8 października 2013 wraz z II turą zwrotów posezonowych, lub nadać oddzielnie. W dalszym ciągu obowiązuje awizacja.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy z pracownikami działów zwrotów zwroty@ateneum.net.pl


9788302106026 - Alles Klar 3AB podr CD Gratis Z.P. NPP WSiP
9788302106057 - Alles Klar 3AB podr CD Gratis Z.R. NPP WSiP
9788302107856 - Biologia GIM Bliżej biologii 3 ćw. w.2011 WSIP
9788302108259 - Biologia GIM Bliżej biologii 3 podr w.2011 WSIP
9788302106736 - Biologia GIM Ciekawa biologia 3 ćw w.2009 WSIP
9788302106729 - Biologia GIM Ciekawa biologia 3 podr w.2009 WSIP
9788302108327 - Chemia GIM Ciekawa chemia 3 ćw. w.2010 WSIP
9788302108211 - Chemia GIM Ciekawa chemia 3 podr CD Gratis w.2010
9788302085284 - Chemia LO 2 podr Czerwińska Z.R. WSIP
9788302111860 - Diagnoza gotowości dziecka do podj. nauki KP WSiP
9788302121982 - Diagnoza przedszkolna. Karty pracy w.2011 WSiP
9788302108570 - Edukacja dla bezpieczeństwa GIM podr WSiP
9788302100949 - Edukacja wczesnoszkolna Czytam sam WSIP
9788302103445 - Fizyka GIM Bliżej fizyki 3 ćw w.2011 WSIP
9788302103421 - Fizyka GIM Bliżej fizyki 3 podr w.2011 WSIP
9788302107771 - Fizyka GIM Ciekawa fizyka 3 dziennik w.2011 WSIP
9788302107740 - Fizyka GIM Ciekawa fizyka 3 podr w.2011 WSIP
97883020881621- Fizyka i astronomia LO 2 podr CD Gratis ZR WSIP
9788302109638 - Geografia GIM Bliżej geografii 3 ćw w.2011 WSIP
9788302109614 - Geografia GIM Bliżej geografii 3 podr w.2011 WSIP
9788302112249 - Geografia GIM Odkrywamy świat 3 ćw w.2011 WSIP
9788302112225 - Geografia GIM Odkrywamy świat 3 podr w.2011 WSIP
9788302085246 - Geografia LO 2 Człowiek i jego działalność podr ZR
9788302111723 - Historia GIM Bliżej historii 3 ćw w. 2011 WSIP
9788302108808 - Historia GIM Bliżej historii 3 podr w. 2010 WSIP
9788302084447 - Historia LO Człowiek i historia 2 podr WSiP
9788302084430 - Historia LO Ludzie społeczeństwa 2 podr WSiP
9788302101656 - Historia LO Poznać... 2 podr WSiP
9788302081392 - Historia SP 6 ćw Gensler WSIP
9788302081385 - Historia SP 6 podr Gensler WSIP
9788302088780 - Historia SP 6 ćw Landau-Czajka WSIP
9788302088773 - Historia SP 6 podr Landau-Czajka WSIP
9788302108792 - Historia SP Wokół nas 6 ćw wyd.2010 WSIP
9788302108068 - Historia SP Wokół nas 6 podr wyd.2010 WSIP
9788302116438 - j.p Jutro pójdę w świat 6 testy i sprawdziany WSiP
9788302113192 - J.polski GIM Bliżej słowa kl.3 ćw. w.2010 WSIP
9788302112409 - J.polski GIM Bliżej słowa kl.3 podr w.2010 WSIP
9788302118760 - J.polski GIM Gramatyka i stylistyka 3 w. 2011 WSiP
9788302114731 - J.polski GIM Świat w słowach 3 podr wyd.2011 WSiP
9788302087226 - J.polski LO Barwy Epok 2 nauka o języku WSiP
9788302097911 - J.polski LO Barwy Epok 2 podr WSIP
9788302085253 - J.polski LO Pamiętajcie O Ogrodach 2 podr WSiP
9788302103537 - J.polski LO Zrozumieć tekst 2/1 WSiP
9788302107344 - J.polski LO Zrozumieć tekst 2/2 WSiP
9788302111228 - J.polski SP Czarowanie słowem 6 podr WSIP
9788302111914 - J.polski SP Czarowanie słowem 6/1 ćw WSIP
9788302111921 - J.polski SP Czarowanie słowem 6/2 ćw WSIP
9788302102073 - J.polski SP Czytanie nie jest trudne kl. 6 WSIP
9788302111112 - J.polski SP Gramatyka i ortografia kl.6 WSIP
9788302100277 - J.polski SP Jutro pójdę w świat 6 ćw. WSiP
9788302100260 - J.polski SP Jutro pójdę w świat 6 podr WSiP
9788302079696 - J.polski SP kl.6 Słowa i świat ćw. WSiP
9788302079689 - J.polski SP kl.6 Słowa i świat podr. WSiP
9788302094637 - J.polski SP Pisanie nie jest trudne kl. 6 ćw. WSIP
9788302103520 - J.polski SP Przygoda z lekturą 4-6 cz.3 WSIP
9788302105449 - Matematyka GIM 2001 3 podr (CD Gratis) WSiP
9788302105463 - Matematyka GIM 2001 3/1 ćw. WSIP
9788302105470 - Matematyka GIM 2001 3/2 ćw. WSIP
9788302113260 - Matematyka GIM Wokół..3 podr CD Gratis 2010 WSiP
9788302113086 - Matematyka GIM Wokół..3 ćw KP wyd.2010 WSiP
9788302105562 - Matematyka LO Poznać... 2 podr Z.P+R WSiP
9788302113413 - Matematyka LO Poznać... 3 podr Z.P+R wyd.2011 WSiP
9788302098055 - Matematyka SP 2001 6 podr CD Gratis WSiP
9788302110528 - Matematyka SP 2001 6 zadania WSIP
9788302098079 - Matematyka SP 2001 6/1 ćw WSiP
9788302098123 - Matematyka SP 2001 6/2 ćw WSiP
9788302098086 - Matematyka SP 2001 6/3 ćw WSiP
9788302117893 - Matematyka SP wokół nas 6 ćw wyrównaw w. 2011 WSiP
9788302113215 - Matematyka SP wokół nas 6 książka naucz. 2010 WSiP
9788302113604 - Matematyka SP wokół nas 6 podr CD Gratis 2010 WSIP
9788302127298 - Matematyka SP wokół nas 6 zadania w. 2012 WSiP
9788302113666 - Matematyka SP wokół nas 6/1 ćw 2010 WSIP
9788302113130 - Matematyka SP wokół nas 6/2 ćw 2010 WSIP
9788302121173 - Matematyka wokół nas 4-6 Poradnik w.uzup WSiP
9788302079269 - Muzyka SP Muzyka i my 6 ćw. WSIP
9788302079252 - Muzyka SP Muzyka i my 6 podr. WSIP
9788302089619 - Nowyje wstrieczi 3 podr CD Gratis WSiP
9788302071560 - Plastyka SP 6 ćw. WSIP
9788302079443 - Plastyka SP 6 podr. WSIP
9788302089480 - Powtórka przed spraw... rozumowanie WSIP
9788302079283 - Przyroda SP 6 podr Błaszczyk WSIP
9788302098970 - Przyroda SP 6/1 ćw WSIP
9788302098987 - Przyroda SP 6/2 ćw WSIP
9788302097997 - Przyroda SP Przyrodo Witaj 6 ćw WSIP
9788302097973 - Przyroda SP Przyrodo Witaj 6 podr CD Gratis WSIP
9788302099939 - Punkt 3 kl. 6 podr CD Gratis w.2012 WSiP
9788302110498 - Razem w przedszkolu - najstar. przed. pakiet WSIP
9788302119613 - Razem w przedszkolu 3-latka KP 1 WSIP
9788302119620 - Razem w przedszkolu 3-latka KP 2 WSIP
9788302137419 - Razem w przedszkolu 3-latka pakiet w.2013 WSIP
9788302119637 - Razem w przedszkolu 3-latka wyprawka 1 WSIP
9788302119644 - Razem w przedszkolu 3-latka wyprawka 2 WSIP
9788302119705 - Razem w przedszkolu 4-latka KP 1 WSIP
9788302119712 - Razem w przedszkolu 4-latka KP 2 WSIP
9788302137426 - Razem w przedszkolu 4-latka pakiet w.2013 WSIP
9788302125690 - Razem w przedszkolu 4-latka Przygody misia Anatola
9788302119729 - Razem w przedszkolu 4-latka wyprawka 1 WSIP
9788302119736 - Razem w przedszkolu 4-latka wyprawka 2 WSIP
9788302105111 - Razem w przedszkolu 5-latka pakiet WSIP
9788302110399 - Razem w przedszkolu 6-latka KP 1 WSIP
9788302110405 - Razem w przedszkolu 6-latka KP 2 WSIP
9788302110412 - Razem w przedszkolu 6-latka KP 3 WSIP
9788302110429 - Razem w przedszkolu 6-latka KP 4 WSIP
9788302110436 - Razem w przedszkolu 6-latka KP 5 WSIP
140825 - Razem w przedszkolu 6-latka wyprawka 1 WSIP
140826 - Razem w przedszkolu 6-latka wyprawka 2 WSIP
9788302110467 - Razem w przedszkolu 6-latka wyprawka 3 WSIP
9788302110474 - Razem w przedszkolu 6-latka wyprawka 4 WSIP
9788302110481 - Razem w przedszkolu 6-latka wyprawka 5 WSIP
9788302119811 - Razem w przedszkolu 6-latka Zaczynam Liczyć
9788302119798 - Razem w przedszkolu 6-latka Zaczynam Pisać cz.1
9788302119804 - Razem w przedszkolu 6-latka Zaczynam Pisać cz.2
9788302125300 - Razem w przedszkolu Czytam sam WSiP
9788302104930 - Razem w przedszkolu KP 1 WSIP
9788302114687 - Razem w szkole SP 3 BOX WSIP
9788302114342 - Razem w szkole SP 3 cz. 1 podr CD Gratis WSIP
9788302114403 - Razem w szkole SP 3 cz. 1 zeszyt WSIP
9788302114359 - Razem w szkole SP 3 cz. 2 podr WSIP
9788302114410 - Razem w szkole SP 3 cz. 2 zeszyt WSIP
9788302114366 - Razem w szkole SP 3 cz. 3 podr WSIP
9788302114427 - Razem w szkole SP 3 cz. 3 zeszyt WSIP
9788302114373 - Razem w szkole SP 3 cz. 4 podr WSIP
9788302114434 - Razem w szkole SP 3 cz. 4 zeszyt WSIP
9788302114380 - Razem w szkole SP 3 cz. 5 podr WSIP
9788302114441 - Razem w szkole SP 3 cz. 5 zeszyt WSIP
9788302114571 - Razem w szkole SP 3 Edukacja artystyczna WSIP
9788302114519 - Razem w szkole SP 3 Edukacja matematyczna 2/1 WSIP
9788302114526 - Razem w szkole SP 3 Edukacja matematyczna 2/2 WSIP
9788302114533 - Razem w szkole SP 3 Edukacja matematyczna 2/3 WSIP
9788302114540 - Razem w szkole SP 3 Edukacja matematyczna 2/4 WSIP
9788302114465 - Razem w szkole SP 3 Edukacja polonist. 2/1 WSIP
9788302114472 - Razem w szkole SP 3 Edukacja polonist. 2/2 WSIP
9788302114489 - Razem w szkole SP 3 Edukacja polonist. 2/3 WSIP
9788302114496 - Razem w szkole SP 3 Edukacja polonist. 2/4 WSIP
9788302114564 - Razem w szkole SP 3 Edukacja przyrodnicza WSIP
9788302114670 - Razem w szkole SP 3 Karty badania umiejętn. WSIP
9788302114588 - Razem w szkole SP 3 Wyprawka WSIP
9788302110993 - Razem w szkole SP 3 Zajęcia komputerowe +CD WSIP
9788302079566 - Technika SP kl.6 cz.1 podr z ćw WSIP
9788302079542 - Technika SP kl.6 cz.2 podr z ćw WSIP
9788302100413 - Wesołe przedszkole 3-latka cz.1 WSIP
9788302100420 - Wesołe przedszkole 3-latka cz.2 WSIP
9788302100437 - Wesołe przedszkole 3-latka cz.3 WSIP
9788302102042 - Wesołe przedszkole 3-latka pakiet WSIP
9788302100444 - Wesołe przedszkole 4-latka cz.1 WSIP
9788302100451 - Wesołe przedszkole 4-latka cz.2 WSIP
9788302100468 - Wesołe przedszkole 4-latka cz.3 WSIP
9788302100475 - Wesołe przedszkole 4-latka cz.4 WSIP
9788302102059 - Wesołe przedszkole 4-latka pakiet WSIP
9788302125720 - Wesołe przedszkole i przyjaciele BOX w.2012 WSIP
9788302105173 - Wesołe przedszkole i przyjaciele cz.1 KP WSIP
9788302105180 - Wesołe przedszkole i przyjaciele cz.2 KP WSIP
9788302105197 - Wesołe przedszkole i przyjaciele cz.3 KP WSIP
9788302105203 - Wesołe przedszkole i przyjaciele cz.4 KP WSIP
9788302125645 - Wesołe przedszkole i przyjaciele Liczę WSIP
9788302110375 - Wesołe przedszkole i przyjaciele Opowiadania WSIP
9788302125652 - Wesołe przedszkole i przyjaciele Piszę WSIP
9788302111761 - Zanim zostaniesz pierwszakiem cz.1 WSiP
9788302111778 - Zanim zostaniesz pierwszakiem cz.2 WSiP
9788302111785 - Zanim zostaniesz pierwszakiem cz.3 WSiP
9788302111792 - Zanim zostaniesz pierwszakiem cz.4 WSiP
9788302134265 - Zanim zostaniesz pierwszakiem. Karty z pomysłem
9788302119880 - Zanim zostaniesz pierwszakiem. Liczę sam
9788302119866 - Zanim zostaniesz pierwszakiem. Piszę sam cz.1
9788302119873 - Zanim zostaniesz pierwszakiem. Piszę sam cz.2

dodał: Maciej Miczek
Organizacja pracy hurtowni w weekendy od 21-09
20-09-2013
Szanowni klienci,

poniżej przedstawiamy godziny otwarcia hurtowni w weekendy od dnia 21-09-2013:

sobota: do godz. 16:00
niedziela: nieczynne

Zamówienia na poniedziałkowe trasy prosimy składać najpóźniej w sobotę do godziny 14:00.

dodał: Maciej Miczek
Sprostowanie do zasad zwrotów posezonowych 2013
14-09-2013
Szanowni Klienci,

do pisma "Zasady zwrotów posezonowych 2013" wkradł się błąd.

Punkt:
"Ilość zwracanego pojedynczego tytułu wydawnictwa OPERON nie może przekroczyć 10% zakupionej ilości egzemplarzy (ograniczenie to dotyczy wszystkich publikacji tego wydawnictwa)."

Powinien brzmieć:

"Publikacje wydawnictwa OPERON objęte są 10% limitem wartości zakupionych towarów w okresie 01 czerwca – 30 września danego roku) ogółem dla całości zakupów, bez limitów ilościowych poszczególnych tytułów."

Za pomyłkę i wszelkie utrudnienia wynikające z tego błędu najmocniej przepraszamy.
dodał: Maciej Miczek
Godziny otwarcia hurtownii 14-15 września 2013
14-09-2013
14 września 2013: do godz. 18:00
15 września 2013: od godz. 22:00
dodał: Maciej Miczek
Zasady zwrotów posezonowych 2013
09-09-2013

dodał: Maciej Miczek
Oświadczenie zarządu
25-07-2013

dodał: Maciej Miczek
Zwroty - Wydawnictwo WSiP
19-07-2013
Szanowni Państwo,

W związku ze zmianami publikacji wprowadzanymi przez wydawnictwo WSiP bardzo prosimy o zwrot całości posiadanych zapasów niżej wymienionych tytułów do czwartku 25 lipca 2013 roku.

Zwroty objęte są procesem awizowania i będą rozliczanie fakturami korygującymi do faktur z roku 2012 i 2013. Zgodnie z wymaganiami Wydawnictwa przyjmowane będą jedynie egzemplarze nieuszkodzone, bez metek czy śladów po ich usuwaniu.

UWAGA! Tytuły te zostają wycofane ze sprzedaży i nie będą przyjmowane w ramach zwrotów posezonowych.


Lista tytułów:

9788302107856 Biologia GIM Bliżej biologii 3 ćw. w.2011 WSiP
9788302108259 Biologia GIM Bliżej biologii 3 podr. w.2011 WSiP
9788302106736 Biologia GIM Ciekawa biologia 3 ćw. w.2009 WSiP
9788302106729 Biologia GIM Ciekawa biologia 3 podr. w.2009 WSiP
9788302108327 Chemia GIM Ciekawa chemia 3 ćw. w.2010 WSiP
9788302108211 Chemia GIM Ciekawa chemia 3 podr. CD Gratis w.2010
9788302103445 Fizyka GIM Bliżej fizyki 3 ćw. w.2011 WSiP
9788302103421 Fizyka GIM Bliżej fizyki 3 podr. w.2011 WSiP
9788302107771 Fizyka GIM Ciekawa fizyka 3 dziennik w.2011 WSiP
9788302107740 Fizyka GIM Ciekawa fizyka 3 podr. w.2011 WSiP
9788302109638 Geografia GIM Bliżej geografii 3 ćw. w.2011 WSiP
9788302109614 Geografia GIM Bliżej geografii 3 podr. w.2011 WSiP
9788302112249 Geografia GIM Odkrywamy świat 3 ćw. w.2011 WSiP
9788302112225 Geografia GIM Odkrywamy świat 3 podr. w.2011 WSiP
9788302111723 Historia GIM Bliżej historii 3 ćw. w. 2011 WSiP
9788302108808 Historia GIM Bliżej historii 3 podr. w. 2010 WSiP
9788302113192 J. polski GIM Bliżej słowa kl.3 ćw. w.2010 WSiP
9788302112409 J. polski GIM Bliżej słowa kl.3 podr. w.2010 WSiP
9788302118760 J. polski GIM Gramatyka i stylistyka 3 w. 2011 WSiP
9788302114731 J. polski GIM Świat w słowach 3 podr. wyd.2011 WSiP
9788302105449 Matematyka GIM 2001 3 podr. (CD Gratis) WSiP
9788302121494 Matematyka GIM 2001 3 zadania w. 2011 WSiP
9788302105463 Matematyka GIM 2001 3/1 ćw. WSiP
9788302105470 Matematyka GIM 2001 3/2 ćw. WSiP
9788302113260 Matematyka GIM Wokół..3 podr. CD Gratis 2010 WSiP
9788302113093 Matematyka GIM Wokół..3 Arkusze egzam. 2010 WSiP
9788302113086 Matematyka GIM Wokół..3 ćw. KP wyd.2010 WSiP
9788302122170 Matematyka GIM Wokół..3 zb.zad. wyd. 2011 WSiP
9788302111808 Zanim zostaniesz pierwszakiem BOX WSiP

dodał: Maciej Miczek
Promocja - Wydawnictwo Wilga
06-06-2013
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą promocji wybranych tytułów Wydawnictwa Wilga z dodatkowym rabatem od ceny detalicznej netto 10%

Oferta dostępna w zakładce Wyprzedaże lub po kliknięciu tutaj.

dodał: Maciej Miczek
Wyprzedaż Wydawnictwo BookHouse
05-06-2013
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyprzedaży wybranych tytułów Wydawnictwa BookHouse z rabatem od ceny detalicznej netto 70%

Oferta dostępna w zakładce Wyprzedaże lub po kliknięciu tutaj.

dodał: Maciej Miczek
Wyprzedaż Wydawnictwo Agnesa
04-06-2013
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyprzedaży wybranych tytułów Wydawnictwa AGNESA z dodatkowym rabatem od ceny detalicznej netto 20%

Oferta dostępna w zakładce Wyprzedaże lub po kliknięciu tutaj.

dodał: Maciej Miczek
Tygodniowe Hity Cenowe
03-06-2013
Wydawnictwo Pascal

W ramach akcji Tygodniowe Hity Cenowe w tym tygodniu proponujemy Państwu dodatkowy rabat 10% od cen detalicznych netto na wszystkie pozycje tego wydawnictwa.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą promocyjną.

dodał: Maciej Miczek
Informacje o zwrotach
03-06-2013
Szanowni Państwo,

Poniżej prezentujemy najnowsze informacje dotyczące zwrotów:

Wydawnictwo NOWA ERA

Przypominamy o możliwości zwrotu tytułów wydawnictwa Nowa Era z zakresów nauczania objętych reformą programową, tj. tytułów klas 2 i 5 szkół podstawowych oraz klas 2 szkół ponadgimnazjalnych. Pełną listę tytułów mogą Państwo zobaczyć tutaj.

Wskazane tytuły zakupione w naszej hurtowni po 01.12.2012 roku objęte są pełnym prawem zwrotu. Towary zakupione wcześniej nie będą niestety przyjmowane. Zgodnie z wymaganiami Wydawcy, zwracane egzemplarze muszą być nieuszkodzone, bez metek, cen, śladów użytkowania.

W celu dokonania zwrotu prosimy:

do 4 czerwca 2013 roku (wtorek) o przesłanie informacji o ilościach posiadanych tytułów ujętych w załączonym arkuszu (prosimy o posłużenie się załączonym formularzem!)
do 15 czerwca 2013 roku (sobota) o fizyczny zwrot zgłoszonych ilości. Uwaga! zwroty wcześniej niezgłoszone (lista do 4 czerwca) mogą zostać nieprzyjęte!

Ponadto, bardzo prosimy o zwrot całości posiadanych zapasów następujących tytułów:

5901549569667 Raz dwa trzy Teraz My 3 BOX
5901549569650 Już W Szkole Nowe 3 BOX wyd.2011

W przypadku tych dwóch tytułów, przyjmowane będą egzemplarze zakupione w naszej hurtowni w roku 2012 oraz 2013. Pozostałe zasady i terminy zwrotu takie same, jak to opisano powyżej (zgłoszenie ilości do 4 czerwca, fizyczny zwrot do 15 czerwca).

Wydawnictwo PEARSON LONGMAN

W związku z pojawieniem się w sprzedaży kolejnej partii tytułów objętych zmianami, bardzo prosimy o zwrot całości posiadanych zapasów następujących tytułów:

9788361243106 Sky High PL 2 SB CD GRATIS LONGMAN
9781405845083 Friends NEW 2 SB CD Gratis LONGMAN
9788376001135 Look 2 SB LONGMAN

Przypominamy, że zwroty odbywają się na zasadzie wymiany „sztuka za sztukę” bez wystawiania faktur korygujących. Towary do wymiany prosimy odsyłać do dnia 15 czerwca 2013 roku (sobota).

Wydawnictwo WSiP

Zgodnie z informacja otrzymaną od Wydawcy, w związku z wprowadzeniem do sprzedaży nowego wydania, bardzo prosimy o zwrot całości posiadanych zapasów tytułu:

9788302111808 Zanim zostaniesz pierwszakiem BOX WSiP

Przyjmować będziemy jedynie egzemplarze w dobrym stanie technicznym, zakupione w naszej hurtowni nie wcześniej niż w 2012 roku. Termin nadsyłania zwrotów do 15 czerwca 2013 roku (sobota)

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami działu zwrotów i reklamacji zwroty@ateneum.net.pl

dodał: Maciej Miczek
Informacje o zwrotach
03-06-2013
Szanowni Państwo,
Poniżej prezentujemy kilka informacji odnośnie zwrotów

Zwroty tytułów wydawnictwa EGIS (Express Publishing)

Starland
Wydawnictwo EGIS wprowadziło zmiany w podręcznikach z serii Starland, wzbogacając je o szereg nowych komponentów. Z wyczerpującym opisem wprowadzonych zmian możecie Państwo zapoznać się na stronach wydawnictwa.

W związku z powyższym istnieje możliwość zwrotu do hurtowni następujących tytułów:
9781848627239 Starland 1 SB EXPRESS PUBLISHING
9781848627949 Starland 2 SB EXPRESS PUBLISHING
9781849748087 Starland 3 SB EXPRESS PUBLISHING Matura Prime Time oraz Matura Upload 2 Wydawnictwo wzbogaciło podręczniki z tych serii o interaktywny eBook.
W związku z powyższym istnieje możliwość zwrotu do hurtowni następujących tytułów:
9780857779250 Matura Prime Time Intermediate SB EXPRESS PUBLISHING
9780857778109 Matura Prime Time Pre-intermediate SB EXPRESS PUBLISHING
9781780982540 Matura Upload 2 SB EXPRESS PUBLISHING Zwroty przyjmować będziemy do dnia 15 czerwca 2013 roku.
Zwroty realizowane będą na zasadzie: korekta na stare – faktura na nowe.
Zwracane egzemplarze muszą być wolne od wad, cen, metek, a także pochodzić z zakupów w naszej hurtowni w roku 2013 lub 2012. Zwroty tytułów maturalnych i gimnazjalnych.

Do dnia 15 czerwca 2013 przyjmować będziemy zwroty tytułów do egzaminu maturalnego oraz gimnazjalnego. Szczególną uwagę zwracamy na obowiązujące limity zwrotów:
Tytuły wydawnictwa GREG – limit 40% wartości zakupów.
Tytuły WYDWANICTWA SZKOLNEGO OMEGA – limit 40% wartości zakupów.
Tytuły wydawnictwa OPERON – limit 10% wartości zakupów.

W celu uzyskania informacji o dokładnej wysokości przysługujących Państwu limitów, prosimy pisać na adres zwroty@ateneum.net.pl w tytule maila wpisując „limit maturalne” Zwracane towary muszą być wolne od uszkodzeń, cen, metek i innych śladów użytkowania.
Przyjmować będziemy jedynie towary zakupione w naszej hurtowni.
Zwroty objęte są procesem awizacji. PEARSON LONGMAN Informujemy, że istnieje jeszcze możliwość wymiany starej wersji podręcznika:
9788361243502 Discover English Starter SB LONGMAN

Zwroty proszę przesyłać do dnia 15 czerwca 2013 roku.
Egzemplarze zostaną uzupełnione o nowe komponenty i odesłane do Państwa. Zwroty oferty komunijnej jednocześnie przypominamy, że w dniu 15 czerwca 2013 roku mija termin na zwrot towarów zakupionych w ramach oferty komunijnej. W przypadku pytań odnośnie powyższych informacji prosimy o kontakt z pracownikami działu zwrotów i reklamacji.
dodał: Maciej Miczek
Nowy cennik wyd. Nowa Era
02-04-2013
Informujemy, iż z dniem dzisiejszym rozpoczyna obowiązywać nowy cennik Wydawnictwa Nowa Era.
Nowy cennik znajdą Państwo tutaj.
dodał: Maciej Miczek
Zwroty zmieniających się podręczników
19-03-2013
Szanowni Klienci.

W związku z faktem, iż uczniowie klas 4. szkoły podstawowej już za 2 lata będą zdawać sprawdzian szóstoklasisty z języka obcego Wydawnictwo Pearson podjęło decyzję o zmianie konfiguracji podręczników dla klas 4-6.

Zmiana polegać będzie na dołożeniu do podręczników z serii: Discover English, Sky High, Look, New Friends specjalnie opracowanych zeszytów z ćwiczeniami przygotowującymi do sprawdzianu szóstoklasisty.

Na chwilę obecną bardzo prosimy o zwrot tytułu Discover English 1 SB (EAN: 9788361243304) do dnia 25.03.2013 roku. Po tym terminie ten tytuł nie będzie przyjmowany.

Zgodnie z wymaganiami Wydawcy zwracane towary muszą być nieuszkodzone. Wymiana będzie miała charakter wymiany sztuka za sztukę (bez wystawiania faktur korygujących).

Dotychczasowe numery ISBN oraz ceny aktualizowanych podręczników nie będą ulegały zmianom. Zeszyty będą elementami dodawanymi gratis, tj. nie będą figurowały na fakturach ani innych dokumentach wydania magazynowego.

W dalszej kolejności Wydawca przewiduje wymianę następujących tytułów:

9788361243304 Discover English 1 SB
9788361243502 Discover English Starter SB
9788361243373 Discover English 2 SB
9781405844949 Friends NEW 1 SB CD Gratis
9781405845083 Friends NEW 2 SB CD Gratis
9788361243021 Sky High PL 1 SB CD GRATIS
9788361243106 Sky High PL 2 SB CD GRATIS
9788376000664 Look 1 SB
9788376001135 Look 2 SB

O konieczności zwrotu kolejnych tytułów będziemy Państwa informowali na bieżąco, w miarę pojawiania się zaktualizowanych wersji powyższych podręczników.

dodał: Maciej Miczek
Zmiany w cenniku Wydawnictwa Nowa Era
31-01-2013
Szanowni Klienci.

informujemy, iż z dniem 31-01-2013 zmianie uległ cennik Wydawnictwa Nowa Era.
Poniżej przedstawiamy wykaz tytułów wraz z nowymi cenami detalicznymi:

9788326708701 - Biologia PG BIOLOGIA NA CZASIE ZR cz. 1 Maturalne karty pracy - 16,50 zł
9788326709012 - Biologia PG BIOLOGIA NA CZASIE ZR cz. 1 Podręcznik z płytą - 39,50 zł
9788326708466 - Chemia PG TO JEST CHEMIA ZR cz. 1 Podręcznik z płytą - 39,50 zł
9788326708787 - Chemia PG TO JEST CHEMIA ZR cz. 1 Maturalne karty pracy - 16,50 zł
9788326707735 - Geografia PG OBLICZA GEOGRAFII ZR cz. 1 Podręcznik z płytą - 39,50 zł
9788326708992 - Geografia PG OBLICZA GEOGRAFII ZR cz. 1 Maturalne karty pracy - 16,50 zł
9788326705113 - Matematyka PG PROSTO DO MATURY ZR kl. 1 cz. 1 Podręcznik "Wartość bezwzględna, parametry, wektory" - 12,50 zł
9788326705120 - Matematyka PG PROSTO DO MATURY ZR kl. 1 cz. 2 Podręcznik "Trygonometria" - 12,50 zł
9788326705137 - Matematyka PG PROSTO DO MATURY ZR kl. 1 cz. 3 Podręcznik "Geometria" - 12,50 zł
9788326709784 - Matematyka PG PROSTO DO MATURY ZPiR kl. 1 Podręcznik - 37,00 zł
9788326705045 - Matematyka PG MATeMAtyka ZPiR kl. 1 Podręcznik z płytą CD-ROM - 37,50 zł
9788326709050 - Matematyka PG MATeMAtyka ZPiR kl. 1 Zeszyt ćwiczeń - 17,00 zł
9788326709067 - Matematyka PG MATeMAtyka ZPiR kl. 1 Zbiór zadań - 26,00 zł

dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo Explanator
22-01-2013
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiła oferta z WYDAWNICTWA EXPLANATOR.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo Ajaks
22-01-2013
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiła oferta z WYDAWNICTWA AJAKS.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Lambook
22-01-2013
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiła oferta z WYDAWNICTWA LAMBOOK.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wznowienie pracy hurtowni
02-01-2013
Drodzy Klienci

Uprzejmie informujemy, iż proces inwentaryzacji został zakończony.

W związku z tym nasza hurtownia wznawia pracę.

W dniu dzisiejszym odbędą się wysyłki spedycyjne, natomiast jutro tj. 03-01-2013 r. nasi kierowcy pojadą w trasy.

Serdecznie zapraszamy do składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Inwentaryzacja - uaktualnienie informacji.
02-01-2013
Drodzy Klienci

Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym w naszej hurtowni w dalszym ciągu trwa inwentaryzacja.

Najprawdopodobniej proces ten zostanie zakończony w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych.

O wznowieniu pracy hurtowni zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

dodał: Maciej Miczek
Inwentaryzacja - przerwa w pracy hurtowni
21-12-2012
Drodzy Klienci

Uprzejmie informujemy, iż w związku z inwentaryzacją, w dniach 22-31 grudnia nasza hurtownia będzie nieczynna:

1. Ostatnim dniem przyjmowania zamówień jest 21-12-2012 roku.

2. W okresie od 22.12.2012 – 02.01.2013 nie dostarczamy paczek. Wszystkie zamówienia złożone w tym czasie, będą realizowane po zakończeniu inwentaryzacji.

3. Wznowienie pracy hurtowni nastąpi 02-01-2013 roku.

4. Wznowienie tras kierowców nastąpi 03.01.2013 roku w czwartek.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

dodał: Maciej Miczek
Gry dla całej rodziny
18-12-2012
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiły nowe, ciekawe gry z Think Fun, Recent Toys, Mindtwister, LogoRajd, Imagination

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Albi Polska
17-12-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA ALBI POLSKA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo Astra
03-12-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA ASTRA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Smak Słowa
28-11-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA SMAK SŁOWA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wyawnictwo Almapress
27-11-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA ALMAPRESS została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Książka i Wiedza
27-11-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA KSIĄŻKA I WIEDZA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Tatarak
23-11-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA TATARAK została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Bis
22-11-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA BIS została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Albus
02-11-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA ALBUS została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Libra
30-10-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA LIBRA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Grafag
17-10-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA GRAFAG została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Halrequin i Mira
10-10-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA HARLEQUIN/MIRA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Nowe wyższe rabaty
08-10-2012
Szanowni klienci,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawnictw Reader's Digest oraz Wiedza i Życie, na które został podniesiony rabat podstawowy.
dodał: Maciej Miczek
Zasady zwrotów Informatyki Lubię to
29-08-2012
Szanowni Klienci,

poniżej przedstawiamy stanowisko Wydawnictwa Nowa Era dotyczące ewentualnych zwrotów pozycji - INFORMATYKA SP 4-6 LUBIĘ TO PODR + ZB. ZAD W.2012

„Chcielibyśmy poinformować, że z uwagi na fakt, iż pozycja INFORMATYKA SP 4-6 LUBIĘ TO PODR + ZB. ZAD W.2012 jest pozycją wartościową, posiada ona folię zabezpieczającą z nadrukiem logo NOWA ERA.

Uwaga! Uszkodzenie folii zabezpieczającej uniemożliwi zwrot tej pozycji."

W związku z tym faktem uprzejmie informujemy, iż pakiety z uszkodzoną folią zabezpieczającą nie będą przyjmowane do zwrotów. Zgodnie z procedurą zwrotów wszystkie uszkodzone pakiety przysłane do Hurtowni, będą odsyłane na koszt klienta.

dodał: Maciej Miczek
Nagrody Fandomu Polskiego
28-08-2012
Nagrody Fandomu Polskiego, czyli popularne Zajdle przyznane: W kategorii powieść - Grillbar Galaktyka - Mai Lidii Kossakowskiej.

Najlepsze opowiadanie - „Bajka o trybach i powrotach” Jakuba Ćwieka z antologii - Księga wojny.

Gratulacje dla autorów!

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo C.H. Beck
22-08-2012
Szanowni Klienci.

Zapraszamy do zapoznania się z pozycjami z WYDAWNICTWA C.H. BECK.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Rytm
30-07-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA RYTM została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
QES Agency
25-07-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA QES Agency została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zmiany w systemie zarządzającym wysyłkami
17-07-2012
Szanowni Państwo.

W związku ze zmianą programu zarządzającego magazynem spedycyjnym, zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia zmian w naliczaniu opłat za każdorazową powstałą wysyłkę.

Od dnia jutrzejszego, tj. środy 18 lipca 2012 roku, każde złożone przez Państwa zamówienie będzie realizowane oddzielnie.

Magazyn nie będzie łączył kilku drobnych zamówień w jedną paczkę i wysyłkę, co może spowodować naliczanie opłaty do każdego zamówienia, którego faktura sprzedaży nie osiągnie wymaganego minimum logistycznego zapisanego w umowie.

Jednocześnie przypominamy obowiązujące pułapy logistyczne:

dla wysyłek do faktur o wartości powyżej 600 zł - koszt przesyłki pokrywa hurtownia
dla wysyłek do faktur o wartości od 400zł do 599 zł - opłata za wysyłkę wynosi 6 zł + VAT
dla wysyłek do faktur o wartości poniżej 400 zł - opłata za wysyłkę wynosi 12 zł + VAT

Zważywszy na zbliżający się sezon i wzrost sprzedaży podręczników wierzymy, iż uzbieranie zamówienia na kwotę minimum logistycznego nie będzie dla Państwa żadnym problemem.

dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo Format
04-07-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA FORMAT została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo EneDueRabe
02-07-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o WYDAWNICTWO ENEDUERABE.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Studio Emka
02-07-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA STUDIO EMKA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Elementarz XXI Wieku
02-07-2012
Szanowni Klienci.

Zapraszamy do zapoznania się z pismem przesłanym przez WYDAWNICTWO NOWA ERA, dotyczącym dostępności pozycji Elementarz XXI wieku BOX NE.

Pismo jest dostępne tutaj.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Dreams
28-06-2012
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiła oferta z WYDAWNICTWA DREAMS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda
27-06-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA VIS-A-VIS ETIUDA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Polwen
27-06-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA POLWEN została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Literatura
26-06-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA LITERATURA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Vesper
26-06-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA VESPER została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Zakamarki
20-06-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta z WYDAWNICTWA ZAKAMARKI została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty z Wydawnictwa Nowa Era
19-06-2012
Szanowni Klienci.

Uprzejmie informujemy, że dotychczas obowiązujące pozycje Matematyka z kluczem do klasy 5 SP zostają wycofane ze sprzedaży i zastąpione będą pozycjami dostosowanymi do nowej podstawy programowej. W związku z powyższym prosimy o zwrot następujących tytułów:

9788326701283 Matematyka z kluczem 5 zbiór zadań NE

9788374099295 Matematyka z kluczem 5/1 ćw NE

9788374099301 Matematyka z kluczem 5/1 ćw Radzę.. NE

9788374098908 Matematyka z kluczem 5/1 Podr CD Gratis NE

9788374099660 Matematyka z kluczem 5/2 ćw NE

9788326700880 Matematyka z kluczem 5/2 ćw Radzę... CD Gratis NE

9788374099653 Matematyka z kluczem 5/2 Podr NE

Przyjmowane będą jedynie tytuły zakupione w Hurtowni Ateneum po 01.01.2011.

Zwracane towary muszą być w dobrym stanie technicznym, bez cen/metek jak też śladów po nich.

Zwroty przyjmować będziemy w nieprzekraczalnym terminie do środy 27 czerwca 2012 roku.

Zwroty objęte są procesem awizowania. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń pod adres zwroty@ateneum.net.pl

Zwroty bez przydzielonego numeru awizacji nie będą przyjmowane.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Mamania
13-06-2012
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiła oferta z WYDAWNICTWA MAMANIA.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wesoła zabawa z CzuCzu
13-06-2012
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiła pełna oferta z WYDAWNICTWA BRIGHT JUNIOR MEDIA.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty podręczników
11-06-2012
Szanowni Klienci.

W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Wydawców prosimy o zwrot do środy 20 czerwca 2012 następujących publikacji:

9788326701948 Już W Szkole Nowe 3 Zajęcia Komputerowe

9781848627239 Starland 1 SB EXPRESS PUBLISHING - do zwrotu przeznaczone są wersje podręcznika bez interaktywnego ebooka!

9788361245292 J.Polski LO Przeszłość To Dziś 1/1 w.2009 STENTOR.

Zwracane tytuły muszą być w dobrym stanie technicznym. Bez metek, widocznych śladów po cenach.

Przyjmowane będą jedynie egzemplarze zakupione w hurtowni Ateneum. Prosimy o podawanie numerów faktur zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Nowości w naszej ofercie!
02-06-2012
Drodzy Klienci

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowościami w naszej ofercie:

+ Pełna oferta Wydawnictwa Jafi - Zobacz
+ Pełna oferta Wydawnictwa K.E. Liber - Zobacz

dodał: Maciej Miczek
Nowe promocje
24-05-2012
Drodzy Klienci

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami promocyjnymi:

+ Wybrane pozycje Wydawnictwa SBM z dodatkowym rabatem 13% - Zobacz
+ Wybrane pozycje Wydawnictwa Elżbieta Jarmołkiewicz z dodatkowym rabatem 5% - Zobacz
+ Wybrane pozycje Wydawnictwa FK Olesiejuk z dodatkowym rabatem 8% - Zobacz
+ Wybrane pozycje Wydawnictwa FK Olesiejuk z dodatkowym rabatem 10% - Zobacz
+ Wybrane pozycje Wydawnictwa Zielona Sowa z rabatami od 43% do 50% - Zobacz
+ Wybrane pozycje Wydawnictwa ARTI z rabatami od 45% do 70% - Zobacz
+ Wybrane pozycje Wydawnictwa ZNAK z dodatkowym rabatem 30% - Zobacz
+ Wybrane pozycje Wydawnictwa Czarna Owca z dodatkowym rabatem 17% - Zobacz

Wszystkie dodatkowe rabaty naliczane są jako suma rabatu podstawowego i dodatkowego odliczana od ceny detalicznej netto.
dodał: Maciej Miczek
Zwroty „Razem w szkole klasa 1” WSiP
23-05-2012
Szanowni Państwo.

W związku ze zmianami w podręcznikach serii Razem w Szkole klasa 1 z Wydawnictwa WSiP bardzo prosimy o zwrot całości posiadanych zapasów tytułów wymienionych tutaj.

Zwrotu należy dokonać do czwartku 31.05.2012 roku.

Zwroty objęte są procesem awizacji oraz pełnym prawem zwrotu. Zwracane egzemplarze muszą być w dobrym stanie technicznym, bez metek.

W celu umówienia zwrotu prosimy o kontakt mailowy zwroty@ateneum.net.pl lub telefoniczny z pracownikami działu zwrotów i reklamacji.

Zwroty powyższych tytułów mogą być zwracane w tych samych paczkach, co zwroty maturalne – prosimy jednak informować o tym pracowników hurtowni podczas awizowania.

dodał: Natalia Kogut
Wsip - kody dostępu do platformy
23-05-2012
Szanowni Państwo. Prosimy o wypełnienie formularza poprzez podanie ilości posiadanych stanów magazynowych wskazanych tytułów a następnie odesłanie go drogą mailową na adres: zwroty@ateneum.net.pl lub fax-em do hurtowni.

Termin nadsyłania zgłoszeń minie w najbliższy piątek 25.05.2012 o godzinie 11:00.

Na podstawie nadesłanych deklaracji zaopatrzymy Państwa w odpowiednie ilości kodów dostępu do platformy wsipnet, dzięki czemu towary zachowają swoją wartość merytoryczną i handlową.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty pozycji maturalnych.
23-05-2012
Szanowni Państwo.

Bardzo prosimy o zwrot do czwartku 31-05-2012 tytułów maturalnych i związanych z egzaminem gimnazjalnym następujących wydawnictw:

GREG, OMEGA, OPERON,

Zwracane tytuły muszą być w dobrym stanie technicznym. Bez metek, śladów po nich. Bez zabrudzeń i innych uszkodzeń mechanicznych.

W celu umówienia zwrotu prosimy o kontakt mailowy zwroty@ateneum.net.pl lub telefoniczny z pracownikami działu zwrotów i reklamacji.

Zwroty bez przydzielonego numeru awizacji nie będą przyjmowane.

dodał: Natalia Kogut
Nowe promocje
07-05-2012
Drodzy Klienci

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami promocyjnymi.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Telbit
30-04-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta WYDAWNICTWA TELBIT została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo KOS
30-04-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta WYDAWNICTWA KOS została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Bona
25-04-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta WYDAWNICTWA BONA została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Axel gry i puzzle
25-04-2012
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiły gry i puzzle od PRODUCENTA AXEL.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty z Wydawnictwa Nowa Era
18-04-2012
Szanowni Państwo


W związku z wprowadzeniem przez Wydawnictwo Nowa Era zmian w wybranych publikacjach, bardzo prosimy o zwrot do dnia 7 maja 2012 roku (poniedziałek) tytułów z pliku, który można pobrać tutaj.

Zwracane książki muszą być w dobrym stanie technicznym, bez metek i śladów po cenach. Zakupione w hurtowni Ateneum nie wcześniej niż w 2011 roku.

Przypominamy jednocześnie, że do dnia 7 maja 2012 przyjmujemy zwroty podręczników do klas 4 Szkoły Podstawowej oraz 1 Szkoły Średniej zakupionych w naszej hurtowni po dniu 14 listopada 2012 roku, o czym informowaliśmy we wcześniejszych newsletterach i na naszej stronie.

Zwroty objęte są procesem awizacji. Załączamy również pisma szerzej opisujące wprowadzone przez Wydawcę zmiany w zbieranych publikacjach. Można je pobrać tutaj: pismo 1 i pismo 2.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty z Wydawnictwa Longman
13-04-2012
Szanowni Państwo.


W związku z pojawieniem się na rynku nowych wersji podręczników z serii English Adventure bardzo prosimy o zwrot dotychczas obowiązujących edycji wspomnianych tytułów, mianowicie:

9781408222256 English Adventure 1 pakiet w.2010 + Wyprawka

9781408222294 English Adventure Starter pakiet w.2009 + Wyprawka

Zwroty przyjmowane będą wyłącznie do piątku 20 kwietnia 2012.

Zwracane podręczniki muszą być w dobrym stanie technicznym, bez metek i śladów po cenach. Obowiązkowo zapakowane w oryginalne folie wydawcy wraz dołączoną „wyprawką dla pierwszaka”.

Towary niespełniające powyższych warunków lub niezakupione w hurtowni Ateneum nie będą przyjmowane.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Świat Literacki
12-04-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta WYDAWNICTWA ŚWIAT LITERACKI została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca Press
12-04-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta WYDAWNICTWA CZUŁY BARBARZYŃCA PRESS została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Został także zmieniony rabat na wyższy.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wesołych Świąt
06-04-2012
dodał: Natalia Kogut
Rozszerzona oferta wydawnictwa PZWL
02-04-2012


Szanowni Klienci.

W naszej hurtowni pojawiła się rozszerzona oferta WYDAWNICTWA PZWL.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Zwroty z Wydawnictwa WSiP
28-03-2012
Szanowni Państwo.

Przypominamy o zbliżających się terminach zwrotu wybranych tytułów z Wydawnictwa WSiP oraz NOWA ERA objętych pełnym prawem zwrotu, i tak:

Tytuły wydawnictwa WSiP przyjmowane będą do dnia 13 kwietnia 2012 (piątek). Zwrotem objęte są tytuły z załączonej listy zakupione w hurtowni Ateneum. Tytuły wydawnictwa NOWA ERA przyjmowane będą do dnia 7 maja 2012 (poniedziałek). Zwrotem objęte są wszystkie tytuły dla klas 4SP i 1LO zakupione od dnia 14 listopada 2011 roku. Pełna lista tytułów znajduje się tutaj.

Na tytuły zakupione po 1 listopada 2011 obowiązuje pełne prawo zwrotu.

Zwrotów można dokonywać już teraz. Tytuły obu wydawnictw można łączyć w jednym zwrocie, jednakże po dniu 13 kwietnia 2012 podręczniki wydawnictwa WSiP nie będą przyjmowane.

Zwracane tytuły muszą być w dobrym stanie technicznym. Bez metek, śladów po nich. Bez zabrudzeń i innych uszkodzeń mechanicznych.

W celu umówienia zwrotu prosimy o kontakt mailowy zwroty@ateneum.net.pl lub telefoniczny z pracownikami działu zwrotów i reklamacji.

Zwroty bez przydzielonego numeru awizacji nie będą przyjmowane.

dodał: Natalia Kogut
Nowy rabat na wydawnictwo Biały Kruk
24-03-2012
Szanowni klienci,

uprzejmie informujemy, iż rabat z Wydawnictwa Biały Kruk został podniesiony na stałe o 5 %. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawnictwa.
dodał: Maciej Miczek
Promocja Wydawnictwa WAM
13-03-2012
Szanowni klienci,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą Taniej książki Wydawnictwa WAM . Oferta ważna do wyczerpania zapasów!
dodał: Maciej Miczek
Zwroty PWN
08-03-2012
Szanowni Państwo.

W związku ze zmianami organizacyjnymi w systemie dystrybucji wprowadzanymi przez Wydawnictwo PWN, bardzo prosimy o zwrot do czwartku 15 marca 2012 towarów zakupionych w Hurtowni Ateneum po 01 listopada 2011 roku. Pełna lista tytułów znajduje się tutaj.

Na tytuły zakupione po 1 listopada 2011 obowiązuje pełne prawo zwrotu.

Towarów zakupionych wcześniej przyjmować nie będziemy.

Zwracane tytuły muszą być w dobrym stanie technicznym. Bez metek, śladów po nich. Bez zabrudzeń i innych uszkodzeń mechanicznych. Zwroty rozliczane będą fakturami korygującymi. Prosimy o dołączanie do zwrotów wykazu tytułów z numerami faktur zakupu.

Zwracane tytuły muszą być w dobrym stanie technicznym. Bez metek, śladów po nich. Bez zabrudzeń i innych uszkodzeń mechanicznych.

Zwroty rozliczane będą fakturami korygującymi.

Prosimy o dołączanie do zwrotów wykazu tytułów z numerami faktur zakupu.

Koszt przesłania zwrotu, jak też ewentualnego zwrotu towarów nieprzyjętych, odbywa się na koszt księgarń.

W celu umówienia zwrotu prosimy o kontakt mailowy zwroty@ateneum.net.pl lub telefoniczny z pracownikami działu zwrotów i reklamacji.

Zwroty bez przydzielonego numeru awizacji nie będą przyjmowane.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Nowa Era wprowadza nowy cennik
05-03-2012
Szanowni klienci.

Pragniemy poinformować, iż WYDAWNICTWO NOWA ERA wprowadziło nowe ceny swoich pozycji na rok 2012. Podane ceny obowiązywać będą od poniedziałku 05 marca 2012.
dodał: Rafał Maślanka
Wydawnictwo Jedność
05-03-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta WYDAWNICTWA JEDNOŚĆ została rozszerzona o dodatkowe pozycje.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zmiana rabatów z Wydawnictwa WSiP
10-02-2012
Szanowni Państwo.

Informujemy, iż Wydawnictwo WSiP wprowadziło istotne zmiany w swojej polityce rabatowej. Zlikwidowany został wcześniejszy podział publikacji z grup N-Niskonakładowych i W-Wysokonakładowych Wydawnictwa WSiP na rzecz jednolitego rabatu na całe Wydawnictwo.

W najbliższym czasie Wydawnictwo WSiP planuje także zmianę cen detalicznych.

Jesteśmy obecnie w trakcie negocjacji docelowego rabatu na całą ofertę Wydawnictwa WSiP.

dodał: Maciej Miczek
Zwroty z Wydawnictwa WSiP
08-02-2012
Szanowni Państwo.

Wydawnictwo WSiP poinformowało swoich partnerów handlowych o kontynuacji, rozpoczętego w zeszłym roku, procesu wprowadzania zmian w podręcznikach dla szkół gimnazjalnych. W tym roku liftingowi podległy podręczniki dla klasy 2 gimnazjum.

W związku z powyższym bardzo prosimy o zwrot do hurtowni, do poniedziałku 20 lutego 2012, całości posiadanych przez Państwa egzemplarzy następujących tytułów, która jest dostępna tutaj.

Dla usprawnienia procesu zwrotów przypominamy kilka podstawowych zasad organizacji zwrotów:

Zwroty przyjmowane będą jedynie od klientów z uregulowanymi płatnościami.

Na wymienione tytuły obowiązuje pełne prawo zwrotu, jednakże przyjmowane będą jedynie towary zakupione w hurtowni Ateneum(zwroty rozliczane będą poprzez wystawienie faktur korygujących do 2 lat wstecz).

W celu umówienia zwrotu prosimy o kontakt mailowy zwroty@ateneum.net.pl lub telefoniczny z pracownikami call-center Hurtowni.

Zwroty bez przydzielonego numeru awizacji nie będą przyjmowane!

Zwrot towarów odbywa się na koszt księgarni.

Zwracane towary muszą być w dobrym stanie technicznym: obowiązkowo bez metek i śladów po metkach; bez mocnych i wyraźnych uszkodzeń; bez śladów użytkowania.

W przypadku jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt z Hurtownią.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Astrum
23-01-2012
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o pozycje z WYDAWNICTWA ASTRUM.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Gazela Biznesu 2011
19-01-2012
Drodzy Klienci.

Po raz trzeci zostaliśmy uhonorowani Gazelą Biznesu - nagrodą dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. W tym roku zajęliśmy 1-sze miejsce w hurtowej dystrybucji książek i zarazem 250 w ogólnym zestawieniu polskich firm.

Dziękujemy Państwu za współpracę w roku 2011.
To właśnie dzięki niej udało nam się zdobyć tą prestiżową nagrodę. Liczymy na to że podnoszona jakość naszych usług będzie pozytywnie wpływała na rozwój naszych stosunków handlowych.

dodał: Maciej Miczek
Zwrot - Matura z Matematyki cz.1 ZPR
18-01-2012
Szanowni Państwo.

W związku z pojawieniem się w obrocie nowej wersji podręcznika z Wydawnictwa 2000:

Matura z Matematyki cz.1 zakres podstawowy i rozszerzony

bardzo prosimy o zwrot do hurtowni posiadanych przez Państwa egzemplarzy starszej wersji tego podręcznika.

Zwroty rozliczane będą poprzez wystawienie faktur korygujących przy jednoczesnym wystawieniu faktury sprzedaży na ten sam tytuł z wydania 2012.

Zwroty wspomnianego tytułu przyjmować będziemy do piątku 27 stycznia 2012.

Przypominamy o konieczności wcześniejszego zgłoszenia zwrotu pracownikom działu zwrotów i reklamacji - najlepiej mailowo pod adresem zwroty@ateneum.net.pl

W celu usprawnienia procesu przyjmowania zwrotów prosimy o podawanie numerów faktur zakupu oraz staranne usuwanie metek.

Nowe wydania fakturowane i wysyłane do Państwa będą na bieżąco, w miarę dostępności towaru.

dodał: Natalia Kogut
Nowe cenniki
12-01-2012
Drodzy Klienci

W związku ze zmianą cen na podręczniki zamieściliśmy na stronie nowe cenniki obowiązujące na rok 2012. Aby wejść na podstronę cenników kliknij tutaj.

Ich baza będzie uzupełniana systematycznie o nowe pozycje.

dodał: Natalia Kogut
Już działamy
02-01-2012
Drodzy Klienci.

Informujemy, iż zakończyliśmy inwentaryzację i zgodnie z planem wznawiamy realizację zamówień. Wszystkie zamówienia złożone dziś do godziny 16 zostaną wysłane spedycją.

W dniu jutrzejszym, wznawiamy także trasy naszych przedstawicieli, którzy odwiedzą Państwa zgodnie z harmonogramem.

Za wszelkie niedogodności związane z inwentaryzacją serdecznie przepraszamy.

dodał: Natalia Kogut
Inwentaryzacja - przerwa w pracy hurtowni.
21-12-2011
Drodzy Klienci

Uprzejmie informujemy, iż w związku z inwentaryzacją, w dniach 27-30 grudnia nasza hurtownia będzie nieczynna:

1. Ostatnim dniem przyjmowania zamówień jest 23-12-2011 roku.

2. W okresie od 27.12.2011 – 02.01.2012 nie dostarczamy paczek. Wszystkie zamówienia złożone w tym czasie, będą realizowane po zakończeniu inwentaryzacji.

3. Wznowienie wysyłek spedycją nastąpi 02-01-2012 roku.

4. Wznowienie tras kierowców nastąpi 03.01.2012 roku we wtorek.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

dodał: Natalia Kogut
Wesołych Świąt życzy zespół Ateneum
21-12-2011
dodał: Natalia Kogut
Nagroda dla Jacka Moskwy
01-12-2011
Szanowni Klienci.

Kapituła Nagrody im. Św.Brata Alberta pod przewodnictwem o. Wacława Oszajcy wyróżniła JACKA MOSKWĘ

za najobszerniejszą i najwnikliwszą biografię Jana Pawła II (4-tomowa edycja) p.t. "Droga Karola Wojtyły."

Nagroda przyznawana jest od 36 lat m.in. za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Uroczystość rozdania nagród – 15 grudnia 2011 o godz.11.00 w Muzeum Niepodległości przy Al. Solidarności 62.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Jacka Moskwy.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Krzesiek
28-11-2011
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o pozycje z WYDAWNICTWA KRZESIEK.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo WSiP z pełnym prawem zwrotu
16-11-2011
Szanowni Klienci.

Informujemy Państwa, że podręczniki Wydawnictwa WSiP zakupione po 16 listopada 2011 podlegają pełnemu prawu zwrotu do 15 kwietnia 2012 roku.

Lista tytułów dostępna jest tutaj.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo MTJ
14-11-2011
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o audiobooki z WYDAWNICTWA MTJ.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Nowa Era i Rożak z pełnym prawem zwrotu.
14-11-2011
Informujemy Państwa, że podręczniki Wydawnictwa Nowa Era i Rożak do klas 4 SP i 1 LO zakupione po 14 listopada 2011 podlegają pełnemu prawu zwrotu do 07 maja 2012 roku.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu. Od danego kontrahenta przyjmujemy kompletne zwroty tylko jeden raz.

dodał: Natalia Kogut
Import towarów do koszyka
10-11-2011
Szanowni Klienci,

Specjalnie dla Państwa wygody udostępniamy nową funkcjonalność na naszej stronie, a mianowicie możliwość importu towarów do koszyka.

Wszelkie techniczne informacje na temat tej funkcjonalności znajdą Państwo tutaj.

dodał: Maciej Miczek
Zwroty tytułów objętych reformą programową
06-10-2011
Szanowni Klienci.

W dniu dzisiejszym Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) przesłało do nas informację o konieczności zwrotu całości posiadanych stanów magazynowych tytułów objętych przyszłoroczną reformą programową. Pełną listę pozycji prezentujemy tutaj. Niestety wydawca nie przewidział pełnego prawa zwrotu wskazanych tytułów poza ogólnie obowiązującymi limitami. W związku z powyższym również nie możemy takiej formy rozliczenia Państwu zaoferować.

Mamy świadomość wyczerpania przez wielu z Państwa przysługującej kwoty prawa zwrotu. Pragnąc oszczędzić Państwu problemów spowodowanych koniecznością pokrycia strat niezwróconych zmieniających się tytułów podjęliśmy decyzję o przyjęciu zwrotów nawet w przypadku wyczerpania limitu.

Tym z Państwa, którzy nie wykorzystaliście przysługujących limitów dokonane zwroty rozliczymy 'od ręki' fakturami korygującymi. Zwroty od księgarń z wyczerpanym prawem zwrotu, przyjmować będziemy w formie warunkowej, do rozliczenia po przyjęciu zwrotu przez wydawnictwo.

Zwroty wymienionych tytułów proszę zwracać, w nieprzekraczalnym terminie, do czwartku 13.10.2011. Jest to termin ostatecznego przekazania towaru kierowcom hurtowni lub nadania paczek firmą kurierską. Zwroty po tym terminie nie będą przyjmowane!

Awizacja przesyłanych zwrotów jest konieczna. W paczkach znajdować się mogą tylko i wyłącznie tytuły ujęte na liście. Towary spoza listy, wyraźne uszkodzone, z metkami lub śladami po nich, jak też niezakupione w naszej hurtowni w roku bieżącym będą zwracane nadawcy na jego koszt.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami działu Call-Center lub działu reklamacji. Szczególnie mocno zachęcamy do kontaktu drogą mailową pod adresem: zwroty@ateneum.net.pl

dodał: Maciej Miczek
Literacka nagroda Nobla 2011
06-10-2011
Szanowni Klienci,

tegorocznym laureatem literackiej nagrody Nobla został Tomas Tranströmer.

Już jutro w sprzedaży jego najnowsza książka Podsłuchany horyzont.

dodał: Maciej Miczek
Zwroty podręczników objętych reformą.
26-09-2011
Szanowni Państwo.

W związku z planowaną na rok szkolny 2012/13 kontynuacją reformy programów nauczania do klas 1 szkół ponadgimnazjalnych Wydawnictwo WSiP przesłało swoim dystrybutorom pismo uszczegóławiające zasady tegorocznych zwrotów z wykazem tytułów ulegających zmianom, które można znaleźć tutaj. W treści pisma wydawca zaleca zwrot całości posiadanych zapasów, nie przewidując jednocześnie objęcia wymienianych tytułów pełnym prawem zwrotu, jak również wymiany na podręczniki do nowej podstawy programowej. W związku z tym zwroty podręczników zmuszeni jesteśmy przyjmować w oparciu o przysługujące Państwu limity. Tytuły wymienione w zamieszczonym piśmie zakupione przed 01.10.2011 roku nie będą przyjmowane po tym dniu.

Analogiczne kroki podjęło również Wydawnictwo NOWA ERA z dodatkowym jednak ograniczeniem ilościowym zwracanych tytułów. Można zwrócić nie więcej jak 10% ogółem zakupionych egzemplarzy, licząc oddzielnie dla każdego tytułu. Dotyczy to oczywiście jednie podręczników dla poziomów objętych reformą, tj.: 1 i 4 szkoły podstawowej (o czym informowaliśmy już wcześniej) oraz klas 1 szkół ponadgimnazjalnych.

Wydawnictwo Nowa Era przewiduje możliwość zakupu wspomnianych tytułów z zachowaniem pełnego prawa zwrotu po 15.10.2011r.

Za wszelkie niedogodności najmocniej przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość względem naszej firmy. Powyższe ograniczenia zostały nam narzucone przez wydawców.

dodał: Natalia Kogut
Wysyłki kurierem w sobotę
09-09-2011
Szanowni Klienci.

Wprowadziliśmy nową usługę, wysyłkę firmą spedycyjną DPD w sobotę.

Dzięki tej usłudze zamówienia przesłane do nas w sobotę do godziny 11:00 będą u Państwa już w poniedziałek.

dodał: Natalia Kogut
Nielimitowany zwrot Wydawnictwa WSiP
05-09-2011
Szanowni Klienci.


Dzięki informacji uzyskanej od Wydawnictwa WSiP pojawia się możliwość nielimitowanego zwrotu niesprzedanych egzemplarzy następujących tytułów:

9788302118722 Wesoła szkoła i przyjaciele 1 BOX w. 2011 WSiP

9788302120596 Razem w szkole SP 1 BOX wyd. 2011 WSIP

zwroty tych tytułów nie będą wliczane do limitów posezonowych, jednakże towar MUSI ZOSTAĆ DOKONANY do wtorku 06.09.2011r.
Oznacza to, że zwracany towar musi zostać przekazany kierowcom hurtowni lub kurierom DPD już jutro - czyli we wtorek 06.09.2011r.
Towar zwrócony po tym terminie będzie przyjmowany wedle normalnych zasad i limitów. W przypadku zainteresowania prosimy o pilny kontakt z pracownikami działu zwrotów i reklamacji.

Zwracany towar oczywiście musi być w stanie niepogorszonym, bez metek, śladów po nich. Cen nanoszonych jakąkolwiek metodą. Dla usprawnienia procesu zwrotów przypominamy o konieczności podawania numerów faktur zakupu.

dodał: Rafał Maślanka
Bliżej Historii podr. GIM 3 - błędy drukarskie
28-07-2011
Szanowni Klienci.

Wydawnictwo WSiP prosi o pilny zwrot pozycji 9788302108808 Historia GIM Bliżej... 3 podr w. 2010 WSIP, ale tylko pozycji, w których na stronie 180 jest obraz przedstawiający: Powitanie 10 listopada 1918r na Dworcu Wileńskim w Warszawie Józefa Piłsudskiego powracającego z więzienia w Magdeburgu. Są to książki zawierające błędy drukarskie. Książki będą przyjmowane na zasadach wymiany.

dodał: Natalia Kogut
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
22-07-2011
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiły poradniki z GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Parma Press
19-07-2011
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiły albumy z WYDAWNICTWA PARMA PRESS.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zwrot WSiP Matematyka 2001
11-07-2011
Szanowni Klienci,

Wydawnictwo WSiP wprowadza zmiany w tytule

9788302105449 Matematyka GIM 2001 klasa 3 podręcznik (CD Gratis) WSiP o numerze dopuszczenia 236/08.

W związku z powyższym prosimy o pilny zwrot posiadanych przez Państwa egzemplarzy do dnia 16 lipca 2011 roku. Zgodnie z wytycznymi wydawcy przyjmowane będą jedynie towary nie uszkodzone.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami działu zwrotów i reklamacji: zwroty@ateneum.net.pl

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Zwrot WSiP Graffiti
30-06-2011
Szanowni Klienci,

Wydawnictwo WSiP wprowadza zmiany w tytule 9788302109973 Graffiti 1 podr+ćw NPP.

W związku z powyższym prosimy o zwrot posiadanych przez Państwa egzemplarzy do dnia 8 lipca 2011 roku. Zgodnie z wytycznymi wydawcy przyjmowane będą jedynie towary nie uszkodzone.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami działu zwrotów i reklamacji: zwroty@ateneum.net.pl

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Maciej Miczek
Terminy zwrotów
14-06-2011
Drodzy Klienci.

Przypominamy o liście podręczników, które przeznaczone są do zwrotu w najbiższym terminie. Ich pełna lista znajduje się tutaj.

Prosimy o przesyłanie zwrotów na nasz nowy adres:
MARR BUSINESS PARK, hala B1.1, ul. Nad Drwiną 10, 30-741 Kraków.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, bardzo prosimy o kontakt z działem reklamacji pod adresem mailowym zwroty@ateneum.net.pl lub pod wewnętrznym numerem telefonu 212.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Zwrot Longman - Pearson Education
08-06-2011
Szanowni Klienci.

Wydawnictwo Longman - Pearson Education wprowadza zmiany w wybranych tytułach.

Lista tytułów podlegających zwrotowi dostępna jest tutaj.

W związku ze zmianami, prosimy o pilny zwrot publikacji do soboty 18 czerwca 2011.

Zwroty po w/w terminie nie będą przyjmowane.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z działem zwrotów: zwroty@ateneum.net.pl

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty Nowa Era
02-06-2011
Szanowni Klienci.

WYDAWNICTWO NOWA ERA wprowadza zmiany w wybranych tytułach.

Lista tytułów podlegających zwrotowi dostępna jest tutaj.

W związku ze zmianami, prosimy o pilny zwrot publikacji do środy 15 czerwca 2011.

Zwroty po w/w terminie nie będą przyjmowane.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z działem zwrotów: zwroty@ateneum.net.pl

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Bajkowy Świat
30-05-2011
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o pozycje z WYDAWNICTWA BAJKOWY ŚWIAT.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty Express Publishing
26-05-2011
Szanowni Klienci.

WYDAWNICTWO EXPRESS PUBLISHING wprowadza zmiany w wybranych tytułach.

Lista tytułów podlegających zwrotowi dostępna jest tutaj.

W związku ze zmianami, prosimy o pilny zwrot publikacji do piątku 3 czerwca 2011.

Zwroty po w/w terminie nie będą przyjmowane.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z działem zwrotów: zwroty@ateneum.net.pl

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty podręczników do 31 maja 2011
25-05-2011
Drodzy Klienci.

Przypominamy o liście podręczników, które przeznaczone są do zwrotu do 31 maja 2011. Ich pełna lista znajduje się tutaj.

Prosimy o przesyłanie zwrotów na nasz nowy adres:
MARR BUSINESS PARK, hala B1.1, ul. Nad Drwiną 10, 30-741 Kraków.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, bardzo prosimy o kontakt z działem reklamacji pod adresem mailowym zwroty@ateneum.net.pl lub pod wewnętrznym numerem telefonu 212.

W związku z planowaną zmianą magazynu firmy klientów zamawiających towar za pośrednictwem firm spedycyjnych (DPD, OPEK, UPS itp...) prosimy o wcześniejszy kontakt celem potwierdzenia adresu wysyłki.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Michał Koczor
Koniec przeprowadzki
25-05-2011
Szanowni Klienci,

uprzejmie informujemy, iż przeprowadzka naszej hurtowni do nowej siedziby zakończyła się powodzeniem.

Od dzisiejszego dnia wznawiamy działalność w pełnym zakresie. Godziny otwarcia hurtowni, składania zamówień oraz rozkład tras wracają do stanu sprzed przeprowadzki.

Serdecznie zapraszamy do składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Przeprowadzka
17-05-2011
Pragniemy poinformować iż dnia 19 maja 2011 rozpoczynamy przeprowadzkę do nowej, większej siedziby. Będzie to magazyn mieszczący się na terenie MARR BUSINESS PARK, hala B1.1, Kraków ul. Nad Drwiną 10.
Liczymy na to, że uda nam się zakończyć to przedsięwzięcie do początku przyszłego tygodnia tj. 23-24 maja 2011.

Podczas przeprowadzki będziemy zmuszeni zawiesić naszą sprzedaż. W związku z tym zamówienia wysłane spedycją przyjmujemy do środy 18 maja 2011r. do godz 16.00, natomiast nasi kierowcy wyjadą w trasy z towarem w czwartek 19 maja 2011 r. i będzie to nasz ostatni wyjazd przed przeprowadzką.

Szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzki oraz mapka dojazdu do nowej siedziby dostępna jest tutaj

Za wszelkie utrudnienia związane z przeniesieniem naszej siedziby bardzo przepraszamy.

dodał: Michał Koczor
Zwroty Mac
09-05-2011
Szanowni Klienci.

Grupa Edukacyjna MAC wprowadza zmiany w pakietach do klasy 1 SP.

Lista tytułów podlegających zwrotowi dostępna jest tutaj.

W związku ze zmianami, prosimy o pilny zwrot publikacji do piątku 13 maja 2011.

Zwroty po w/w terminie nie będą przyjmowane.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z działem reklamacji: reklamacje@ateneum.net.pl

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty Nowa Era
04-05-2011
Szanowni Klienci.

Wydawnictwo NOWA ERA wprowadza zmiany w pakiecie: 5906775321713 - "JUŻ W SZKOLE" klasa 1.

W związku ze zmianami, prosimy przesłanie propozycji zwrotu drogą mailową lub faxową na adres Hurtowni do piątku 6 maja 2011 roku do godziny 12:00.

Zgłoszenia zwrotu po w/w terminie nie będą przyjmowane. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres zwroty@ateneum.net.pl.

O terminie zwrotu poinformujemy Państwa w późniejszym czasie.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z działem reklamacji.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty Operon
27-04-2011
Szanowni Klienci.

Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON kontynuuje zmiany w podręcznikach do nauki w Liceum Ogólnokształcącym.

Lista tytułów podlegających zwrotowi dostępna jest tutaj.

W związku ze zmianami, prosimy o wypełnienie formularza, uwzględniającego Państwa propozycję zwrotu, i przesłanie zgłoszenia drogą mailową lub faxową na adres Hurtowni do piątku 29 kwietnia 2011 roku. Zgłoszenia zwrotu po w/w terminie nie będą przyjmowane. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres zwroty@ateneum.net.pl

Zwroty podręczników przyjmowane będą razem ze zwrotem vademecum.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z działem reklamacji.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Godziny otwarcia w okresie świątecznym
21-04-2011
21-22 Kwietnia: 6-16
23-25 Kwietnia: NIECZYNNE
26-29 Kwietnia: 5:30-17:00
30.04-03.05: NIECZYNNE
Zamówienia na wysyłkę w tym okresie prosimy składać do godz. 15:00.
dodał: Natalia Kogut
Zwroty z Wydawnictwa WSiP
18-04-2011
Szanowni Klienci.

Informujemy, że Wydawnictwo WSiP zdecydowało się na wymianę niektórych pozycji. Dajemy Państwu możliwość zwrócenia ich do nas w nieprzekraczalnym terminie do 22.04.2011.

Lista tytułów podlegających zwrotowi dostępna jest tutaj.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Natalia Kogut
Książeczki dla dzieci
07-04-2011
Drodzy Klienci.

Na nasze półki trafiły książeczki dla dzieci z wydawnictw:

BIOBOOKS,

CZERWONY KONIK,

DOBRA LITERATURA,

EZOP,

MAMIKA.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Fenix
06-04-2011
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiły książki z WYDAWNICTWA FENIX.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Buchmann
15-03-2011
Szanowni Klienci.

Nasza oferta WYDAWNICTWA BUCHMANN została rozszerzona o nowe pozycje.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo K.E. LIBER
15-03-2011
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiły książki z WYDAWNICTWA K.E. LIBER.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Semen
12-03-2011
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o pozycje z WYDAWNICTWA SEMEN.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Elżbieta Jarmołkiewicz
16-02-2011
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o pozycje z WYDAWNICTWA ELŻBIETA JARMOŁKIEWICZ.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Faktury na stronie
10-02-2011
Drodzy Klienci.

W celu usprawnienia przepływu informacji, od dnia dzisiejszego udostępniliśmy możliwość pobierania faktur w formacie PDF z naszej strony internetowej. Faktury znajdą Państwo w panelu zamówień. W celu ich pobrania wystarczy kliknąć w dany dokument. Faktury są posegregowane miesiącami i przypisane do zamówienia, którego one dotyczą.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Hachette
09-02-2011
Drodzy Klienci.

Na nasze półki trafiły książki z WYDAWNICTWA HACHETTE.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Świętego Pawła
24-01-2011
Szanowni Klienci.

Na nasze półki trafiły pozycje z WYDAWNICTWA ŚWIĘTEGO PAWŁA.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Pallottinum
17-01-2011

Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o Pisma Święte z WYDAWNICTWA PALLOTTINUM.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Ostateczna interpretacja Ministerstwa Finansów
12-01-2011
W związku z jednoznaczną interpretacją Ministerstwa Finansów zarówno wydawcy, hurtownie jak i księgarnie, na każdym etapie dystrybucji, w okresie przejściowym tj. do dnia 30.04.2011 r mogą sprzedawać książki wyprodukowane przed 31.12.2010 r. z stawką VAT 0%. Co więcej książki, które były w dystrybucji przed dniem 1 stycznia 2011 roku i zostały zwrócone przez odbiorców, przy ponownej dostawie są również objęte w okresie przejściowym 0% stawką VAT.

Pełne wyjaśnienie Ministra można pobrać tutaj.

dodał: Natalia Kogut
Problemy z VAT-em.
04-01-2011
Szanowni Klienci,

W ostatnim czasie pojawia się wiele pytań z Państwa strony odnośnie zmian stawki VAT i reguł sprzedaży. W związku z tym zapraszam wszystkich zainteresowanych na stronę PIK gdzie można znaleźć list otwarty Pana Piotra Marciszuka w sprawie okresu przejściowego. Poniżej również link to tego listu.

"List otwarty w sprawie okresu przejciowego..." PIK

lub

"List otwarty w sprawie okresu przejciowego..." IKP

dodał: Robert Urbański
Wydawnictwo Bezdroża
23-12-2010
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o przewodniki z WYDAWNICTWA BEZDROŻA.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Przerwa świąteczna
16-12-2010
Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowaną inwentaryzacją od dnia 24-12-2010 do 02-01-2011 hurtownia będzie nieczynna.

Nasi przedstawiciele dostarczają paczki do dnia 22-12-2010 włącznie. Wznowienie tras nastąpi 04-01-2011.

Ze względu na zmiany PKWiU w naszej bazie, otwarcie hurtowni może zostać opóźnione.

Ewentualne informacje o zmianach w harmonogramie pracy, ukażą się na naszej stronie.

dodał: Maciej Miczek
Promocja Nasza Księgarnia
13-12-2010
Promocja

Dołącz do nas w walce z VATem i dobij go. Zobacz szczegóły wchodząc w link: Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Liwona
09-12-2010
Drodzy klienci.

Od niedawna w naszej ofercie dostępne są książeczki dla dzieci z Wydawnictwa Liwona.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Media Service Zawada
07-12-2010
Szanowni klienci.

Na nasze półki trafiły pozycje z Media Service Zawada.

Zapraszam do zapoznania się z nową ofertą i do składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Esprit
03-12-2010
Drodzy Klienci.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż na nasze półki trafiły pozycje z WYDAWNICTWA ESPRIT.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Espe
29-11-2010
Szanowni Klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o pozycje z WYDAWNICTWA ESPE.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Martel
10-11-2010
Szanowni klienci.

Na półki naszej hurtowni trafiły pozycje Wydawnictwa Martel.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Nowe kalendarze
18-10-2010
Szanowni klienci.

Nasza oferta została rozszerzona o kalendarze z wydawnictw AVANTI, MAT oraz CRUX.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zamówienia specjalne
18-10-2010
Szanowni klienci

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, uruchamiamy od dnia dzisiejszego dział zamówień specjalnych. Zadaniem tego działu będzie sprowadzanie na Państwa życzenie pozycji niedostępnych w naszym magazynie.

Książki sprowadzane na specjalne zamówienia nie podlegają zwrotowi.

W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt mailowy na adres ebajan@ateneum.net.pl lub telefoniczny z Panią Edytą Bajan.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo AMEET
07-10-2010
Drodzy klienci.

Pragniemy poinformować, iż na naszych półkach pojawiły się publikacje z wydawnictwa AMEET.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz składania zamówień.
dodał: Robert Urbański
Literacki Nobel dla Mario Vargas Llosy
07-10-2010
Drodzy Klienci.

Dziś poznaliśmy tegorocznego laureata literackiej nagrody Nobla. Został nim Mario Vargas Llosa, 74 letni peruwiański dziennikarz i publicysta.
Peter Englund w ten sposób uzasadnił decyzję Szwedzkiej Akademii - "Za kartograficzne podejście do struktur władzy i za żywe pokazanie oporu, buntu i porażki jednostki".
Laureatowi gratulujemy.

Pozycje Mario Vargasa Llosy możecie Państwo zakupić w naszej hurtowni przeglądając nasz katalog.
Zapraszamy do zakupów

Lista książek Mario Vargasa Llosy.

dodał: Michał Koczor
Zwroty przewodników
06-10-2010
Drodzy Klienci.

Przypominamy iż 15 października 2010 r. mija termin przyjmowania przez nas zwrotów z promocji przewodnikowej. Przewodniki przeznaczone do korekt nie mogą posiadać widocznych wad technicznych, śladów użytkowania, metek etc. Bardzo prosimy o przygotowanie zwrotu z dokładnym opisem nr faktury oraz daty.

Zwroty przewodników dostarczone do nas w późniejszym terminie niż 15 października 2010 r. nie będą przyjmowane.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z działem reklamacji.

dodał: Michał Koczor
Godziny otwarcia
20-09-2010
Szanowni Klienci.

Informujemy, iż od dnia 06-10-2010 Hurtownia Ateneum będzie czynna w godzinach:

Poniedziałek - Piątek - 5:30 - 18:00
Sobota - 6.00 - 15.00
Niedziela - NIECZYNNE

dodał: Natalia Kogut
Składanie zamówienia zbiorczego
03-09-2010
Drodzy Klienci.

Chcąc podnieść jakość oraz prędkość realizowanych przez nas zamówień chcielibyśmy Państwa gorąco prosić o wysyłanie jednego lub dwóch zamówień zbiorczych z całego dnia. Znacznie ułatwi nam to pracę w tym gorącym okresie.

Będziemy za to bardzo wdzięczni.
Dziękujemy

dodał: Michał Koczor
Nowa opcja przy zamówieniach
27-08-2010
Drodzy Klienci

Od dziś udostępniamy Państwu nową opcję w naszym internetowym systemie zamówień. W menu koszyków możecie Państwo zaznaczyć sobie opcje wyrównaj do pełnych paczek.

Będzie to owocowało zaokrągleniem ilości zamawianego towaru do standardowych paczek, które otrzymujemy od wydawnictw.
Mamy nadzieję, że przyspieszy to i usprawni sposób realizacji większych zamówień.

dodał: Michał Koczor
Ponownie dostępne
10-08-2010
Drodzy Klienci.

Na naszej stronie, obok Tygodniowych Hitów Cenowych pojawił się nowy przycisk - PONOWNIE DOSTĘPNE. Będą tam wyświetlane bestsellery podręcznikowe, których brakło w wydawnictwie przez długi okres czasu i które wreszcie ukazały się ponownie. Zachęcamy do odwiedzania tego działu.

dodał: Michał Koczor
Wyprzedaż
02-06-2010
Drodzy klienci.

Nasza oferta wyprzedaży została uzupełniona o pozycje z Wydawnictwa National Geographic. Ceny hurtowe dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Carta Blanca
31-05-2010
Drodzy klienci.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z rozszerzoną ofertą Wydawnictwa Carta Blanca.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Kurpisz Publishing House
25-05-2010
Szanowni Klienci.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż na nasze półki trafiły pozycje z Wydawnictwa Kurpisz Publishing House. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą.

dodał: Natalia Kogut
Awaria telefonów
21-05-2010
Drodzy klienci.

Niestety powódź uszkodziła linie telefoniczne TP. Do czasu usunięcia awarii prosimy o kierowanie rozmów na numery:

12 263 82 99 oraz 12 263 70 70.

Za utrudnienia przepraszamy.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty Operon
19-05-2010
Szanowni Klienci.

W związku z koniecznością podjęcia ostatecznych decyzji dotyczących zwrotów publikacji z Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON prosimy o przygotowanie propozycji zwrotów z wykorzystaniem załączników:

1. Pierwszy załącznik prosimy uzupełnić o figurujące nadwyżkowo publikacje do gimnazjum wg starej podstawy programowej (sprzed reformy), wydanych w latach 2007 i 2008.

2. Drugi załącznik obejmuje niesprzedane publikacje do LO i Gimnazjum 2010 (vademeca i testy).

W związku ze zmianami prosimy o wypełnienie formularzy, uwzględniających Państwa propozycję zwrotu, i przesłanie informacji drogą mailową na adres reklamacje@ateneum.net.pl do środy 26 maja 2010.

Zgłoszenia zwrotu po w/w terminie nie będą przyjmowane.

O ostatecznym terminie przyjmowania zwrotów poinformujemy Państwa w późniejszym terminie.

dodał: Natalia Kogut
Zwrot drugich klas Nowej Ery
19-05-2010
Szanowni klienci.

Przypominamy Państwu, że zbliża się ostateczny termin przyjmowania zwrotów podręczników wydawnictwa Nowa Era do klas drugich gimnazjum i szkoły podstawowej zakupionych z pełnym prawem zwrotu po 13 listopada 2009. Termin upływa 31 maja 2010 roku.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu. Od danego kontrahenta przyjmujemy kompletny zwrot tylko jeden raz.

dodał: Natalia Kogut
Zwrot pomocy maturalnych
19-05-2010
Szanowni klienci.

Informujemy Państwa, iż zbliża się ostateczny termin zwrotu pomocy maturalnych: vademecum, testy, repetytoria... Jeżeli zdecydują się Państwo na zwroty powyższych pozycji prosimy o oddanie ich do 31 maja 2010 roku. Prawo zwrotu przysługuje na pozycje zakupione po 1 listopada 2009 roku.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu. Od danego kontrahenta przyjmujemy kompletny zwrot tylko jeden raz.

dodał: Natalia Kogut
Katalog wydawnictw bajkowych
18-05-2010
Szanowni Klienci.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do zapoznania się z naszym Katalogiem Wydawnictw Bajkowych. Wielu z Państwa na pewno nie zna naszej pełnej bajkowej oferty wydawniczej.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy do przeglądania katalogu.

Bajki w Hurtowni Książek Ateneum

dodał: Michał Koczor
Przewodniki Demart
13-05-2010
Drodzy klienci.

Rozszerzyliśmy naszą ofertę przewodników o Wydawnictwo Demart. Na wszystkie przewodniki przysługuje pełne prawo zwrotu do
15 października 2010 roku.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nową ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Aleksandria - Audiobooki
13-05-2010
Szanowni klienci.

Na nasze półki trafiły audiobooki z Wydawnictwa Aleksandria.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zostań naszym fanem na Facebooku
10-05-2010

Drodzy Klienci

Zapraszamy Państwa do odwiedzin naszego profilu na popularnym portalu społecznościowym Facebook. Po zostaniu "naszym fanem" będziecie Państwo informowani o nowościach, zmianach i wszystkim co się u nas dzieje ciekawego.
Zapraszamy

dodał: Michał Koczor
Ateneum na Twitterze
10-05-2010

Drodzy Klienci

Od dziś dajemy Wam szansę jeszcze lepszego śledzenia tego co się u nas dzieje. Dzięki Twitterowi możecie nawet minuta po minucie sprawdzać co u nas słychać, jaka nowość się pojawiła, jaka dopiero się pojawi i ile na nią trzeba czekać oraz inne ciekawe informacje.

Śledźcie nas na Twitterze i bądźcie jeszcze lepiej poinformowani.

dodał: Michał Koczor
Promocja FK Olesiejuk
04-05-2010
Szanowni klienci.

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka, mamy przyjemność zaoferować Państwu książki na promocyjnym rabacie z wydawnictwa FK OLESIEJUK. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z promocją i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty Operon
29-04-2010
Szanowni Klienci.

Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON zdecydowało się na wprowadzenie zmian w podręcznikach do nauki w Liceum Ogólnokształcącym. Podręczniki zaczną pojawiać się początkiem maja. Różnić się będą od poprzednich wersji bogatszą grafiką, wprowadzeniem infografik oraz okładką. „Jeśli chodzi o zeszyty ćwiczeń - nie zmieniamy ich treści, ale dajemy nowe okładki. Chcemy, aby grafika okładek była spójna z podręcznikami. W przypadku biologii i geografii mamy dwie wersje zeszytów ćwiczeń. Pierwsza pozostaje w starych okładkach, druga (którą wprowadziliśmy w zeszłym roku) będzie miała kompatybilne okładki.” Lista tytułów podlegających zwrotowi dostępna jest tutaj. Nowe pozycje będą miały ten sam numer dopuszczenia, co starsze wydania.

W związku z omawianymi zmianami prosimy o wypełnienie formularza, uwzględniającego Państwa propozycję zwrotu, i przesłanie zgłoszenia drogą mailową lub faxową na adres Hurtowni do środy 5 maja 2010. Zgłoszenia zwrotu po w/w terminie nie będą przyjmowane. O ostatecznym terminie przyjmowania zwrotów poinformujemy Państwa w późniejszym terminie.

dodał: Natalia Kogut
Zwrot Macmillan
26-04-2010
Szanowni Klienci.

Informujemy, że wydawnictwo Macmillan zdecydowało się na wycofanie ze sprzedaży:

- Bugs 2 SB CD Gratis MACMILLAN

- Bugs 2 WB CD Gratis MACMILLAN

Dajemy Państwu możliwość zwrócenia w/w pozycji w nieprzekraczalnym terminie do 10.05.2010.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo Zoner Press
31-03-2010
Drodzy klienci.

Nasze półki zostały wzbogacone o pozycje z Wydawnictwa ZONER PRESS.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Godziny otwarcia w okresie świątecznym
31-03-2010
Szanowni Klienci.
Informujemy, że w okresie świątecznym hurtownia będzie czynna:
01-04-2010 czwartek - 5:30-17:00
02-04-2010 piątek - 6-13
03-04-2010 sobota - NIECZYNNE
Wznowienie pracy nastąpi 06.04.2010 we wtorek od 5:30-17:00.
dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR
18-03-2010
Drodzy Klienci

Półki w naszej hurtowni zostały uzupełnione o pozycje z literatury młodzieżowej i dziecięcej z Wydawnictwa Piotra Marciszuka STENTOR czyli wydawnictwa KORA. Pełną ofertę znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
15-03-2010
Szanowni Klienci

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że oferta naszej hurtowni została rozszerzona o kilkadziesiąt tytułów z Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu. Nowości z tego roku oraz popularne pozycje z lat wcześniejszych możecie Państwo oglądać wchodząc tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Maciej Miczek
Wydawnictwo AD OCULOS
11-03-2010
Szanowni Klienci.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż na nasze półki trafiły pozycje wydawnictwa AD OCULOS . Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą.

dodał: Maciej Miczek
Tygodniowe Hity Cenowe
08-03-2010
Szanowni Klienci.

Uprzejmie informujemy, iż od dzisiejszego dnia rozpoczynamy akcję promocyjną „Tygodniowe Hity Cenowe” w ramach której co tydzień będziemy proponować Państwu pozycje wybranych wydawnictw na dodatkowym rabacie. Serdecznie zachęcamy do zamawiania książek.

dodał: Maciej Miczek
Gazela Biznesu 2009
05-03-2010
Drodzy klienci.

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że zostaliśmy w tym roku uhonorowani Gazelą Biznesu. Jest to nagroda przyznawana przez dziennik Puls Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.
Bardzo cieszymy się z zajętego 39 miejsca w regionie, i 1-go miejsca w sektorze hurtowej dystrybucji książek w kraju. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim naszym klientom za współpracę. To właśnie dzięki Państwu udało nam się zdobyć to prestiżowe wyróżnienie. Mamy nadzieję, że ciągle podnoszona jakość naszych usług będzie wpływała pozytywnie na rozwój naszych stosunków handlowych.

dodał: Michał Koczor
Cenniki 2010
01-03-2010
Drodzy Klienci

W związku ze zmianą cen na podręczniki zamieściliśmy na stronie nowe cenniki obowiązujące na rok 2010. Aby wejść na podstronę cenników kliknij tutaj .

Ich baza będzie uzupełniana systematycznie o nowe pozycje.

dodał: Natalia Kogut
Nowe kodeksy
22-02-2010
Szanowni Klienci

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że na nasze półki trafiły najnowsze kodeksy Wydawnictwa Park/PWN. Pełną ofertę znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Bajka
17-02-2010
Drodzy klienci.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że półki naszej hurtowni zajęły tytuły Wydawnictwa Bajka. Klikając tutaj znajdą Państwo pełną ofertę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień.

dodał: Natalia Kogut
Zwrot wycofywanych tytułów wydawnictwa Respolona
05-02-2010
Szanowni Klienci.

Informujemy, że wydawnictwo Respolona zdecydowało się na wycofanie ze sprzedaży kilkudziesięciu pozycji. Dajemy Państwu możliwość zwrócenia ich do nas w nieprzekraczalnym terminie do 11.02.2010.

Lista tytułów podlegających zwrotowi dostępna jest tutaj.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu.

dodał: Michał Koczor
Zwroty kalendarzy.
15-01-2010
Szanowni klienci.

Informujemy,że zwrot kalendarzy zakupionych w naszej hurtowni możliwy jest do końca stycznia 2010 r.. Po upływie tego terminu żadne kalendarze nie będą przyjmowane.

W zwrocie obowiązują standardowe zasady zwrotów w naszej hurtowni tzn. pozycje przeznaczone do korekt nie mogą posiadać widocznych wad technicznych tzn.: metek, śladów po metkach, uszkodzeń mechanicznych, napisów z cenami detalicznymi itp. Do korekty przyjmujemy jedynie kalendarze z dokładnym opisem nr faktury i datą zakupu.

dodał: Michał Koczor
Nowa powieść Dana Browna
08-01-2010
Szanowni Klienci.Pragniemy poinformować,że 27 stycznia 2010 r odbędzie się premiera najnowszej powieści Dana Browna pt. 'Zaginiony Symbol'.

Już dzisiaj dajemy Państwu szansę zamówienia u nas tego tytułu. Aby to zrobić wystarczy kliknąć tutaj i w treści maila wpisać zamawianą ilość oraz nazwę księgarni.

dodał: Michał Koczor
Nowy Rok
05-01-2010
Szanowni Państwo

Chcielibyśmy poinformować, iż od 04.01.2010 nasza hurtownia działa już w pełnym wymiarze godzinowym tzn. od 5.30 do 17.00.

Jednocześnie informujemy, że rozkład naszych tras nie ulega na razie zmianie i jeździmy tak jak do tej pory.

Jednocześnie chcielibyśmy złożyć Państwu życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym, 2010 Roku.

dodał: Robert Urbański
Wydawnictwo RM
09-12-2009
Szanowni klienci.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą Wydawnictwa RM. Klikając tutaj znajdą Państwo pełną ofertę.

Zapraszam do zakupów.

dodał: Natalia Kogut
Wydawnictwo Edgard
04-12-2009
Drodzy klienci.

Od niedawna w naszej ofercie dostępne są kursy językowe z Wydawnictwa Edgard. Pełną ofertę znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z multimediami.

dodał: Natalia Kogut
Agencja Wydawnicza Mostowski
28-11-2009
Szanowni klienci.

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nową ofertę z Agencji Wydawniczej Mostowski. Pełną ofertę znajdą Państwo tutaj.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nową ofertą.

dodał: Natalia Kogut
Podręczniki Nowej Ery do 2 klasy.
13-11-2009
Szanowni klienci.

Informujemy Państwa, że podręczniki wydawnictwa Nowa Era do klas 2 gimnazjum i szkoły podstawowej zakupione po 13 listopada 2009 podlegają pełnemu prawu zwrotu do końca maja 2010 roku.

Warunkiem przyjęcia zwrotów jest terminowe regulowanie zobowiązań. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr. faktury i datą zakupu. Od danego kontrahenta przyjmujemy kompletne zwroty tylko jeden raz.

dodał: Michał Koczor
13 Targi Książki w Krakowie
29-10-2009
Szanowni klienci

W dniach 5-8.11.2009 w Krakowie odbędą się 13 Targi Książki. Jak co roku zabiorą wszystkich Państwa do urzekającego świata książki, a poeci, pisarze, publicyści i dziennikarze opowiedzą o swojej pracy i twórczych inspiracjach. Wśród wystawców znajdą Państwo najważniejsze Polskie wydawnictwa i firmy zaangażowane w Polski rynek książki. Będą mieli Państwo również szansę spotkać się tam z nami.

Serdecznie zapraszamy na stoisko A18, na którym będziemy stacjonować jako główny dystrybutor wydawnictwa LektorKlett.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.
dodał: Michał Koczor
Zwroty posezonowe.
23-09-2009
Szanowni Klienci.

Od 24.09.2009 do 26.09.2009 przyjmujemy od Państwa posezonowe zwroty zakupionych u nas książek.

Mamy nadzieję, że wszyscy z Państwa zostali dokładnie poinformowani na temat zasad zwrotów. Gdyby jednak zasady nie były Państwu znane, można je przeczytać klikając tutaj.

dodał: Michał Koczor
Nowe wydania wyd. PWN/Park
16-09-2009
Drodzy Klienci.

Przedstawiamy Państwu nowe wydania kodeksów z wydawnictwa PWN/Park. Wszystkie z nich znajdziecie tutaj.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nową ofertą.

dodał: Michał Koczor
Faktury dla Homera
21-07-2009
Drodzy Klienci.

Dobra wiadomość dla użytkowników Homera. Od dzisiaj możemy zaproponować Państwu wysyłanie faktur możliwych do zaimportowania przez ten program.

Prosimy w uwagach do zamówienia składanego przez nasz system internetowy dopisać FAKTURA DLA HOMERA.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

dodał: Natalia Kogut
Zwroty starych tytułów
06-07-2009
Drodzy klienci.

W związku z zakończeniem roku szkolnego 2008/2009 oraz rozpoczęciem sprzedaży podręczników obowiązujących w nowym roku szkolnym, przyjmujemy od Państwa zwroty starych tytułów. Zwroty przyjmujemy do 15 lipca tylko od klientów posiadających uregulowane zobowiązania z hurtownią.

Spis tytułów podlegających zwrotom dostępny jest tutaj.

dodał: Michał Koczor
Eksport faktur do programu KSI
16-06-2009
Drodzy klienci.

Informacja jest przeznaczona dla użytkowników programu księgarskiego KSI.
Od dzisiaj proponujemy Państwu eksport faktur z naszego systemu. Dzięki niemu możliwe będzie błyskawiczne wczytanie dokumentów przez Państwa program.

W tym celu należy ściągnąć plik zamieszczony tutaj, rozpakować go i zainstalować podążając krokami ujętymi w zawartej w nim instrukcji.
Następnie wystarczy zgłosić do nas chęć otrzymywania faktur w wersji elektronicznej.

dodał: Michał Koczor
Prawo zwrotu
15-06-2009
Szanowni Państwo!

Publikacje językowe wydawnictwa OXFORD objęte są 5-cio procentowym prawem zwrotu liczonym od danego tytułu.

Publikacje wydawnictwa NOWA ERA, ROŻAK/NOWA ERA do klas drugich szkoły podstawowej oraz klasy drugiej gimnazjum objęte są 10-cio procentowym prawem zwrotu liczonym od danego tytułu

dodał: Michał Koczor
Promocja książek na nagrody wyd. Wilga
09-06-2009
Drodzy klienci.

Proponujemy Państwu promocję książek przeznaczonych na nagrody wydawnictwa Wilga.

Seria „Tajemnice natury” – 4 tytuły - Wilgotne lasy równikowe, Wokół biegunów Arktyka i Antarktyda, Fascynujące życie w oceanie, Fascynujące góry i pustynie. Rabat 60%.

Seria „Poznaje świat” - 6 tytułów – Kosmos, Samochody, Zwierzęta na safari, Samoloty bojowe, Sport, Okręty wojenne. Rabat 50%.

Zapraszamy do składania zamówień.

dodał: Rafał Maślanka
Nowości podręcznikowe na rok 2009
01-06-2009
Szanowni klienci.

Nasze półki zostały zasypane nowościami podręcznikowymi, które będą obowiązywały w 2009/2010 roku szkolnym.
Nowe, zmienione wydania mogą Państwo zobaczyć klikając tutaj.

Zapraszamy do obserwowania pojawiających się u nas nowości i składania zamówień.

dodał: Michał Koczor
Oferta programów edukacyjnych
LK Avalon
04-05-2009
Drodzy klienci.

Od niedawna w naszej ofercie dostępne są programy edukacyjne wydawnictwa LK Avalon.

Zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi tytułami.
Oferta dostępna tutaj.

dodał: Michał Koczor
Zwroty testów i vademeców wyd. Operon
04-05-2009
Szanowni klienci.

Informujemy Państwa że kończy się okres promocyjny testów i vademeców licealnych oraz gimnazjalnych z wydawnictwa Operon.
Jeżeli decydują się Państwo na zwroty powyższych serii prosimy o oddanie ich do 10 maja 2009 r.

dodał: Michał Koczor
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności
31-03-2009
Drodzy klienci.

Od niedawna na naszych półkach widnieją pozycje Wydawnictw Komunikacji i Łączności. Proponujemy Państwu szeroką ofertę poradników motoryzacyjnych.

Wszystkie pozycje możecie zobaczyć Państwo tutaj.

Zapraszamy do zakupów.

dodał: Michał Koczor
Kurs włoskiego z Paolo - 4 w cenie 3
06-03-2009
Promocja

Kupując u nas 3 sztuki Kursu z gwiazdami - Włoski z Paolem
1 dostajecie Państwo gratis.
Ten świetny kurs dla samouków wydawnictwa Langenscheidt na pewno zainteresuje Państwa klientów.

Oferta promocyjna trwa do wyczerpania zapasów.

dodał: Michał Koczor
Promocja PWN Naukowy.
02-03-2009
Z wielką radością pragnę poinformować, iż w związku z rozszerzeniem naszej oferty z wydawnictwa Naukowego PWN proponujemy państwu specjalny rabat 30% na całą ofertę tego wydawnictwa. Promocja trwa tylko do końca marca.

Zapraszamy bardzo serdecznie do zakupów.
dodał: Robert Urbański
Wybrane pozycje 60% taniej.
17-02-2009
Wybrane pozycje wydawnictw Papilon, Publicat, Dolnośląskiego i Książnica proponujemy Państwu z rabatem 60% od ceny detalicznej.

Książki objęte promocją widoczne są tutaj.

Oferta promocyjna ważna do wyczerpania zapasów

Polecamy!

dodał: Michał Koczor
Zwroty z wydawnictwa Nowa Era
04-02-2009
W związku ze zmianami w wydawnictwie prosimy o zwrot następujących tytułów:

1) 9788374093422 Matematyka PG Babiański ZPiR kl.3 Podr+CD
2) 9788374093897 Chemia G Chemia Nowej Ery cz.1 Podr+CD

Zwroty będą przyjmowane do 13.02.2009r. Książki przeznaczone do zwrotu nie mogą posiadać widocznych wad technicznych. Do korekty przyjmujemy jedynie podręczniki z dokładnym opisem nr.faktury i datą zakupu. Od danego kontrahenta przyjmujemy kompletne zwroty tylko jeden raz nie "na raty".
dodał: Robert Urbański
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
19-12-2008
dodał: Michał Koczor
Godziny otwarcia Hurtowni w okresie świątecznym
13-12-2008
22-23 GRUDNIA: 6-14
24-28 GRUDNIA: NIECZYNNE
29-30 GRUDNIA: 6-14
31.12-01.01.2009: NIECZYNNE

W okresie od 22.12.2008 – 02.01.2009 nie dostarczamy paczek.
Wznowienie tras nastąpi 05.01.2009 w poniedziałek.

dodał: Michał Koczor
Zwiń
copyright Ateneum 2008-2017
statystyka